+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Ceylon FBOPEXSP Golden Tips - černý čaj

Kód: 1767

Milovníkům skutečných černých čajů, takových, které jsou chuťově opravdu mnohovrstevnaté, Ceylon FBOPEXSP Golden Tips naprosto učaruje. Je tak akorát sladký, mile pikantní a svěže kyselkavý. Pochází z oblasti, ve které na čajové plantáže narazíte stejně často jako na sochy a Buddhy. Kandy je zkrátka region čaji zaslíbený. A jeho produkce má mezi čajomilci skvělé jméno.

Velká balení:
Malá balení:
805 Kč /250 g 322 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Cejlon
Region
Region:
provincie Kandy
Chuť
Chuť:
Kyselkavá, Pikantní, Aromatická
Pro děti
Pro děti:
od 16 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
600m - 1200m

Složení

Černý čaj Ceylon FBOPEXSP Golden Tips 100%

Nálev a chuť čaje

Ceylon FBOPEXSP Golden Tips poskytuje po zalití horkou vodou nálev nádherně temný a příjemně aromatický. Patří k těm, které budete chtít degustovat znova a znova, protože v jeho chuti objevíte vždy něco interesantního. Na první ochutnání pocítíte nasládlost a pikantnost, vzadu na patře se rozlije lehká kyselkavost. Další nálevy budou jemnější, možná trochu ovocné.

Původ čaje

První čajovníky byly na Srí Lance vysázeny právě v regionu Kandy. Je tedy zřejmé, že místní lidé k nim mají hluboký vztah a považují je za součást své kultury. Stalo se tak v roce 1867, po „velké kávové katastrofě“, během které postihla plantáže kávovníků houbová choroba. Jejich místo zaujala plodina nová – čajovník čínský (Camellia sinensis).

Dřívější sídlo sinhálských králů přístupné pouze přes horské průsmyky se stalo doslova hlavním městem srílanského čaje. Čajovníky pokrývají kopce s nadmořskou výškou mezi 650 a 1 300 metry, klima je vlhké a ovlivněné jihozápadními monzunovými větry. Průměrné roční teploty se pohybují kolem 18 ⁰C, za sušší část roku je považováno období od ledna do dubna. Mezi květnem a červencem a od října do prosince přicházejí časté monzuny. Pokud vás zajímá víc o čajích Srí Lanky, přečtěte si náš článek v Magazínu.

V regionu Kandy sklízejí čaj od ledna do dubna, kdy jsou dny jasné a chladné. Na plantáže vyrážejí nejčastěji ženy. Denně mohou sklidit až 20 kilogramů čajových lístků, které hned po naškubání převážejí dělníci do zpracovatelských závodů. Tam se nechává čaj zavadnout, pak je buď ručně, nebo strojově svinován a válcován. Díky tomu se v listech uvolní buněčná šťáva a rozběhne se proces fermentace. Na takzvané řízené kvašení musí dohlížet zkušená osoba. Sleduje teplotu čaje, barvu, vůni i vlhkost. Určit správný okamžik k ukončení fermentace vyžaduje velkou dávku praxe. Na této fázi totiž nejvíc záleží, jak bude čaj chutnat, vonět i vypadat. Nakonec musí být lístky usušeny, vytříděny, zváženy a zabaleny.

Ještě krátce rozeberme název čaje. Golden Tips odkazuje na zlatavé pupeny, ze kterých je vyroben a díky kterým má jemnou chuť. Zkratka FBOPEXSP popisuje Fine Broken Orange Pekoe Extra Special, což znamená, že jde o čaj mimořádné kvality.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vodou o teplotě 100 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


DARJEELING  TGFOP 1 GIELLE - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

DARJEELING TGFOP 1 GIELLE - černý čaj

Američan by zvolal „amazing“, Němec vydechl „wunderbar“, my jásáme po česku „juchú“! Další lahoda z Darjeelingu, pravý černý indický čaj, je tady. Jméno dostal podle průzračně čisté řeky, v jeho chuti najdete himálajské květiny, aroma připomene svěží ráno na horách. Díky teinu vám Darjeeling TGFOP 1 Gielle zlepší náladu, díky tříslovinám uklidní žaludek. Radíme vám dobře – jděte do něj! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
428 Kč /250 g 171 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024

DARJEELING TGFOP1 SILVERHILL - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

DARJEELING TGFOP1 SILVERHILL - černý čaj

Když jsme se dozvěděli o vynikajících vlastnostech tohoto Darjeelingu, museli jsme ho ochutnat. A protože je skvělý a naprosto unikátní, nakoupili jsme ho dost i pro vás. Když dojde, okamžitě vyrážíme k našemu indickému dodavateli pro čerstvou várku. Silverhill představuje kvalitní třídu prvního jarního sběru s mléčnou oblostí a špetkou povznášející pikantnosti. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
469 Kč /250 g 188 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024

CHINA KEEMUN CONGU - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA KEEMUN CONGU - černý čaj

Jen samá superlativa! Čínská špička mezi černými čaji má bohatou, v závěru ovocnou chuť s lehkým dotekem kouře. China Keemun Congu poslouží pro ranní rychlý start i překonání odpolední únavy. Obsahuje dost kofeinu na to, aby z vašich dnů udělal radostnou jízdu plnou výbušné energie. I proto se přidává do prominentních směsí klasických anglických černých čajů. A ta vůně, ta je prostě luxusní! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
463 Kč /250 g 185 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »