+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Assam FF TGFOP1 Daisajan - černý čaj

Kód: 1770

Příběh indického čaje se začal psát v roce 1830. Od té doby se mnohé změnilo, chuť a vůně čajových lístků z plantáží Assamu však zůstávají pořád báječné. Assam FF TGFOP1 Daisajan vyniká zvláštní jemností, svěžestí a živostí. Připravíte z něj čaj harmonický, s podtóny bezového květu a červených jablíček. Nechte se hýčkat čajem z tradičních zahrad, který sklízí obdiv zkušených čajomilců po celém světě.

Velká balení:
Malá balení:
381 Kč /250 g 152 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 27. 9. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Indie
Region
Region:
Tinsukia
Chuť
Chuť:
Ovocná, Svěží, Harmonická
Pro děti
Pro děti:
od 15 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
152m

Složení

Černý čaj Assam FF TGFOP1 Daisajan 100%

Nálev a chuť čaje

Assam FF TGFOP1 Daisajan je sice černý, nicméně chutí patří k jemným, harmonickým, příjemně ovocným. Lze ho též popsat jako živý, svěží. Rozpoznáte v něm sladké tóny bezových květů a kyselkavé náznaky červených jablek. Nálev je jasný, kaštanové barvy, s krásnými odlesky.

Původ čaje

Okres Tinsukia se nachází v regionu Assam. Jde o oblast rovinatou, s průměrnou nadmořskou výškou 116 metrů. Obchodní centrum východního Assamu je svým charakterem velmi kosmopolitní, přitahuje totiž lidi nejen z Indie, ale i okolních zemí. Obyvatelé se věnují převážně zemědělské činnosti, tedy pěstování čajovníků čínských (Camellia sinensis), pomerančovníků, zázvoru a rýže. Kdo nepracuje na farmách, je zaměstnán v uhelných dolech. Jméno dostala Tinsukia podle třístranné vodní plochy Tinkunia Pukkhuri, která se nachází uprostřed hlavního města okresu (také pojmenované Tinsukia). Pokud jde o turistické atrakce, má se okres rozhodně čím chlubit – návštěvníky lákají Národní park Dibru-Saikhowa, poutní centrum Parashuram Kunda nebo ostrov Rukmini.

Čaj pojmenovaný Daisajan je moderním reprezentantem starých assamských čajů. Jde o černý indický ortodoxní čaj ze zahrady spravované Tea Daisajan Estate na jižním břehu řeky Brahmaputry. Čajovníky rostou v jedné z nejlepších čajových lokalit Indie, půda je mimořádně úrodná, nadmořská výška i klimatické podmínky velmi příznivé. Čajové plantáže jsou vysazeny na ploše 375 ha, obhospodařuje je přes 700 dělníků.

Čajovníky se v zahradách Tea Daisajan Estate sklízejí od března do května. Jde o první sklizeň (jak napovídá označení FF – First Flush – v názvu čaje), proto je výsledný nápoj tak jemný a atraktivní. A také proto je dostupný jen v omezeném množství. Po naškubání nechávají dělníci lístky krátce zavadnout a pak je fermentují. To znamená, že čaj lehce pomačkají, aby narušili jeho buněčnou strukturu a za vyšší teploty i vlhkosti ponechají několik hodin kvasit. Během té doby dochází k přirozené oxidaci enzymů, díky které mění čaj barvu, chuť i vůni. Když je proces u konce, putuje čaj do sušáren a třídíren. V případě Assam FF TGFOP1 Daisajan je výsledkem drobný a křehký čaj se světle zlatými špičkami.

Ještě malé doplnění k názvu čaje: FF znamená první sklizeň, jak uvádíme výše, TGFOP pak poukazuje na špičkový čaj s obsahem ochmýřených pupenů (Tippy Golden Flowery Orange Pekoe).

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Čaj zalijte vroucí vodou (100 °C), v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ASSAM TGFOP 1 -  černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ASSAM TGFOP 1 - černý čaj

Vodu na čaj nevařte zbytečně dlouho. Čajové lístky nasypte do předehřáté konvice a zalijte. Louhujte tři minuty a můžete jantarový nápoj rozlévat do šálků. Podávejte je přátelům kolem stolku, povídejte si, vzpomínejte, plánujte. Přesně pro takové chvíle se narodil černý čaj z Assamu. Byl stvořen, aby vnášel harmonii a pohodu tam, kde si ji umí užít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
365 Kč /250 g 146 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 27. 9. 2023

ASSAM TGFOP I DOOMUR DULLUNG - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ASSAM TGFOP I DOOMUR DULLUNG - černý čaj

Čaj pro divoké umělce, pro spořádané účetní i podnikatele s věčně plným diářem. Černý Assam ze zahrady Doomur Dullung je považován za klenot indické produkce. Široké listy se zlatými tipsy dávají jasný, plný aromatický nálev. Nízký obsah tříslovin je zárukou skvělé chuti, vysoký obsah teinu zase příslibem pořádného povzbuzení. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
381 Kč /250 g 152 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 27. 9. 2023

ASSAM TGFOPI MARGERITA - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ASSAM TGFOPI MARGERITA - černý čaj

Špičkový čaj poznáte nejdřív podle názvu, hned nato podle chuti. Assam z okresu Margerita dostal do vínku pět písmen a jedno číslo. Na první pohled prozradí, že jde o lahůdku z nejlahodnějších, čaj s vysokým podílem nejmladších lístků. Jakmile ho zalijete horkou vodou, získáte nápoj silný, svěží a sladce doznívající. Assam TGFOPI Margerita je předurčen k pořádným snídaním, ale výborně se uplatní i v pozdním odpoledni. Dodá energii ke sportování nebo studiu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
231 Kč /250 g 92 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 27. 9. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »