+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Assam FF TGFOP1 Daisajan - černý čaj

Kód: 1770

Příběh indického čaje se začal psát v roce 1830. Od té doby se mnohé změnilo, chuť a vůně čajových lístků z plantáží Assamu však zůstávají pořád báječné. Assam FF TGFOP1 Daisajan vyniká zvláštní jemností, svěžestí a živostí. Připravíte z něj čaj harmonický, s podtóny bezového květu a červených jablíček. Nechte se hýčkat čajem z tradičních zahrad, který sklízí obdiv zkušených čajomilců po celém světě.

Velká balení:
Malá balení:
381 Kč /250 g 152 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 8. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Indie
Region
Region:
Tinsukia
Chuť
Chuť:
Ovocná, Svěží, Harmonická
Pro děti
Pro děti:
od 15 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
152m

Složení

Černý čaj Assam FF TGFOP1 Daisajan 100%

Nálev a chuť čaje

Assam FF TGFOP1 Daisajan je sice černý, nicméně chutí patří k jemným, harmonickým, příjemně ovocným. Lze ho též popsat jako živý, svěží. Rozpoznáte v něm sladké tóny bezových květů a kyselkavé náznaky červených jablek. Nálev je jasný, kaštanové barvy, s krásnými odlesky.

Původ čaje

Okres Tinsukia se nachází v regionu Assam. Jde o oblast rovinatou, s průměrnou nadmořskou výškou 116 metrů. Obchodní centrum východního Assamu je svým charakterem velmi kosmopolitní, přitahuje totiž lidi nejen z Indie, ale i okolních zemí. Obyvatelé se věnují převážně zemědělské činnosti, tedy pěstování čajovníků čínských (Camellia sinensis), pomerančovníků, zázvoru a rýže. Kdo nepracuje na farmách, je zaměstnán v uhelných dolech. Jméno dostala Tinsukia podle třístranné vodní plochy Tinkunia Pukkhuri, která se nachází uprostřed hlavního města okresu (také pojmenované Tinsukia). Pokud jde o turistické atrakce, má se okres rozhodně čím chlubit – návštěvníky lákají Národní park Dibru-Saikhowa, poutní centrum Parashuram Kunda nebo ostrov Rukmini.

Čaj pojmenovaný Daisajan je moderním reprezentantem starých assamských čajů. Jde o černý indický ortodoxní čaj ze zahrady spravované Tea Daisajan Estate na jižním břehu řeky Brahmaputry. Čajovníky rostou v jedné z nejlepších čajových lokalit Indie, půda je mimořádně úrodná, nadmořská výška i klimatické podmínky velmi příznivé. Čajové plantáže jsou vysazeny na ploše 375 ha, obhospodařuje je přes 700 dělníků.

Čajovníky se v zahradách Tea Daisajan Estate sklízejí od března do května. Jde o první sklizeň (jak napovídá označení FF – First Flush – v názvu čaje), proto je výsledný nápoj tak jemný a atraktivní. A také proto je dostupný jen v omezeném množství. Po naškubání nechávají dělníci lístky krátce zavadnout a pak je fermentují. To znamená, že čaj lehce pomačkají, aby narušili jeho buněčnou strukturu a za vyšší teploty i vlhkosti ponechají několik hodin kvasit. Během té doby dochází k přirozené oxidaci enzymů, díky které mění čaj barvu, chuť i vůni. Když je proces u konce, putuje čaj do sušáren a třídíren. V případě Assam FF TGFOP1 Daisajan je výsledkem drobný a křehký čaj se světle zlatými špičkami.

Ještě malé doplnění k názvu čaje: FF znamená první sklizeň, jak uvádíme výše, TGFOP pak poukazuje na špičkový čaj s obsahem ochmýřených pupenů (Tippy Golden Flowery Orange Pekoe).

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Čaj zalijte vroucí vodou (100 °C), v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ASSAM TGFOP 1 -  černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ASSAM TGFOP 1 - černý čaj

Vodu na čaj nevařte zbytečně dlouho. Čajové lístky nasypte do předehřáté konvice a zalijte. Louhujte tři minuty a můžete jantarový nápoj rozlévat do šálků. Podávejte je přátelům kolem stolku, povídejte si, vzpomínejte, plánujte. Přesně pro takové chvíle se narodil černý čaj z Assamu. Byl stvořen, aby vnášel harmonii a pohodu tam, kde si ji umí užít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
355 Kč /250 g 142 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 8. 6. 2023

CEYLON  ORANGE PEKOE - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CEYLON ORANGE PEKOE - černý čaj

Dvěma slovy: čistý a svěží. Ceylon Orange Pekoe je esencí toho nejlepšího, co od černého čaje můžeme čekat. Velice jemný, vysoce kvalitní a mimořádně povzbuzující. Klasika z provincie, kde se čaj pěstuje už od roku 1870, nezklame. Lehce pikantní čaj zahřeje zkřehlé prsty a dodá energii po túře zasněženou krajinou. Sáhněte po něm ale i v parném letním odpoledni ve městě – přinese vám dobrou náladu a chuť do další práce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
233 Kč /250 g 93 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 8. 6. 2023

ASSAM TGFOPI MARGERITA - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ASSAM TGFOPI MARGERITA - černý čaj

Špičkový čaj poznáte nejdřív podle názvu, hned nato podle chuti. Assam z okresu Margerita dostal do vínku pět písmen a jedno číslo. Na první pohled prozradí, že jde o lahůdku z nejlahodnějších, čaj s vysokým podílem nejmladších lístků. Jakmile ho zalijete horkou vodou, získáte nápoj silný, svěží a sladce doznívající. Assam TGFOPI Margerita je předurčen k pořádným snídaním, ale výborně se uplatní i v pozdním odpoledni. Dodá energii ke sportování nebo studiu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
231 Kč /250 g 92 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 8. 6. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »