+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Darjeeling FTGFOP1 Turzum BIO - oolong

Kód: 1759

Oolongy nejsou pro Darjeeling právě typické, ale stačí ochutnat ten ze zahrady Rungbong Valley – Turzum, a užasnete po prvním doušku. Komplexní, svěží a něžně květinová chuť vás ujistí, že máte čest se skutečnou raritou. Speciálně vybrané listy a stříbřité pupeny nezklamou svým jedinečným aroma ani skutečně protřelé čajomilce.

Velká balení:
Malá balení:
1 232 Kč /250 g 493 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Indie
Region
Region:
Darjeeling
Chuť
Chuť:
Svěží, Květinová, Komplexní
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100m - 1700m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Oolong Darjeeling FTGFOP1 Turzum BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Darjeeling FTGFOP1 Turzum BIO oolong má nálev jantarové barvy. Jeho aroma je mimořádně příjemné, bohaté a živé, chuť dává vědět o svěžím povětří, ve kterém čaj vyrůstal. Najdete v ní stopy květin, ovoce a možná i jemný kořeněný podtón. Zcela jistě se vám zalíbí i muskatelový charakter tohoto raritního oolongu.

Původ čaje

Čajovou zahradu Turzum, ze které tento výjimečný oolong pochází, najdete v údolí Rungbong, asi 25 kilometrů od Darjeelingu. Byla založena v 60. letech 19. století. Od konce 50. let minulého století ji spravoval Jhunjhunwala, poté přešla na rodinu Jindal, která ji prodala společnosti Jayshree vlastnící v Darjeelingu několik dalších plantáží. Turzum je velmi úzce spojena s blízkou zahradou Sungma, sdílejí zpracovatelskou továrnu a od roku 1734, kdy Sungma utrpěla při zemětřesení velké škody, si navzájem vypomáhají.

Obě zahrady se rozkládají v nadmořské výšce 1 100 – 1 700 metrů, leží obklopené dalšími špičkovými plantážemi. Pokud jde o klimatické podmínky, ty v Darjeelingu panují naprosto dokonalé, alespoň čajovníky si je nemohou vynachválit. Na svazích vysokých kopců se střídá chladný, suchý zimní vánek, s letními a podzimními monzunovými dešti. Díky interakci studeného suchého a tropického teplého ovzduší jsou plantáže často zahaleny do mlhy nebo oblačnosti. Proto rostou čajovníkové lístky pomalu a mohou absorbovat příjemné aroma a svěžest, pro Darjeeling tolik typické.

K výrobě oolongu Darjeeling FTGFOP1 Turzum BIO byly lístky vybírány velmi pečlivě. Jde o listy a listové pupeny čajovníků čínských (Camellia sinensis), přesněji jeho kultivaru P312. Ten byl vyvinut z rostlin zahrady v Phoobseringu, a to v 70. letech minulého století. Obvykle se jeho lístky míchají s jinými kultivary, protože jim dodávají vyváženost a komplexnost. Je tedy mimořádně neobvyklé mít možnost ochutnat tuto exkluzivní sklizeň v čisté podobě. A navíc polofermentovanou!

Čaje z Darjeelingu bývají převážně zpracovávány jako černé. Oolongy jsou naprostou výjimkou. Pro výrobu takzvaného polozeleného čaje je potřeba sklizeň nechat po naškubání krátce zavadnout, pak její strukturu narušit jemným přehazováním na ošatkách a nakonec ji sušit ve stínu tak dlouho, dokud povrch listů mírně nezežloutne. Proces protřepávání a sušení je potřeba několikrát opakovat.

Když je hotovo, dělníci čaj protřídí, zabalí a odešlou na burzu. Z té pak míří do konviček tisíců milovníků nejlepších čajů světa. Oolong z Darjeelingu byste si rozhodně neměli nechat ujít ani vy.

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 80-90 °C Doba přípravy 5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Darjeeling oolong zalijte vodou o teplotě 80-90°C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


OOLONG TIE KUAN YIN, Železná bohyně milosrdenství
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

OOLONG TIE KUAN YIN, Železná bohyně milosrdenství

Nejšpičkovější sorty tohoto Oolongu patří po zásluze i k nejdražším. Železnou bohyni z čínského Fujianu vyhledávají zkušení čajomilci pro mimořádné chuťové a aromatické vlastnosti. Doporučuje se připravovat metodou Gong Fu Cha. Tehdy ze sebe vydá to nejlepší – bohatý charakter, dlouhou dochuť a maximální ušlechtilost. Teď to všechno můžete zažít i vy. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
318 Kč /250 g 127 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022

TANZANIA USAMBARA OOLONG TEA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

TANZANIA USAMBARA OOLONG TEA

Afrika už není jen zemí zaslíbenou pro milovníky rooibose a honeybushe. Své místo pod žhavým africkým sluncem si pomalu a jistě vydobývá i výtečný oolong rostoucí ve stínu majestátního horského masivu Kilimandžáro. Tamní čajoví mistři strávili desítky let vylepšováním svého pěstitelského experimentu, aby mohli světu nabídnout tento intenzivní a zároveň sametově jemný skvost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
807 Kč /250 g 323 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022

Taiwan Amber Oolong
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Taiwan Amber Oolong

Kdo ho ochutnal, použil slova jako velmi pěkný, zábavný, jeden z nejúžasnějších, naprosto lahodný. Až se Taiwan Amber Oolong ocitne ve vaší konvičce, dáte svým kolegům za pravdu. Jde o čaj příjemný, sladký a aromatický. Lístky pro jeho výrobu se sklízejí po celý rok, takže každá sorta je naprosto unikátní. Můžete si ho dopřávat jak horký, tak s kostkami ledu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 224 Kč /250 g 490 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022

Prohlíželi jste


JASMINE SNOW BUDS - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JASMINE SNOW BUDS - zelený čaj

Velká balení:
Malá balení:
451 Kč /250 g 180 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »