+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

JAPAN GYOKURO YABUTIKA KIRISHIMA KAGOSHIMA BIO - zelený čaj

Kód: 1488

Jadeitová rosa zahalená v mlžném oparu, nad nímž se majestátně tyčí sopečné vulkány. Nepřeháníme. Přesně tak vypadá scenérie, odkud pochází toto výjimečné gyokuro. A není to jen krajina jako z říše snů, co dělá z tohoto japonského zeleného čaje zážitek, který Vás okouzlí v každém šálku.

Velká balení:
Malá balení:
2 710 Kč /250 g 1 084 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 29. 9. 2020
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Umami, delikátní
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
BIO
BIO:
Ano

Složení

Zelený čaj Japan Gyokuro Yabukita Kirishima Kagoshima BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Nálev typické světle smaragdově zelené barvy je v tomto případě ozvláštněn o jemné tyrkysové jiskření. V lahodně bohaté chuti je pak znát hra trávových tónů s květinovým nádechem plným chryzantém a jasmínu.

Původ čaje

Milovníci zelených čajů ze země vycházejícího slunce nedají na prefekturu Kagoshima ležící na ostrově Kjúšú dopustit. Už ale jen málokdo zná tamní město Kirishima. Je to velká škoda, protože hlavně v posledních letech patří v pěstování naprosto jedinečného gyokura mezi špičku.

Může za to kombinace místního podnebí a také již zmíněného sopečného pohoří. To bohatě zásobuje půdu všemi důležitými látkami, zatímco časté koberce mlhy obalující čajovníky a mírné výkyvy teplot doplňují ideální podmínky pro vznik nejkvalitnějších čajů.

I přes nízké riziko nečekaných mrazíků zde zvítězil v Japonsku všeobecně populární čajovníkový kultivar Yabutika. Ten se pro svou odolnost běžně používá v horských podmínkách, kde by pád teplot pod bod mrazu znamenal poškození lístků. Avšak zde byl vybrán především pro jeho lesklé a tmavě zelené listy, které dodávají výslednému čaji punc prvotřídní jakosti.

Gyokuro patří mezi tzv. stíněné čaje. Zastiňování speciálními rohožemi bylo v Japonsku zavedeno původně jako ochrana před sopečným popelem, nicméně získaná chuť takto zastřešených lístků přivedla pěstitele k využívání techniky i mimo vulkanická území. V oblasti Kirishima tuto funkci zvládá přirozeně všudypřítomná mlha, přesto i zde mají rohože svou důležitou úlohu.

Celé tři týdny si čajové lístky velebí ve stínu. Poté se ručně sklidí a po pečlivém vytřídění je rychle spaří, čímž se zastaví jejich oxidace. Následuje opět manuální tvarování do jemných jehliček a závěrečné sušení. Lístky si díky celému procesu zachovávají svou smaragdovou barvu a to hlavní - podmanivou umami chuť, kterou si naplno vychutnáte v prvním nálevu. Díky organickému pěstování je vše ještě intenzivnější, což z tohoto čaje dělá raritu, které zkrátka nelze odolat.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj nasypte v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2dl. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  2. Zalijte teplou vodou 70 - 80 °C.
  3. Doba vyluhování 3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JAPAN GYOKURO HISUI BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN GYOKURO HISUI BIO - zelený čaj

Hornatý ostrov Kjúšú se proslavil jak nejaktivnější sopkou Japonska, horkými prameny a bohatou historií, tak rozsáhlými čajovými plantážemi. Po celá staletí dávají světu lístky dokonalé čistoty a skvostných vůní i chutí. Japan Gyokuro v BIO kvalitě patří k těm nejvybranějším. Vyrůstá ve stínu rákosových rohoží, proto je delikátně jemný a ovocně sladký. Toto je čaj, kterému se přezdívá Jadeitová rosa. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 453 Kč /250 g 581 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 29. 9. 2020

JAPAN MIYAZAKI GYOKURO BIO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN MIYAZAKI GYOKURO BIO

Japonský král ze stinných zahrad v bio kvalitě. Zelený čaj vytříbené chuti, která si Vás zcela podmaní svou jemností a přitom výraznou intenzitou. Díky své syté barvě si vysloužil pojmenování nefritová slza a celkově ve Vás zanechá dojem, jenž si budete vychutnávat všemi smysly. Ne nadarmo je Gyokuro považován za jeden z nejlepších japonských čajů, kterým se uctívají jen ti nejváženější hosté, a ten z oblasti Miyazaki patří mezi unikátní skvosty. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 633 Kč /250 g 653 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 29. 9. 2020

JAPAN KAGOSHIMA KABUSECHA BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN KAGOSHIMA KABUSECHA BIO - zelený čaj

Hra slunce a stínu. Milovníci japonských čajů ví, že právě drobné rozdíly ve využívání světla a šera při pěstování čajovníků dokáží zásadně ovlivnit požitek z výsledného nápoje. Zelený organický čaj Kabusecha je toho zářným příkladem. Nemůžete-li se rozhodnout mezi senchou a gyokuro, pak pro Vás máme možné řešení. Vyzkoušejte kabusechu. Kombinuje ty nejvýraznější vlastnosti z obou a snadno se tak může stát Vaším favoritem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 641 Kč /250 g 656 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 29. 9. 2020
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »