+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

DARJEELING SFTGFOP1 PUTTABONG BIO / 2022

Kód: 1439

V čajové zahradě Puttabong uslyšíte bengálštinu a angličtinu. A uvidíte nádherné a svěže zelené čajovníkové keře. Od roku 1852 zásobuje čajové fajnšmekry na celém světě lístky libé vůně a lahodné chuti. Teď máte příležitost dopřát si jako jedni z prvních očekávanou jarní sklizeň – přivezli jsme ji letecky přímo z plantáže. Exkluzivní, ručně škubaný čaj v BIO kvalitě je měkký a osvěžující.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Indie
Region
Region:
Darjeeling
Chuť
Chuť:
Květinová
Pro děti
Pro děti:
od 15 let
Sběr
Sběr:
První sběr
Nadm. výška
Nadm. výška:
450m - 1980m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Černý čaj BIO DARJEELING SFTGFOP1 PUTTABONG 100%

Nálev a chuť čaje

Čaj Darjeeling SFTGFOP1 Puttabong BIO/2022 poznáte podle velmi příjemné květinové chutě a svěží vůně. Můžete z něj přichystat až tři nálevy a pokaždé se dočkáte jiného zážitku. První nálev bude mít světle zlatou barvu.

Původ čaje

Zahrada Puttabong leží přibližně 22 kilometrů od města Darjeeling. V překladu by její jméno mohlo znamenat „dům zelených listů“ a ona by svému názvu naprosto dostála. Jedna z největších čajových plantáží se na přibližně 440 hektarech rozkládá pod vrcholky zasněžené hory Kanchenjunga. Drží si několik zajímavých prvenství, která stojí za zmínku.


Puttabong (Tukvar) je vůbec první plantáží založenou v Darjeelingu. V roce 1852 právě tady vysadil Dr. Campbell první čajovníky. Jako první v severovýchodní Indii začali v Puttabongu pěstovat keře komerčně. Poprvé tam také použili prořezávací stroj. A k tomu všemu má Puttabong nejlepší nemocnici v Darjeelingu.


Tahle oblast se má skutečně čím chlubit. Kromě toho, že ji charakterizují čistý horský vzduch, jedinečné složení půdy a vyšší nadmořská výška, je proslavená také dlouhodobě udržitelnými pěstitelskými postupy. Jejich cílem je vyrábět unikátní a pro zdraví i přírodu naprosto bezpečný čaj. Majitelé Puttabong Tea Estate se zasloužili o udržení biologické rozmanitosti místní krajiny. Čajovníky rostou v blízkosti trav, vysokých stromů i bylin. Zahrada má vlastní závod na výrobu vermikompostu, chová dobytek a produkuje tak navíc přírodní hnojiva.


Organický Darjeeling SFTGFOP1 Puttabong BIO/2022 jsme přivezli letecky. První jarní, mladé čaje si vyžadují speciální zacházení. Aby si uchovaly přirozenou křehkost a šťavnatost, musí se dopravit ke spotřebiteli co nejrychleji po zpracování. Čajomilci bývají netrpělivě vyhlíženy a jejich cena se mnohdy šplhá do astronomických výšek. V tomto případě se můžete za maximální jakost naprosto spolehnout. Už podle zkratky SFTGFOP1 (Super Fine Tippy Golden Flowery Orange Pekoe) je zřejmé, že máte tu čest s čajem velmi kvalitním. Učaruje vám krásně stočenými tipsy a luxusní vůní i chutí.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 80-95°C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Darjeeling zalijte vodou o teplotě 80-95 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »