+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Japan Sencha bez kofeinu BIO - zelený čaj

Kód: 260
Hodnocení: vynikající, 11 recenzí

Země zelených zahrad, starých chrámů, sopek a horských lázní. To je Japonsko, které světu kromě tradiční kultury a nádherné přírody dalo také mimořádně kvalitní čaj. My vám ho přinášíme v podobě Japan Senchi BIO splňující nejpřísnější nároky na pěstování a výrobu. Japan Sencha BIO je navíc bez kofeinu, hodí se proto k pití po celý den.

Velká balení:
Malá balení:
509 Kč /250 g 204 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Shizuoka
Chuť
Chuť:
Příjemná, Nakyslá
Sběr
Sběr:
První sběr
Nadm. výška
Nadm. výška:
750m - 800m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Zelený čaj Japan Sencha bez kofeinu BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Nejoblíbenější japonský čaj se vyznačuje jemným žlutozeleným nálevem s jiskrným leskem. Bio Sencha má příjemnou, lehce nakyslou chuť, svíravou jen opravdu minimálně. Aroma připomíná moře nebo les, každopádně je chladivě svěží. Čaj je možné zalít až třikrát. S každým dalším nálevem objevíte další a další chuť tohoto proslulého zeleného čaje.

Připravte si Bio Senchu jako ledový čaj. Vrátí vám duševní svěžest a navodí fyzickou pohodu.

Původ čaje

Organicky pěstovaný čaj Bio Sencha pochází z oblasti Shizuoka, která se rozprostírá na úpatí posvátné hory Fuji. Na plantážích se nesmí používat chemická hnojiva ani ochranné prostředky.

Sklizeň se provádí jednou, maximálně dvakrát ročně, standardně ručním česáním. Lístky jsou podlouhlé, jemné až lehce trpké chuti. Ne každá Sencha dosahuje požadované kvality, obecně platí pravidlo, že čím tmavší lístky, tím lepší čaj. Protože čaj Sencha najdeme v každé japonské domácnosti, je jeho produkce obrovská. Čajovníky rostou na nezakrytých plantážích, takže jsou maximální možnou dobu vystaveny nejen slunci, ale i dešti. Lístky se upravují napařováním p dobu 10-20 vteřin. Tím je zabráněno fermentaci. Poté se čaj svinuje do tenkých jehliček, suší a třídí.

Bio Sencha bez kofeinu navíc projde přírodní technologií odstranění teinu z lístků. Lze ji proto popíjet během celého dne.

Odstranění kofeinu z čajových lístků:

Tento bezkofeinový čaj byl zbaven kofeinu (teinu) metodou za pomocí Oxidu uhličitého (CO2). Způsobů jak zbavit čaj kofeinu existuje více, ale tato forma je naprosto nejbezpečnější. Navíc čaj si při této formě zcela zachovává své původní chuťové i zdravotní vlastnosti a nijak neztrácí na své původní kvalitě. Mírnou nevýhodou může být to, že tato metoda patří mezi ty nejdražší, ovšem tento proces je zcela přírodní a nejsou při něm používané žádné chemické látky.

Oxid uhličitý (CO2) je netoxický, nehořlavý plyn bez barvy a zápachu. Volně se vyskytuje v ovzduší a najdete jej v každém syceném nápoji. Oxid uhličitý se přivádí pomocí tlaku a teploty do superkritického stavu, ve kterém je schopen rozpouštět a vázat na sebe molekuly kofeinu. Namočené čajové lístky se vaří ve velkokapacitní tlakové nádobě, ve které po jejím natlakování prochází přes čajové lístky CO2 v superkritickém stavu a filtruje tak obsažený kofein (tein). Díky tomu, že chuťové molekuly jsou větší, zůstávají beze změny a čaj si tak zachovává svou přirozenou chuť.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 °C (cca 2 minuty po převaření vody), v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

19. 8.

Hodnocení: dobrá
Za mě nepříliš výrazná chuť a vůně, nutno dávkovat více než jsem zvyklý. Větší nabídka bezkofeinových čaj by byla fajn.

20. 8.

Hodnocení: vynikající
Děkuji za mimořádně rychle vyřízenou objednávku čaje, který byl dárkem. Podle slov obdarovaného je velice dobrý a kvalitní. Tak nashledanou při příštím nákupu. Milena.

14. 8.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den. Lídé kolem mně se diví, proč si v horkém létě dávám čaj. No a já odpovídám, proč bych si nedal nápoj, který mám velmi rád, vždyť jej nemusím pít horký. Tato Bio sencha je navíc bez kofeinu, takže se dá pít bezproblému během celého dne, a jeho chuť mi přináší duševní pohodu. Karel.

10. 6.

Hodnocení: vynikající
Jsem nadšen vaší nabídkou i rychlostí, jakou pracujete. Zajímám se hlavně o čaje zelené, které jsou nejzdravější. Bio Sencha bez kofeinu mne nezklamal, je evidentně kvalitní, chuť je výborná. S pozdravem, Viktor.

2. 6.

Hodnocení: vynikající
Bio Sencha mi přináší víc než jen pochutnání, ale také duševní pohodu. Pro mně je nezbytným společníkem dne. Ráda bych jej doporučila ostatním lidem, aby se o jeho kvalitě rovněž přesvědčily. S pozdravem, Jarmila.

6. 5.

Hodnocení: vynikající
Pro mně je Bio Sencha vítěz mezi čaji.Hledal jsem čaj bezkofeinový, a tento jsem si oblíbyl hned po prvním doušku. Vyzkoušejte, nebudete litovat.

23. 1.

Hodnocení: vynikající
Naprostá jednička mezi čaji. To co si kupuji za čaje, které střídám, tak si píšu. Už jsem vystřídal 14 druhů zeleného čaje a u tohoto jsem si napsal poznámku - Naprostá bomba. V tomto obchodě nakupuji již několik let, nikdy jsem nekoupil jinde a ze zelených čajů, mají tento opravdu nejlepší. Krásné velké lístky, bez nečistot. Doporučuji. Do půllitru dávám 4 kávové lžičky a louhuji 2.15 min. Zlatá barva čaje. Nepřikrývám.

30. 5.

Hodnocení: vynikající
Velmi chutný čaj,krásný přehled o zboží a výborné doplňující informace,to jsou pro mě hlavní výhody obchodu, proto doporučuji tento obchod všem.

29. 5.

Hodnocení: vynikající
Jsem příjemně překvapen sortimentem na vašich stránkách. Vybrat si mezi zelenými čaji rozhodně nebylo jednoduché, ale po prvním doušku bylo jasné, že mě se to povedlo. Díky za obchod. P.

24. 3.

Hodnocení: vynikající
Máte výborný přehled o čajích i doplňující informace, to jsou hlavní důvody správného obchodu, také s čajem jsem velmi spokojená a to i po cenové stránce, hodnotím na jedničku.

17. 2.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, chci Vám moc poděkovat za dodaný čaj, je velmi chutný.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží


Filtr papírový M - do šálků a konviček
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Filtr papírový M - do šálků a konviček

Skvělý pomocník pro rychlou přípravu čaje. Čajový filtr je vyroben z extra jemného materiálu. Tento materiál nepohlcuje žádné pachy a chutě. Čajový filtr M je až na 1l vody. Balení obsahuje 100 čajových filtrů. Více na detailu zboží
103 Kč s DPH
Dodáme do středy, 19. 6. 2024

Sítko na čaj permanent velikost M
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Sítko na čaj permanent velikost M

Speciálně vyvinuté sítko se stálého materiálu, který nepřenáší žádné pachy ani chutě. Pro ještě lepší požitek z hotového nápoje je sítko opatřeno pokličkou, která slouží k přikrytí čajového sítka v době lůhovaní a poté po vylouhování nápoje poklička poslouží k odložení sítka. Sitko je vhodné pro mytí v myčkách. Více na detailu zboží
221 Kč s DPH
Dodáme do středy, 19. 6. 2024

Sítko na čaj permanent velikost L
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Sítko na čaj permanent velikost L

Slovo permanent znamená stálý materiál. Nepřenáší žádné chutě ani pachy. Tento materiál je vhodný do myček na nádobí. Velikost sítka L je ta pravá velikost do Vaší čajové konvičky. Sítko je vybaveno pokličkou, která slouží k přikrytí sypaného čaje při louhování a posléze si použité sítko můžete pohodlně odložit na tuto pokličku. Více na detailu zboží
261 Kč s DPH
Dodáme do středy, 19. 6. 2024

Filtr papírový S - do šálků
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Filtr papírový S - do šálků

Není nic jednoduššího, než si svůj šálek čaje připravit pomocí papírového filtru. Papírové filtry jsou vyrobeny z extra jemného materiálu, který nepohlcuje žádné chutě a pachy. Balení obsahuje 100 čajových filtrů. Více na detailu zboží
100 Kč s DPH
Dodáme do středy, 19. 6. 2024

Filtr papírový L - do čajových konviček
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Filtr papírový L - do čajových konviček

Pokud si chcete jednoduše a rychle připravit svůj lahodný nápoj, máme pro Vás skvělý tip. Nabízíme Vám čajové filtry, které jsou vyrobené z extra jemného materiálu, bez nežadoucích chutí a pachů. Balení obsahuje 100 čajových filtrů.   Více na detailu zboží
134 Kč s DPH
Dodáme do středy, 19. 6. 2024

Čajový teploměr v dřevěném pouzdru
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Čajový teploměr v dřevěném pouzdru

Skvělý pomocník na měření teploty vody pro přípravu sypaných čajů. Pokud nedokážete odhadnout přesnou teplotu vody, kterou by se měly určité druhy sypaného čaje zalévat máme pro Vás skvělou pomůcku a to čajový teploměr. Více na detailu zboží
270 Kč s DPH
Dodáme do středy, 19. 6. 2024

Čajová konvice se sítkem 900 ml - orientální motiv
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Čajová konvice se sítkem 900 ml - orientální motiv

Keramická čajová konvice o objemu 900 ml se sítkem a s orientálním motivem by vám rozhodně neměla chybět. Dokáže totiž nejen zdobit, ale také dokonale připravit váš oblíbený čaj. Pokud máte rádi umění Dálného východu, neváhejte ani minutu. Více na detailu zboží
574 Kč s DPH
Dodáme do středy, 19. 6. 2024

Čajová konvice se sítkem 900 ml - květinový dekor
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Čajová konvice se sítkem 900 ml - květinový dekor

Keramická konvice zdobená květinovým motivem. Připravte si čaj v této originální konvici, vaše smysly se zahřejí na dlouhou dobu. Více na detailu zboží
574 Kč s DPH
Dodáme do středy, 19. 6. 2024
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JAPAN SENCHA BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN SENCHA BIO - zelený čaj

Japonské Miyazaki není jen oblíbeným turistickým rezortem. Prefekturu na ostrově Kjúšú vyhledávají také znalci zelených čajů. Bio Sencha je typickým příkladem místní tradiční produkce. Výborný čaj se svěží a lehkou chutí se hodí pro celodenní popíjení. Čajové zahrady, ze kterých ho vozíme, se rozkládají ve vyšších nadmořských výškách, čajovníky jsou pěstovány v organickém režimu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
348 Kč /250 g 139 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 19. 6. 2024

Filtr papírový S - do šálků
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Filtr papírový S - do šálků

Není nic jednoduššího, než si svůj šálek čaje připravit pomocí papírového filtru. Papírové filtry jsou vyrobeny z extra jemného materiálu, který nepohlcuje žádné chutě a pachy. Balení obsahuje 100 čajových filtrů. Více na detailu zboží
100 Kč s DPH
Dodáme do středy, 19. 6. 2024

GOLDEN YUNNAN SUPERIOR BIO - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GOLDEN YUNNAN SUPERIOR BIO - černý čaj

Nejorganičtější ze všech organických. Čaj z vysokohorské provincie Yunnan můžeme směle zařadit mezi hity sezony. Vyrostl v místě, kde se slavný čínský čaj narodil, nepřišel do kontaktu s průmyslovými hnojivy ani znečištěnými vodami a nechal o sebe pečovat desítky hbitých, ale jemných rukou. Výjimečná rarita hladká jako samet! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
499 Kč /250 g 200 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »