+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Darjeeling FTGFOP1 Turzum BIO - oolong

Kód: 1759

Oolongy nejsou pro Darjeeling právě typické, ale stačí ochutnat ten ze zahrady Rungbong Valley – Turzum, a užasnete po prvním doušku. Komplexní, svěží a něžně květinová chuť vás ujistí, že máte čest se skutečnou raritou. Speciálně vybrané listy a stříbřité pupeny nezklamou svým jedinečným aroma ani skutečně protřelé čajomilce.

Velká balení:
Malá balení:
1 149 Kč /250 g 460 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Indie
Region
Region:
Darjeeling
Chuť
Chuť:
Svěží, Květinová, Komplexní
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100m - 1700m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Oolong Darjeeling FTGFOP1 Turzum BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Darjeeling FTGFOP1 Turzum BIO oolong má nálev jantarové barvy. Jeho aroma je mimořádně příjemné, bohaté a živé, chuť dává vědět o svěžím povětří, ve kterém čaj vyrůstal. Najdete v ní stopy květin, ovoce a možná i jemný kořeněný podtón. Zcela jistě se vám zalíbí i muskatelový charakter tohoto raritního oolongu.

Původ čaje

Čajovou zahradu Turzum, ze které tento výjimečný oolong pochází, najdete v údolí Rungbong, asi 25 kilometrů od Darjeelingu. Byla založena v 60. letech 19. století. Od konce 50. let minulého století ji spravoval Jhunjhunwala, poté přešla na rodinu Jindal, která ji prodala společnosti Jayshree vlastnící v Darjeelingu několik dalších plantáží. Turzum je velmi úzce spojena s blízkou zahradou Sungma, sdílejí zpracovatelskou továrnu a od roku 1734, kdy Sungma utrpěla při zemětřesení velké škody, si navzájem vypomáhají.

Obě zahrady se rozkládají v nadmořské výšce 1 100 – 1 700 metrů, leží obklopené dalšími špičkovými plantážemi. Pokud jde o klimatické podmínky, ty v Darjeelingu panují naprosto dokonalé, alespoň čajovníky si je nemohou vynachválit. Na svazích vysokých kopců se střídá chladný, suchý zimní vánek, s letními a podzimními monzunovými dešti. Díky interakci studeného suchého a tropického teplého ovzduší jsou plantáže často zahaleny do mlhy nebo oblačnosti. Proto rostou čajovníkové lístky pomalu a mohou absorbovat příjemné aroma a svěžest, pro Darjeeling tolik typické.

K výrobě oolongu Darjeeling FTGFOP1 Turzum BIO byly lístky vybírány velmi pečlivě. Jde o listy a listové pupeny čajovníků čínských (Camellia sinensis), přesněji jeho kultivaru P312. Ten byl vyvinut z rostlin zahrady v Phoobseringu, a to v 70. letech minulého století. Obvykle se jeho lístky míchají s jinými kultivary, protože jim dodávají vyváženost a komplexnost. Je tedy mimořádně neobvyklé mít možnost ochutnat tuto exkluzivní sklizeň v čisté podobě. A navíc polofermentovanou!

Čaje z Darjeelingu bývají převážně zpracovávány jako černé. Oolongy jsou naprostou výjimkou. Pro výrobu takzvaného polozeleného čaje je potřeba sklizeň nechat po naškubání krátce zavadnout, pak její strukturu narušit jemným přehazováním na ošatkách a nakonec ji sušit ve stínu tak dlouho, dokud povrch listů mírně nezežloutne. Proces protřepávání a sušení je potřeba několikrát opakovat.

Když je hotovo, dělníci čaj protřídí, zabalí a odešlou na burzu. Z té pak míří do konviček tisíců milovníků nejlepších čajů světa. Oolong z Darjeelingu byste si rozhodně neměli nechat ujít ani vy.

Herbář a blahodárné účinky:

Oolong
Oolong

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 80-90 °C Doba přípravy 5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Darjeeling oolong zalijte vodou o teplotě 80-90°C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


CHINA GUNPOWDER  SUPER - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA GUNPOWDER SUPER - zelený čaj

Maximální zážitek! Krásný tvar, plná chuť, hodně teinu a nejvyšší kvalita. China Gunpowder Super je zkrátka a dobře čaj, co umí pořádně nakopnout. Malé čajové kuličky po zalití horkou vodou doslova explodují. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
196 Kč /250 g 78 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024

LUNG CHING - DRAČÍ STUDNA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

LUNG CHING - DRAČÍ STUDNA - zelený čaj

Stačí napsat – Dračí studna (Long Jing Xi Hu) a každý, kdo má vztah k dobrému a kvalitnímu čaji, je doma. Nejproslulejší čínský zelený čaj poznáte podle plochých opražených lístků hráškově zelené barvy. V tradiční čajovně vám ho možná naservírují podle prastarých složitých ceremoniálů, doma si ho ale můžete uvařit v pohodlí a bez předsudků. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
460 Kč /250 g 184 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024

FOG TEA BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

FOG TEA BIO - zelený čaj

Fog Tea je ušlechtilý čaj, jenž se zrodil v oparu vysokých hor. Přivezli jsme ho z čajové zahrady položené nad řekou Yangtze a jezerem Poyeng. Čaj z mlhy, jak je také Fog Tea nazýván, se musel hodně snažit, aby polapil sluneční paprsky. Proto má mimořádně mnoho chlorofylu, aromatických látek a polyfenolů. Chutná sladce, osloví čajové začátečníky i protřelé čajomilce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
441 Kč /250 g 176 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »