

KONOPÍ S PŘÍCHUTÍ OVOCE BIO - bylinný čaj
Jak by asi chutnala a voněla bylina, která vyrostla v ovocném sadu? Jistě, že tak trochu ovocně. Představme si tedy směs bylin, s konopím v čele, které mají sladký ovocný akcent. Pokud se vám ta myšlenka líbí, přidejme k ní pár benefitů: uklidnění, harmonie, očista, vyladění. To všechno zvládne šálek bylinného čaje Konopí s příchutí ovoce BIO. Nalijte si.
Složení
Jahodové listy, Listy meduňky, Pražená pohanka, Citrónová tráva, Květy heřmánku, Okvětní lístky růže, Květ měsíčku lékařského, Aroma přírodní, 100% listy konopí Felina max. 0,2% THC 9%Nálev a chuť čaje
Bylinný čaj Konopí s příchutí ovoce BIO dává žlutý nálev jemné, bylinné chuti, kterou dokresluje aroma hrušek, ananasů a broskví. Výsledkem je nápoj nasládlý, velmi dobře pitelný jak za horkého stavu, tak na ledu.
Původ čaje
Obyčejné listí, řeklo by se. To jahodové má ale něco do sebe. Jinak by ho přeci babky kořenářky po staletí nesbíraly a my bychom ho nepřidávali do mnoha vymazlených čajových směsí. Jako právě do této. Listy jahodníku (Fragaria) uklidňují žaludek i střeva, prospívají lidem se záněty kloubů i těm, kteří trpí vysokým krevním tlakem.
Jak jahodníkové listy vypadají, ví asi každé dítě, které kdy sladké jahody sbíralo. Jahodníky samotné jsou trvalky přízemního vzrůstu, s trojčetnými nebo pětičetnými listy. Rostliny se rozmnožují dlouhými šlahouny. Jahodník kvete bíle, plodem jsou „drobné nažky spočívající na zdužnatělém kulovitém nebo kuželovitém květním lůžku“ – zkrátka jahody. Najdeme je samozřejmě v Evropě, ale také třeba v Jižní Americe.
Pokud jde o konopí (Cannabis), to je doma ve Střední Asii, odkud se rozšířilo do Afriky a na další kontinenty. Jeho využití v lidovém léčitelství je velmi široké. Listy a květy se používaly a používají například při horečkách, bolestech, spánkových obtížích, kašli, problémech s kůží a v dalších případech. Asi nejvíc je však konopí spojováno s psychotropními účinky, které vykazuje díky obsahu THC. Pěstitelé jsou proto vázáni předpisy a musí produkovat jen odrůdy s několikanásobně sníženým obsahem této látky. I takto vyšlechtěné rostliny jsou ale zdrojem cenných sloučenin – jde o cannabidiol, cannabinol, esenciální mastné kyseliny a další.
Jak rostlina konopí vypadá? Jde o vysoké, samčí a samičí, byliny dosahující výšky až 3 metry, s typicky zubatými, pěti až sedmičetnými dlanitými listy. Jinak kvetou samčí a jinak samičí rostliny, plodem konopí jsou nažky obsahující semena.
Výčet uzavřeme meduňkou (Melissa), voňavou léčivkou, jejíž popularita nezná hranic. I když nejznámější je samozřejmě v místě svého přirozeného rozšíření, tedy ve Středozemí a Asii. Setkávají se s ní i Evropané, kteří meduňku často pěstují na zahradách nebo v truhlících. Trvalka s aromatickými, vejčitými listy bývá až 150 centimetrů vysoká, kvete bílými květy a voní po citronech. Kromě toho, že nápojům (i pokrmům) dodává nádhernou chuť, je zdrojem silic, flavonoidů a tříslovin. Čaj z meduňky si dopřávají lidé především s potřebou uvolnění a zbavení stresu.
Herbář a blahodárné účinky:












Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny
Ukázka balení čaje
Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.
Příprava čaje
|
|
|
Návod na přípravu
1. Bylinný čaj zalijte vroucí vodou (100 ˚C), v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl vody.
2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
3. Luhujte 8-10 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.




















23. 10.
Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:

GRANÁTOVÉ JABLKO S MORINGOU - bylinný čaj

SENCHA S KONOPÍM A SPORÝŠEM - zelený čaj
