+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

HONEYBUSH TOFFEE BIO

Kód: 1542

Sladký, hladký, jemný. Honeybush chutná po medu, možná proto, že miluje svěží povětří a slunce. Stejně dobře mu prospívá společnost zdravých, dobrých plodů. V čaji Honeybush Toffee BIO proto najdete jak lístky jihoafrického keře, tak kousky jablek a mandle. Nápoj ovocně-karamelový si přichystejte horký nebo s kostkami ledu, ráno nebo večer. Nikdy nezklame.

Velká balení:
Malá balení:
355 Kč /250 g 142 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 10. 12. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Jižní Afrika
Region
Region:
Western Cape
Chuť
Chuť:
Karamel, Jablko
Pro děti
Pro děti:
od 1 roku
BIO
BIO:
Ano

Složení

Honeybush 62%, Kousky jablka, Kousky mandlí, Aroma přírodní

Nálev a chuť čaje

Honeybush Toffee BIO dává nálev červenohnědé barvy. V čaji se zřetelně prokreslují stopy sladce medového honeybushe, kterým nádherně sekundují chutě jablek a mandlí. Celková kompozice vyznívá karamelově s lehkým, občerstvujícím dotekem ovoce.

Původ čaje


Pokud chcete vědět něco víc o honeybushi, musíte pátrat po keři Cyclopia intermedia. Protože právě z jeho lístků a větviček tento „čaj“ pochází. Rostlina, která obvykle nebývá vyšší než 1,5 metru, se vyskytuje jen a pouze v Jihoafrické republice, přesněji v provinciích Western a Eastern Cape. Proč tomu tak je, vysvětlují vědci její citlivostí na průmyslové znečištění nejen ovzduší, ale i půdy a vody.

Divoce rostoucí keře mají dlouhé větvičky s lístky připomínajícími jehličky. Během sklizně k nim musí sběrači vyšplhat do skal. Větve odsekávají a přepravují do zpracovatelských závodů. V nich jsou nařezány na malé kousky, které je potřeba fermentovat, to obvykle znamená nahrnout na hromady, přikrýt je plachtami a nechat několik hodin přirozeně kvasit. Výsledkem je voňavý honeybush s krásnou mahagonovou barvou. Stačí ho usušit na slunci.

Honeybush je bohatý na antioxidanty, dopřávají si ho lidé s touhou po zklidnění, po hlubokém spánku i osoby trpící dýchacími potížemi a sníženou obranyschopností.

K africkému pokladu jsme přidali ovoce ze srdce Evropy - kousky sušených jablek. Plody jabloně (Malus) se objevují v dávné mytologii a dnes patří k nejpopulárnějšímu ovoci vůbec. Na celém světě se ročně sklidí kolem 75 milionů tun jablek, k zásadním producentům patří Čína, Evropská unie, Rusko, Indie, Turecko a Brazílie. Původní stanoviště mají jabloně v mírném pásu severní polokoule, pěstují se však i mimo něj.

Jabloň je listnatý, opadavý strom dorůstající výšky až 15 metrů. Není výjimkou, že se jabloň dožívá více než 100 let. Jabloně kvetou bílorůžovými květy, jejich dužnaté plody se nazývají malvice a obsahují 5-12 semen.

Jablka jsou zdrojem draslíku, vitaminu C a dalších zdraví prospěšných látek. Jejich konzumace je vhodná například během nachlazení nebo při trávicích obtížích.

Herbář a blahodárné účinky:

Honeybush
Honeybush
Jablka
Jablka
Mandle
Mandle

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 100 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Honeybush zalijte vroucí vodou 100 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ALADIN - směs
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ALADIN - směs

Neskutečně sladký a báječně svěží – to je náš Aladin. Úplně jako z pohádky. Stačí ho uvařit a splní vám tři přání – mírně vás omladí, zažene stres a nastartuje metabolismus. V dnešní hektické době není nic lepšího. Přirozeně bezkofeinový nápoj s medově-ovocnou chutí se bude líbit malým dětem i jejich prarodičům. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
357 Kč /250 g 143 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 10. 12. 2021

HONEYBUSH LETNÍ DEN BIO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

HONEYBUSH LETNÍ DEN BIO

Přísně vzato nemá Honeybush s čajem nic společného. Přesto je čím dál víc populárnější a k jeho popíjení se připojují i ortodoxní zastánci čajové klasiky. Důvody jsou prosté: Honeybush má famózní chuť a vůni, neobsahuje kofein a dokáže zdolat nejednu chorobu či neduh. Ve společnosti papáji, měsíčku a růží je zárukou nádherného kulinářského zážitku. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
295 Kč /250 g 118 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 10. 12. 2021

ZELENÝ ROOIBOS RAKYTNÍK - GUAVA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ZELENÝ ROOIBOS RAKYTNÍK - GUAVA

Ááách… vanilkové orgie jsou tady! Podařilo se nám sladit ingredience skvostně chutné a neuvěřitelně zdravé. Výsledek našeho snažení přinesl úlevu – nejsme ve stresu, máme optimální tlak i cholesterol, hubneme před očima a spíme jako batolata. To vše díky zelenému Rooibosu, rakytníku, guavě, mrkvi, měsíčku, ananasu… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
347 Kč /250 g 139 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 10. 12. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »