

MUCUNA PRURIENS BIO - prášek
Bílý prášek z fazolí, kterým se občas říká „devil beans“, pomáhá při řadě dysfunkcí. Ajurvéda mu dokonce přisuzuje schopnost zvýšit žádostivost, a to jak mužů, tak žen. Mucuna pruriens je populární prakticky v celých tropech. Semena obsahují látku prospívající osobám, jejichž mozek neprodukuje potřebné množství dopaminu. Prášek lze přidat do nápojů, polévek nebo kaší.
Složení
Mucuna Pruriens 100%Nálev a chuť čaje
Prášek bílé barvy a pudrové konzistence chutná přírodně, lehce nasládle a „fazolově“. Ve vodě se nerozpouští, ale chuť výsledného pokrmu nijak negativně neovlivňuje.
Původ čaje
Liánu s latinským názvem Mucuna pruriens lze spatřit především v tropických oblastech, zejména v Karibiku, některých částech Číny, Indie a v Africe. Má jak zemědělskou, tak zahradnickou a léčitelskou hodnotu, proto je vyhledávána lidmi na celém světě.
Jde o rostlinu dosahující až 15 metrů, s trojčetnými, vejčitými nebo kosočtverečnými listy. Mladé kusy jsou pokryty žahavými chlupy, starší rostliny je ztrácejí. Květy bývají bílé nebo narůžovělé až purpurové a vyvíjejí se v lusky dlouhé 4 až 13 centimetrů. Každý lusk (mimochodem velmi chlupatý), obsahuje maximálně 7 zploštělých semen.
Byliny Mucuna pruriens se dělí na dva typy – ochmýřeně a hladké. Ty první mohou při doteku vyvolávat alergické reakce. Pro účely konzumace se proto využívají takzvané velvet beans, sametové fazole bez žahavých chloupků.
Využití fazolí je skutečně široké. Některé tradiční komunity věří v jejich schopnost neutralizovat hadí uštknutí, jinde jsou součástí tantrických rituálů nebo odhánějí zlé duchy. Kvůli žahavým chloupkům jim třeba v Mosambiku přezdívají bláznivé fazole, v Nigérii zase ďáblovy fazole. Pražené a pomleté fazole jsou ve Střední Americe používány podobně jako káva.
Plody Mucuny jsou součástí lidového léčitelství tisíce let. Děje se tak především díky obsahu látky L- Dopa, která napomáhá produkovat dopamin, flavonoidů, kumarinů, alkaminů, alkaloidů a dalších sloučenin.
Při užívání by měly být opatrné osoby s nízkým krevním tlakem. Těhotným a kojícím ženám, stejně jako malým dětem, se Mucuna pruriens z předběžné opatrnosti nedoporučuje.
Herbář a blahodárné účinky:


Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny
Ukázka balení bylin
Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter bylin. Byliny jsou vždy v balení hermeticky uzavřeny, aby odolávaly vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci jsou byliny mimořádně náchylné a mají velký vliv na výslednou kvalitu byliny a jejího nálevu.
Příprava čaje
|
|
Návod na přípravu
1. Prášek v množství 1-2 čajové lžičky zalijte 250 ml horké vody.
2. Popíjejte 2krát denně.




















Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:

TULSI (Bazalka posvátná) - bylina

SHATAVARI (Asparagus racemosus) - prášek
