+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

CHINA LIU AN GUA PIAN - zelený čaj

Kód: 1480

Patrně nenarazíte na žádný seznam nejlepších a nejslavnějších čínských čajů, aniž by na předních příčkách nefiguroval právě Liu An Gua Pian. Není se čemu divit. Tento vzácný zelený čaj se od jiných liší téměř vším a jeho vytříbená chuť potěší i opravdové fajnšmekry a znalce. Nechte se vtáhnout do hry “melounových semínek” v každém šálku a poznejte jedinečný zážitek, který tento unikátní čaj nabízí.

Velká balení:
Malá balení:
1 235 Kč /250 g 494 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 12. 3. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Anhui
Chuť
Chuť:
Přirozeně nasládlá, Oříškový podtón
Pro děti
Pro děti:
od 10 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
300m

Složení

Zelený čaj China Liu An Gua Pian 100%

Nálev a chuť čaje

Nálev má velice světlý odstín zeleno-žluté barvy. Chuť je plná, podmanivá a přirozeně nasládlá s lehkým oříškovým podtónem a bez “trávového” závěru.

Původ čaje

Jak název napovídá, čaj pochází z městské prefektury Lu-An, která leží v provincii Anhui na východě Číny. Jedná se o monzunovou oblast se subtropickým klimatem, jenž poskytuje čajovníkům ideální podmínky. Právě deště hrají u Liu An Gua Pian velkou roli. Sklizeň totiž musí proběhnout vždy deset dní před a po velkých jarních deštích, což zpravidla vychází na druhou polovinu dubna.

Sklizeň u Liu An Gua Pian je ve znamení odlišností oproti jiným čajům. Zapomeňte na pupeny a jemné mladé první lístky jako tomu bývá obvykle. Pro tento druh čaje jsou zásadní druhé a výjimečně třetí lístky, které jsou i kvůli pozdějšímu sběru velké a pevné. Velmi opatrně se z nich odstraní střední žilka a stopka, případně se seřízne i špička listu.

Takto upravené čajové listy se následně ve dvou cyklech tepelně upraví na velkých pánvích, kde jsou míchány a přitlačovány pomocí speciálních košťat tak, aby získaly svou nezaměnitelnou podobu. Právě vzhled může za to, že se Liu An Gua Pian v překladu říká také “melounová semínka”. Původně však byla v názvu údajně semínka slunečnicová. Jednalo se totiž ve své době o velmi oblíbenou pochoutku a slupky ze slunečnicových semen připomínaly tvarem právě tento čaj.

Výroba Liu An Gua Pian ovšem restováním na pánvích zdaleka nekončí. Na řadu naopak přichází nejsložitější část. Restované lístky jsou přesypány do obrovských bambusových košů a alespoň dva zkušení čajoví mistři tyto koše v rychlých tazích nahřívají nad otevřeným ohněm. Lístky se nesmí připálit či být znehodnoceny dýmem, proto tato fáze, která se opakuje až šedesátkrát, vyžaduje opravdovou praxi.

Vezmou-li se v úvahu všechna úskalí spojená s výrobou, nelze se divit, že je Liu An Gua Pian skutečně raritní záležitostí. Odměnou za až půl měsíce trvající proces je ovšem čaj, který je chutí, vzhledem i vůní naprosto jedinečný a umístění v TOP 10 si opravdu zaslouží.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 °C (cca 2 minuty po převaření vody), v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


SILVER NEEDLE - bílý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SILVER NEEDLE - bílý čaj

Jestli hledáte něco moc fajnového, pak sáhněte po Stříbrné jehle! Bílá laskomina patří k nejdražším čajům na světě zcela oprávněně. Až Silver Needle uvidíte a ochutnáte, bude vám jasné proč. Čajové pupeny se zpracovávají výhradně ručně a s největší péčí. Nálev má nasládlou, osvěžující a velmi jemnou chuť s dlouhou dochutí. Prvotřídní laskomina! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 131 Kč /250 g 452 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 12. 3. 2021

YA BAO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

YA BAO - zelený čaj

Raritní čaj vyžaduje raritní popis. Co třeba: Stovky let zdvíhal větve k horkému slunci, choulil se pod divokými lijáky, poslouchal písně nočního lesa a probouzel se do mlhavých rán. Pamatuje si, když přišel na svět prapraděd dnešního farmáře i když se jeho babička vdávala. Jednou za čas je něžnými prsty zbaven šťavnatých pupenů. Rychle a s radostí je nahradí novými. Starý čínský čajovník. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
902 Kč /250 g 361 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 12. 3. 2021

CHINA LUNG CHING BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA LUNG CHING BIO - zelený čaj

Chuť hluboká jako studna a silná jako drak. Lung Ching, jak zní originální jméno, je mnohými považován za krále mezi čínskými zelenými čaji. Dodnes se v té nejvyšší jakosti podává významným osobnostem při státnických setkáních či věnuje jako vzácný dar vyjadřující nejhlubší úctu přátelům a rodině. Uvelebte se tedy pohodlně v křesle a nakoukněte se šálkem tohoto unikátního čaje až na dno pověstné Dračí studny. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
986 Kč /250 g 394 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 12. 3. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »