+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

KONOPÍ S PŘÍCHUTÍ OVOCE BIO - bylinný čaj

Kód: 1541

Jak by asi chutnala a voněla bylina, která vyrostla v ovocném sadu? Jistě, že tak trochu ovocně. Představme si tedy směs bylin, s konopím v čele, které mají sladký ovocný akcent. Pokud se vám ta myšlenka líbí, přidejme k ní pár benefitů: uklidnění, harmonie, očista, vyladění. To všechno zvládne šálek bylinného čaje Konopí s příchutí ovoce BIO. Nalijte si.

Velká balení:
Malá balení:
357 Kč /250 g 143 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 24. 9. 2020
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Broskev, Ananas, Hruška
BIO
BIO:
Ano

Složení

Jahodové listy, Listy meduňky, Pražená pohanka, Citrónová tráva, Květy heřmánku, Okvětní lístky růže, Květ měsíčku lékařského, Aroma přírodní, 100% listy konopí Felina max. 0,2% THC 9%

Nálev a chuť čaje

Bylinný čaj Konopí s příchutí ovoce BIO dává žlutý nálev jemné, bylinné chuti, kterou dokresluje aroma hrušek, ananasů a broskví. Výsledkem je nápoj nasládlý, velmi dobře pitelný jak za horkého stavu, tak na ledu.

Původ čaje

Obyčejné listí, řeklo by se. To jahodové má ale něco do sebe. Jinak by ho přeci babky kořenářky po staletí nesbíraly a my bychom ho nepřidávali do mnoha vymazlených čajových směsí. Jako právě do této. Listy jahodníku (Fragaria) uklidňují žaludek i střeva, prospívají lidem se záněty kloubů i těm, kteří trpí vysokým krevním tlakem.

Jak jahodníkové listy vypadají, ví asi každé dítě, které kdy sladké jahody sbíralo. Jahodníky samotné jsou trvalky přízemního vzrůstu, s trojčetnými nebo pětičetnými listy. Rostliny se rozmnožují dlouhými šlahouny. Jahodník kvete bíle, plodem jsou „drobné nažky spočívající na zdužnatělém kulovitém nebo kuželovitém květním lůžku“ – zkrátka jahody. Najdeme je samozřejmě v Evropě, ale také třeba v Jižní Americe.

Pokud jde o konopí (Cannabis), to je doma ve Střední Asii, odkud se rozšířilo do Afriky a na další kontinenty. Jeho využití v lidovém léčitelství je velmi široké. Listy a květy se používaly a používají například při horečkách, bolestech, spánkových obtížích, kašli, problémech s kůží a v dalších případech. Asi nejvíc je však konopí spojováno s psychotropními účinky, které vykazuje díky obsahu THC. Pěstitelé jsou proto vázáni předpisy a musí produkovat jen odrůdy s několikanásobně sníženým obsahem této látky. I takto vyšlechtěné rostliny jsou ale zdrojem cenných sloučenin – jde o cannabidiol, cannabinol, esenciální mastné kyseliny a další.

Jak rostlina konopí vypadá? Jde o vysoké, samčí a samičí, byliny dosahující výšky až 3 metry, s typicky zubatými, pěti až sedmičetnými dlanitými listy. Jinak kvetou samčí a jinak samičí rostliny, plodem konopí jsou nažky obsahující semena.

Výčet uzavřeme meduňkou (Melissa), voňavou léčivkou, jejíž popularita nezná hranic. I když nejznámější je samozřejmě v místě svého přirozeného rozšíření, tedy ve Středozemí a Asii. Setkávají se s ní i Evropané, kteří meduňku často pěstují na zahradách nebo v truhlících. Trvalka s aromatickými, vejčitými listy bývá až 150 centimetrů vysoká, kvete bílými květy a voní po citronech. Kromě toho, že nápojům (i pokrmům) dodává nádhernou chuť, je zdrojem silic, flavonoidů a tříslovin. Čaj z meduňky si dopřávají lidé především s potřebou uvolnění a zbavení stresu.

Herbář a blahodárné účinky:

Meduňka
Meduňka
Pohanka
Pohanka
Citrónová tráva
Citrónová tráva
Heřmánek
Heřmánek
Měsíček lékařský
Měsíček lékařský
Konopí Fenila
Konopí Fenila

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 100 °C Doba přípravy 8-10 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

1. Bylinný čaj zalijte vroucí vodou (100 ˚C), v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl vody.
2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
3. Luhujte 8-10 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.

Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BYLINNÁ SMĚS OSPALÁ HLAVA - bylinný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BYLINNÁ SMĚS OSPALÁ HLAVA - bylinný čaj

Dali jste si příjemnou koupel? Spočítali všechny ovečky? Promysleli úkoly na druhý den? Jestli spánek ne a ne přijít, nejspíš je čas sáhnout po bylinkách. Uklidňující meduňka, uvolňující nana máta a regenerující heřmánek vás pošlou do říše snů jedna dvě. Ráno přivítáte svěží, odpočatí a plní energie. Nevěříte? To jste asi nezkusili čaj Ospalá hlava. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
218 Kč /250 g 87 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 24. 9. 2020

SENCHA S KONOPÍM A SPORÝŠEM - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SENCHA S KONOPÍM A SPORÝŠEM - zelený čaj

Cokoli máme rádi, to nám pomáhá. Udržet duševní pohodu, překonat nejednu potíž, dělat si svět veselejší. Zelený čaj Sencha s konopím a sporýšem patří k potěšením, která si nemusíte odpírat. Právě naopak. Díky svěží chuti a schopnosti prospět zejména srdci a cévám se rychle stane součástí vašich denních rituálů. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
323 Kč /250 g 129 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 24. 9. 2020

SVĚŽÍ DOTEK KONOPÍ - bylinná směs
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SVĚŽÍ DOTEK KONOPÍ - bylinná směs

Kolik bylin je potřeba k namíchání dobrého čaje? Tři mohou stačit! Nápoj ze směsi kopřiv, konopných listů a máty popíjejte celý den, příjemně vás uvolní, upraví zažívání a zregeneruje. Bylinnou směs Svěží dotek konopí si oblíbíte i pro nevtíravou, mírně mentolovou chuť. Dopřávejte si ji v zimě i v létě, při odpočinku i během práce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
357 Kč /250 g 143 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 24. 9. 2020

Prohlíželi jste


GALAPAGOS SC 18 SAN CRISTOBAL
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GALAPAGOS SC 18 SAN CRISTOBAL

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »