+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

JAPAN HOUJICHA BIO - zelený čaj

Kód: 1645

Ne, ne, nespletli jsme se. I když to podle fotografie nevypadá, opravdu je houjicha zelený čaj. A ne ledajaký. Mimořádný, překvapivý, lahodný,...Výčet by mohl pokračovat, ale určitě bude lepší se o tom sám přesvědčit. Houjicha pěstovaná v dokonalé symbióze s nádhernou přírodou totiž představuje magické splynutí tradičního japonského čajového mistrovství se zcela netradičními postupy při zpracování. A výsledek stojí rozhodně za to.

Velká balení:
Malá balení:
495 Kč /250 g 198 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Nasládlá
Pro děti
Pro děti:
od 6 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
BIO
BIO:
Ano

Složení

Zelený čaj JAPAN HOUJICHA BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Nálev barvy nazlátlého karamelu překypuje intenzivními čajovými tóny jako u jiných zelených čajů. Přesto jsou chuťové linky pečením příjemně zaobleny a převládá v nich jemná nasládlost.

Původ čaje

I zdánlivě beznadějná situace může vyústit v zázračný objev. Tak tomu je i u vzniku houjichy. V roce 1920 byl kjótský obchodník s čaji skutečně zoufalý. Jeho zelený čaj, který se mu nepodařilo prodat, již začal stárnout a hrozilo, že jej bude muset vyhodit. Rozhodl se proto pro velmi neobvyklou věc. Čajové lístky zprudka orestoval, aby jim dodal novou sílu, a do výsledku se zamiloval.

A nejen on, z houjichy se v Japonsku brzy stal velice oblíbený nápoj. Růst i sklizeň probíhá jako u jiných čajů typu bancha. I když v tomto konkrétním případě je přísně dodržován ekologický přístup bez přidávání jakýchkoliv zbytečných chemických hnojiv. Poté, co čajové lístky zavadnou, se opatrně srolují a rozloží se na kovové pláty. Následuje prudké a velice krátké opečení nad rozpáleným uhlím, čímž houjicha získá svou typickou barvu a vůni.

Zdánlivě proto vypadá jako černý čaj, ovšem po prvním ochutnání je jasné, že si stále uchovává charakteristické rysy čajů zelených. Restováním však houjicha ztratila jejich známou “ostrost”. Všechny chutě jsou zjemněny, zakulaceny a nenajdete u ní ani náznak svíravosti. Naopak vás přivítá nasládlost s výraznými pečenými a oříškovými tóny. Největším rozdílem je však minimální obsah kofeinu, proto si houjichu můžete dopřát po celý den bez obavy z probdělých nocí.

Někdo houjichu připodobňuje k oolongu, ovšem nálev z dlouhých rozvinutých lístků je zkrátka jedinečný. Na trhu lze narazit i na houjichu ze senchy či kukichy, bancha však jednoznačně vede žebříček popularity. Díky poměrně vysokému obsahu vitamínu C a katechinu a již zmíněnému nízkému obsahu teinu se s oblibou dává i dětem či jako rychlá pomoc při běžném nachlazení.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 30 sekund Množství 3g na 115 ml

Návod na přípravu

  1. Houjichu zalijte vodou o teplotě 100°C  v poměru 3g na 115 ml vody. Nechejte 30 sekund louhovat (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží


Sítko na čaj permanent velikost M
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Sítko na čaj permanent velikost M

Speciálně vyvinuté sítko se stálého materiálu, který nepřenáší žádné pachy ani chutě. Pro ještě lepší požitek z hotového nápoje je sítko opatřeno pokličkou, která slouží k přikrytí čajového sítka v době lůhovaní a poté po vylouhování nápoje poklička poslouží k odložení sítka. Sitko je vhodné pro mytí v myčkách. Více na detailu zboží
221 Kč s DPH
Dodáme do středy, 17. 4. 2024
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


LUNG CHING - DRAČÍ STUDNA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

LUNG CHING - DRAČÍ STUDNA - zelený čaj

Stačí napsat – Dračí studna (Long Jing Xi Hu) a každý, kdo má vztah k dobrému a kvalitnímu čaji, je doma. Nejproslulejší čínský zelený čaj poznáte podle plochých opražených lístků hráškově zelené barvy. V tradiční čajovně vám ho možná naservírují podle prastarých složitých ceremoniálů, doma si ho ale můžete uvařit v pohodlí a bez předsudků. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
460 Kč /250 g 184 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024

JAPAN BANCHA PREMIUM - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN BANCHA PREMIUM - zelený čaj

Robustní dlouhé listy, jemné aroma, vysoký podíl antioxidantů – to je Bancha, zelený čaj, který Japonci podávají nejčastěji k jídlu. Můžete ho pít každý den, neobsahuje totiž moc teinu, jeho chuť je příjemná a účinky uklidňující. Nikdy se neomrzí. Poznat Banchu je zkrátka základ pro každého čajomilce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
456 Kč /250 g 182 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024

JAPAN SENCHA BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN SENCHA BIO - zelený čaj

Japonské Miyazaki není jen oblíbeným turistickým rezortem. Prefekturu na ostrově Kjúšú vyhledávají také znalci zelených čajů. Bio Sencha je typickým příkladem místní tradiční produkce. Výborný čaj se svěží a lehkou chutí se hodí pro celodenní popíjení. Čajové zahrady, ze kterých ho vozíme, se rozkládají ve vyšších nadmořských výškách, čajovníky jsou pěstovány v organickém režimu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
348 Kč /250 g 139 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »