+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Mesquite BIO - prášek

Kód: 1758

Jmenuje se naditec a je skutečně velký. Ovšem jeho listy jsou štíhlé a lusky, ze kterých pochází tento prášek, jakbysmet. Říká se mu mesquite, je o něm známo, že dobře chutná, obsahuje vitaminy i minerální látky a do jídelníčku ho zařadili už středo a jihoameričtí indiáni. Dnes si mesquite dopřávají k doplnění bílkovin sportovci, vegetariáni a vegani na celém světě.

Velká balení:
Malá balení:
200 Kč /250 g 80 Kč /100 g
Dodáme do pondělí, 11. 7. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Chuť
Chuť:
Karamel, Sladká, Oříšek
Pro děti
Pro děti:
od 3 let
BIO
BIO:
Ano

Složení

Naditec jehnědokvětý (Mesquite) 100%

Nálev a chuť byliny

Mesguite BIO je prášek světlé, smetanové barvy, který chutná po oříšcích a karamelu. Je tedy příjemně sladký a velmi dobře se hodí především do ovocných koktejlů, ale i kávy, čaje, kaší, smoothies, dezertů a podobně. Využít ho lze i jako náhradu mouky.

Původ byliny

Můžete mu říkat superpotravina nebo funkční potravina, na každý pád je prášek z lusků naditce jehnědokvětého (Prosopis juliflora) vysoce ceněným zdrojem bílkovin, důležitých minerálních látek a vitaminů. Značnou oblibu si proto získává u lidí ve vysoké fyzické a psychické zátěži, sportovců, veganů a vegetariánů, těhotných žen i seniorů.

Naditec jehnědokvětý je trnitý keř nebo strom rostoucí původně ve Střední a Jižní Americe. Právě tam jeho luskům „přišli na chuť“ domorodí indiáni. Využívali je jako léčivý prostředek i k jídlu. Dostupné informace popisují, že z mesquite, tedy drcených lusků se semeny, pekli obdobu chleba.

Strom si získal řadu rozmanitých pojmenování: od havajského kiawe přes jihoamerické huarango až třeba po ekvádorské algarrobo pálido. A protože se z původního stanoviště s pomocí evropských kolonizátorů rozšířil po velké části světa, jistě narazíte na mnoho dalších názvů. Nutno přiznat, že rostlina má vynikající schopnost rozmnožování, rychle roste a je schopna obsadit lokality, kde se jiné zeleni nedaří. Pokud se jí náhodou daří, přítomnost naditce to může snadno změnit. Z půdy totiž dokáže vytáhnout tolik vody, že jí pro ostatní moc nezbude.

V některých oblastech, jako například na australských pastvinách nebo ve východní Africe, se naditec stává invazivním druhem. Vytlačuje původní flóru a místní obyvatele stojí nemalé úsilí se ho zbavit. Jeho silná schopnost obrážet z kořenů, trny propichující pneumatiky a zraňující dobytek ani pyl vyvolávající alergie z něj nedělají právě oblíbenou součást městské ani venkovské zeleně.

Jak naditec jehnědokvětý vypadá? Dorůstá do 10 metrů, jeho kůru pokrývají trny, listy jsou zpeřené, květy vytvářejí podlouhlé klasy. Ty se přeměňují na štíhlé lusky světle žluté barvy obsahující 10-20 hnědých semen. Lusky se mohou konzumovat čerstvé, lze je také vařit, kvasit nebo sušit.

Pokud jde o nutriční hodnotu, vyniká mesquite nízkým obsahem cukru, naopak vysokým obsahem proteinů (až 17 %), vlákniny (až 25 %) a zinku, draslíku, vápníku i železa.

Herbář a blahodárné účinky:

Mesquite (Naditec jehnědokvětý)
Mesquite (Naditec jehnědokvětý)

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení bylin

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter bylin. Byliny jsou vždy v balení hermeticky uzavřeny, aby odolávaly vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci jsou byliny mimořádně náchylné a mají velký vliv na výslednou kvalitu byliny a jejího nálevu.

Návod na přípravu

  1. Čajovou lžičku prášku rozmíchejte v trošce vody na kaši.
  2. Kaši rozřeďte vodou.
  3. Doporučená denní dávka 1-2 čajové lžičky (2-4g).
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


PAPÁJA LIST
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PAPÁJA LIST

Znáte ji spíš z regálů s exotickým ovocem. Někdo si ji možná utrhl při toulkách po Střední Americe. Ale listy? Listy papáji jsou mezi bylinkáři poměrně velkou novinkou. Přitom je domorodci používají při bolestech zubů a nervů. Nové výzkumy navíc naznačují potenciál i v oblasti prevence civilizačních neduhů. Chutnají sladce, jemně, v závěru mírně nahořkle. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
438 Kč /250 g 175 Kč /100 g
Dodáme do pondělí, 11. 7. 2022

MLADÝ ZELENÝ JEČMEN MLETÝ
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MLADÝ ZELENÝ JEČMEN MLETÝ

Buďte mladí a svěží! Dodejte tělu antioxidanty, vitaminy a minerály. Zvládnete to se dvěma lžičkami mladého ječmene denně. Další z takzvaných superpotravin samozřejmě není zárukou veselí až do stovky. Pomůže ale nastartovat přirozené pochody v organismu. Mletý mladý ječmen z naší Manutéky je čistý přírodní produkt. Žádná dochucovadla, barviva nebo plnidla. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
258 Kč /250 g 103 Kč /100 g
Dodáme do pondělí, 11. 7. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »