+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Nebeský ráj BIO - černý čaj

Kód: 1812

Ráj si prý nosíme každý v sobě. Může se ale stát, že k němu na chvíli ztratíme cestu. Co pak? Uvařit si konvičku voňavého, hřejivého čaje a v klidu si vychutnat každý doušek. Směs Nebeský ráj BIO je plný tropických plodů zasypaných skvělým černým čajem. Kromě toho, že vám dopřeje náruč ananasů, mang a citronů, dodá taky potřebnou energii. Vypravte se do ráje!

Velká balení:
Malá balení:
489 Kč /250 g 196 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Tropické ovoce
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
BIO
BIO:
Ano

Složení

Černý čaj BIO, Kousky manga BIO 11%, Kousky ananasu BIO 6%, Citrónová tráva BIO, Aroma přírodní BIO, Okvětní lístky růže BIO, Citrónový olej BIO, Okvětní lístky chrpy BIO

Nálev a chuť čaje

Čaj Nebeský ráj BIO poskytuje nálev tmavé, hnědočervené barvy. Protože je založen na černém čaji, voní nejen po ovoci, které obsahuje, ale také klasicky „čajově“ – tedy nasládle a svěže zároveň. Chuť lze popsat jako skutečně tropickou. Na bohatý, harmonický černý čaj nasedají tóny manga, ananasu a citronu. Ve výsledku jde o nápoj hravý a chuťově pěkně barevný.

Původ čaje

Kvalitní černý čaj poznáte na pohled i na ochutnání. Čaje nejvyšší jakosti bývají celolistové, s vysokým podílem stříbřitých tipsů a výhonků. Výborné černé čaje mohou být i tvarované nebo s menšími lístky, pokud ale narazíte na „čajový prach“, patrně půjde o méně kvalitní, zlomkový čaj hodící se například do nálevových sáčků. Také chuť výběrového černého čaje o jeho kvalitě vypovídá. Měla by být výrazná, nasládlá, příjemně svíravá, v některých případech jemně smetanová, jindy se stopami citrusových plodů, květin nebo koření. A samozřejmě – čaje se značkou BIO patří k naprosté topce. Je totiž zřejmé, že pocházejí z organického zemědělství, které nepoužívá průmyslově vyráběná hnojiva ani postřiky. Čaje tedy neobsahují jejich nežádoucí rezidua.

K nejvýznamnějším producentům černého čaje patří samozřejmě Čína, Tchajwan a Indie, stranou nestojí ani Korea, Nepál, Srí Lanka nebo Írán, skvělé čaje do světa dodávají i některé africké země. Výroba černých čajů je záležitost sofistikovaná, ke které je potřeba využít postupy tradiční i moderní. Jakmile dělníci nebo dělnice čajové lístky v zahradách naškubou, nechávají je krátce zavadnout a převážejí do zpracovatelských závodů. Tam se buď čaj ručně (či strojově) svinuje, nebo trhá na menší kousky. V obou případech dochází k uvolnění buněčné šťávy a spuštění přirozeného procesu fermentace. V teplém a vlhkém prostředí mění čaj barvu, chuť i vůni. Fermentaci je potřeba hlídat a ve správném okamžiku zastavit, protože právě ona se projeví na výsledných vlastnostech čaje. Nakonec je nutné čaj usušit, vytřídit a zabalit.

Jak vidíte, vyrobit černý čaj není snadné. Podobně náročné je zpracovat ovoce a byliny tak, aby si uchovaly maximum cenných látek i báječnou chuť a vůni, díky nimž je tolik milujeme. Proto při výběru dodavatelů ingrediencí do našich čajů dbáme na záruky nejvyšší kvality a také způsoby uchovávání, balení a transportu, které naši zásobovatelé volí.

Mango, ananas, citronová tráva, ale i chrpa a růže prošly konzervací, která nenarušila jejich strukturu a nezbavila je ani špetky přirozenosti. Po zalití horkou vodou sami uvidíte, že vypadají jako čerstvé. Velkou výhodou sypaných čajů totiž je, že se můžete sami přesvědčit, jaké suroviny obsahují a kolik jich vlastně v sáčku je. A sami si zvolíte, jak silný váš oblíbený čaj bude.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj
Mango
Mango
Ananas
Ananas

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vroucí vodou 100 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte. 
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ŠŤAVNATÁ GUAVA - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ŠŤAVNATÁ GUAVA - ovocný čaj

Mamíííí, já mám žízeeeň! Až to příště uslyšíte, budete vědět, kam sáhnout. Vyberte dítku to nejlepší, co nabízí čistá příroda. Jemný ovocný čaj tak sladký, že se ani nejmlsnější malý jazýček nebude pídit po cukru a tak lahodný, že zavolá o přídavek, sotva dopije. Myslete na zdraví vašich capartů a dopřejte jim kvalitu a skvělou chuť! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
363 Kč /250 g 145 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 19. 6. 2024

JAHODOVÝ KRÉM - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAHODOVÝ KRÉM - ovocný čaj

Čekají vás doslova jahodové orgie! Oslavte s námi červené, voňavé a sladké posly léta! V tomto sypaném čaji je jich tolik, že je sotva unesete. Něžně se objímají s jablíčky, rozinkami, papájou a pomeranči. Když z nich uvaříte čaj, vaše srdce poskočí a mysl zaplesá. Jenom pozor, aby vám Jahodový krém tajně neujídaly děti. Je prudce návykový! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
336 Kč /250 g 134 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 19. 6. 2024

BRUSINKY S RAKYTNÍKEM - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRUSINKY S RAKYTNÍKEM - ovocný čaj

Možná znáte brusinkovou marmeládu, brusinkový koláč nebo brusinkové kapky. Ale už jste pili brusinkový čaj? Navíc vymazlený jablíčky, malinami, rakytníkem a spoustou dalších zdravých lákadel? Rozhodně ho vyzkoušejte. Je příjemně sladký, libě kyselkavý a lehounce natrpklý. Přesně takový, aby vám chutnal v zimě i v létě. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
318 Kč /250 g 127 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »