+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

China Guangxi Gongfu BIO - černý čaj

Kód: 1765

Jestli hledáte černý čaj, který vás ráno naladí a v poledne potěší, máte ho před sebou. A ještě v BIO kvalitě. Z čínského regionu Guizhou jsme přivezli lístky, ze kterých připravíte nápoj příjemně sladký, jemný a v závěru ovocně hravý. Výjimečnou kvalitu China Guangxi Gongfu BIO oceňují čajomilci od Ameriky po Austrálii. Přidejte se k nim!

Velká balení:
Malá balení:
484 Kč /250 g 194 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 4. 10. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Guizhou
Chuť
Chuť:
Sladká, Jemná
Pro děti
Pro děti:
od 15 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1800m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Černý čaj China Guangxi Gongfu BIO 100%

Nálev a chuť čaje

China Guangxi Gongfu BIO dává nápoj mahagonové až načervenalé barvy. Jeho chuť je jemná, lehká, sladká a přitom hluboká, v závěru ovocně hravá. Jde o černý čaj s minimální trpkostí, takže si ho vychutnáte kdykoli během dne.

Tento čaj obsahuje velmi málo tříslovin, výborný je s přírodním cukrem nebo medem.

Původ čaje

Čína je největším producentem čaje na světě, vždyť právě tady má podle legend svůj původ. Už v knize The Classic of Tea z období 618-907 našeho letopočtu se (zelený) čaj zmiňuje, v roce 1211 dokonce mnich Eisai popsal, jak může konzumace zeleného čaje ovlivnit lidské zdraví. Je tedy zřejmé, že v Číně je čaj každodenní součástí života a předmětem tradičních rituálů. Stejně jako zelený, i černý čaj pochází z Číny, říkají mu hong cha a rozlišují tři hlavní typy: Xiao Zhong, Broken a Gong Fu. Označení Gong Fu, které se objevuje i u tohoto čaje, odkazuje na fakt, že k jeho výrobě je potřeba větší úsilí a pečlivost a k jeho vychutnání dostatek času.

Pokud jde o místo, ze kterého China Guangxi Gongfu BIO pochází, pak můžeme uvést, že jde o vnitrozemskou provincii na jihozápadě Číny. Je velmi bohatá na přírodní zdroje. Hory provincie Guizhou jsou považovány za místo s obrovskou biodiverzitou, tamní jezera poskytují zimoviště vzácným ptákům, lesy obývají ohrožení obojživelníci. Klima je vlhké, subtropické, průměrné roční teploty se pohybují mezi 10 a 20 ⁰C. Stejně jako jiná místa v Číně, také Guizhou se potýká s častými suchy a nedostatkem vody. Čínští zemědělci proto pracují na vývoji technologií, které oblasti zajistí dostatek vláhy.

Čajovníky jsou v Guizhou pěstovány velmi často bez použití průmyslově vyráběných hnojiv a ošetřujících přípravků. Stejně tak tomu bylo v případě China Guangxi Gongfu BIO.

Proces výroby černého čaje je v Číně založen na tradičních postupech. Čajové lístky trhají dělníci převážně ručně, aby vybrali skutečně jen pár mladých listů a pupeny. Nechají je krátce zavadnout rozložené na velkých platech a potom je suší proudícím vzduchem. Takto připravený materiál svinují nebo válcují do požadovaného tvaru. Nejdůležitějším krokem je fermentace, během které dochází k oxidaci buněčné šťávy a změně barvy, vůně i chutě čaje. Zkvašené listy je nakonec potřeba po dobu několika hodin sušit. Jakmile je dosaženo žádoucích vlastností, putuje čaj k roztřídění, vážení a balení.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vodou o teplotě 100 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ASSAM TGFOP I DOOMUR DULLUNG - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ASSAM TGFOP I DOOMUR DULLUNG - černý čaj

Čaj pro divoké umělce, pro spořádané účetní i podnikatele s věčně plným diářem. Černý Assam ze zahrady Doomur Dullung je považován za klenot indické produkce. Široké listy se zlatými tipsy dávají jasný, plný aromatický nálev. Nízký obsah tříslovin je zárukou skvělé chuti, vysoký obsah teinu zase příslibem pořádného povzbuzení. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
376 Kč /250 g 150 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 4. 10. 2022

TARRY LAPSANG SOUCHONG - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

TARRY LAPSANG SOUCHONG - černý čaj

Tak výjimečný. Tarry Lapsang Souchong zkrátka nedává prostor pro kompromisy. Buď tomuto jedinečnému černému čaji zcela propadnete nebo s rozpačitým výrazem odsunete šálek stranou. Je však rozhodně třeba zjistit, do kterého tábora patříte. My totiž věříme, že si unikátní zauzený čaj dokáže svou kouřovostí a specifickou chutí získat celý zástup fanoušků. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
299 Kč /250 g 120 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 4. 10. 2022

Keňa Kangaita FOP - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Keňa Kangaita FOP - černý čaj

Jenom první výhony a pupeny! Mladé, měkké lístky čajovníků pěstovaných ve vysokých horách Keni jsou zárukou nádherného čajového zážitku. Keňa Kangaita FOP vyniká intenzivní chutí, ve které snadno rozlišíte ovoce a koření. Je skvělá s mlékem, ovšem pokud dáváte přednost nápoji silnému, připravte si ji bez přísad. Osloví každého milovníka klasických černých čajů. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
300 Kč /250 g 120 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 4. 10. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »