+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč

China Guangxi Gongfu BIO - černý čaj

Kód: 1765

Jestli hledáte černý čaj, který vás ráno naladí a v poledne potěší, máte ho před sebou. A ještě v BIO kvalitě. Z čínského regionu Guizhou jsme přivezli lístky, ze kterých připravíte nápoj příjemně sladký, jemný a v závěru ovocně hravý. Výjimečnou kvalitu China Guangxi Gongfu BIO oceňují čajomilci od Ameriky po Austrálii. Přidejte se k nim!

Velká balení:
Malá balení:
489 Kč /250 g 196 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Guizhou
Chuť
Chuť:
Sladká, Jemná
Pro děti
Pro děti:
od 15 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1800m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Černý čaj China Guangxi Gongfu BIO 100%

Nálev a chuť čaje

China Guangxi Gongfu BIO dává nápoj mahagonové až načervenalé barvy. Jeho chuť je jemná, lehká, sladká a přitom hluboká, v závěru ovocně hravá. Jde o černý čaj s minimální trpkostí, takže si ho vychutnáte kdykoli během dne.

Tento čaj obsahuje velmi málo tříslovin, výborný je s přírodním cukrem nebo medem.

Původ čaje

Čína je největším producentem čaje na světě, vždyť právě tady má podle legend svůj původ. Už v knize The Classic of Tea z období 618-907 našeho letopočtu se (zelený) čaj zmiňuje, v roce 1211 dokonce mnich Eisai popsal, jak může konzumace zeleného čaje ovlivnit lidské zdraví. Je tedy zřejmé, že v Číně je čaj každodenní součástí života a předmětem tradičních rituálů. Stejně jako zelený, i černý čaj pochází z Číny, říkají mu hong cha a rozlišují tři hlavní typy: Xiao Zhong, Broken a Gong Fu. Označení Gong Fu, které se objevuje i u tohoto čaje, odkazuje na fakt, že k jeho výrobě je potřeba větší úsilí a pečlivost a k jeho vychutnání dostatek času.

Pokud jde o místo, ze kterého China Guangxi Gongfu BIO pochází, pak můžeme uvést, že jde o vnitrozemskou provincii na jihozápadě Číny. Je velmi bohatá na přírodní zdroje. Hory provincie Guizhou jsou považovány za místo s obrovskou biodiverzitou, tamní jezera poskytují zimoviště vzácným ptákům, lesy obývají ohrožení obojživelníci. Klima je vlhké, subtropické, průměrné roční teploty se pohybují mezi 10 a 20 ⁰C. Stejně jako jiná místa v Číně, také Guizhou se potýká s častými suchy a nedostatkem vody. Čínští zemědělci proto pracují na vývoji technologií, které oblasti zajistí dostatek vláhy.

Čajovníky jsou v Guizhou pěstovány velmi často bez použití průmyslově vyráběných hnojiv a ošetřujících přípravků. Stejně tak tomu bylo v případě China Guangxi Gongfu BIO.

Proces výroby černého čaje je v Číně založen na tradičních postupech. Čajové lístky trhají dělníci převážně ručně, aby vybrali skutečně jen pár mladých listů a pupeny. Nechají je krátce zavadnout rozložené na velkých platech a potom je suší proudícím vzduchem. Takto připravený materiál svinují nebo válcují do požadovaného tvaru. Nejdůležitějším krokem je fermentace, během které dochází k oxidaci buněčné šťávy a změně barvy, vůně i chutě čaje. Zkvašené listy je nakonec potřeba po dobu několika hodin sušit. Jakmile je dosaženo žádoucích vlastností, putuje čaj k roztřídění, vážení a balení.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vodou o teplotě 100 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


Darjeeling BPS First Flush BIO Singtom - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Darjeeling BPS First Flush BIO Singtom - černý čaj

Čajové plantáže k Darjeelingu patří dlouhá léta, v Singtomu byly založeny přesně v polovině 19. století. Zaměřují se výhradně na pěstování produktů v bio kvalitě, Fair Trade přístup a ekologický provoz. Zahrada Singtom Tea Estate je velmi oblíbená také u turistů. Zejména vegetariánům a veganům nabízí pobyty uprostřed nádherné čisté přírody a s produkty certifikovanými značkou BIO. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
479 Kč /250 g 192 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024

CHINA KEEMUN CONGU - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA KEEMUN CONGU - černý čaj

Jen samá superlativa! Čínská špička mezi černými čaji má bohatou, v závěru ovocnou chuť s lehkým dotekem kouře. China Keemun Congu poslouží pro ranní rychlý start i překonání odpolední únavy. Obsahuje dost kofeinu na to, aby z vašich dnů udělal radostnou jízdu plnou výbušné energie. I proto se přidává do prominentních směsí klasických anglických černých čajů. A ta vůně, ta je prostě luxusní! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
463 Kč /250 g 185 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024

SIKKIM TEMI SFTGFOP 1 FIRST FLUSH - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SIKKIM TEMI SFTGFOP 1 FIRST FLUSH - černý čaj

Nejméně lidnatý indický stát má pouze jedinou čajovou plantáž. Jmenuje se Temi a produkuje čaj, po kterém je v celém světě velká sháňka. Říká se mu „čaj králů“. Patří k nejvyhledávanějším a nejvzácnějším. Je mimořádně lahodný, sladký a lehce ovocný. Dámám možná připomene pravou indickou pašmínu – měkkou, hřejivou a luxusní. Zabalte se! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
619 Kč /250 g 248 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »