+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Nebeský ráj BIO - černý čaj

Kód: 1812

Ráj si prý nosíme každý v sobě. Může se ale stát, že k němu na chvíli ztratíme cestu. Co pak? Uvařit si konvičku voňavého, hřejivého čaje a v klidu si vychutnat každý doušek. Směs Nebeský ráj BIO je plný tropických plodů zasypaných skvělým černým čajem. Kromě toho, že vám dopřeje náruč ananasů, mang a citronů, dodá taky potřebnou energii. Vypravte se do ráje!

Velká balení:
Malá balení:
488 Kč /250 g 195 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 29. 3. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Tropické ovoce
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
BIO
BIO:
Ano

Složení

Černý čaj BIO, Kousky manga BIO 11%, Kousky ananasu BIO 6%, Citrónová tráva BIO, Přírodní aroma BIO, Okvětní lístky růže BIO, Citrónový olej BIO, Okvětní lístky chrpy BIO

Nálev a chuť čaje

Čaj Nebeský ráj BIO poskytuje nálev tmavé, hnědočervené barvy. Protože je založen na černém čaji, voní nejen po ovoci, které obsahuje, ale také klasicky „čajově“ – tedy nasládle a svěže zároveň. Chuť lze popsat jako skutečně tropickou. Na bohatý, harmonický černý čaj nasedají tóny manga, ananasu a citronu. Ve výsledku jde o nápoj hravý a chuťově pěkně barevný.

Původ čaje

Kvalitní černý čaj poznáte na pohled i na ochutnání. Čaje nejvyšší jakosti bývají celolistové, s vysokým podílem stříbřitých tipsů a výhonků. Výborné černé čaje mohou být i tvarované nebo s menšími lístky, pokud ale narazíte na „čajový prach“, patrně půjde o méně kvalitní, zlomkový čaj hodící se například do nálevových sáčků. Také chuť výběrového černého čaje o jeho kvalitě vypovídá. Měla by být výrazná, nasládlá, příjemně svíravá, v některých případech jemně smetanová, jindy se stopami citrusových plodů, květin nebo koření. A samozřejmě – čaje se značkou BIO patří k naprosté topce. Je totiž zřejmé, že pocházejí z organického zemědělství, které nepoužívá průmyslově vyráběná hnojiva ani postřiky. Čaje tedy neobsahují jejich nežádoucí rezidua.

K nejvýznamnějším producentům černého čaje patří samozřejmě Čína, Tchajwan a Indie, stranou nestojí ani Korea, Nepál, Srí Lanka nebo Írán, skvělé čaje do světa dodávají i některé africké země. Výroba černých čajů je záležitost sofistikovaná, ke které je potřeba využít postupy tradiční i moderní. Jakmile dělníci nebo dělnice čajové lístky v zahradách naškubou, nechávají je krátce zavadnout a převážejí do zpracovatelských závodů. Tam se buď čaj ručně (či strojově) svinuje, nebo trhá na menší kousky. V obou případech dochází k uvolnění buněčné šťávy a spuštění přirozeného procesu fermentace. V teplém a vlhkém prostředí mění čaj barvu, chuť i vůni. Fermentaci je potřeba hlídat a ve správném okamžiku zastavit, protože právě ona se projeví na výsledných vlastnostech čaje. Nakonec je nutné čaj usušit, vytřídit a zabalit.

Jak vidíte, vyrobit černý čaj není snadné. Podobně náročné je zpracovat ovoce a byliny tak, aby si uchovaly maximum cenných látek i báječnou chuť a vůni, díky nimž je tolik milujeme. Proto při výběru dodavatelů ingrediencí do našich čajů dbáme na záruky nejvyšší kvality a také způsoby uchovávání, balení a transportu, které naši zásobovatelé volí.

Mango, ananas, citronová tráva, ale i chrpa a růže prošly konzervací, která nenarušila jejich strukturu a nezbavila je ani špetky přirozenosti. Po zalití horkou vodou sami uvidíte, že vypadají jako čerstvé. Velkou výhodou sypaných čajů totiž je, že se můžete sami přesvědčit, jaké suroviny obsahují a kolik jich vlastně v sáčku je. A sami si zvolíte, jak silný váš oblíbený čaj bude.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj
Mango
Mango
Ananas
Ananas

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vroucí vodou 100 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte. 
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ŠPANĚLSKÁ MANDARINKA - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ŠPANĚLSKÁ MANDARINKA - černý čaj

Jak vypadá den čajomilce? Ráno čaj, odpoledne čaj, večer čaj. A mezitím? Čaj! Sáhněte po dobrém čaji, kdykoli budete mít chuť. Doporučujeme vyzkoušet Španělskou mandarinku. Jejím základem je černá klasika z Cejlonu. K ní jsme přidali pomerančovou kůru, kandované ovoce a okvětní lístky růží. Výsledek? Mimořádná lahoda, kterou můžete pít po celý den. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
251 Kč /250 g 100 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 29. 3. 2023

EARL GREY LEMON - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

EARL GREY LEMON - černý čaj

Černý čaj ochucený: Kvalitní černý čaj Cejlon, citrónová kůra, přírodní aroma. Tento černý čaj obsahuje nálev příjemné chuti a vůně s charakteristickou složkou bergamontu okořeněnou citrónem.  Ve směsi jsou použity jen ty nejkvalitnější suroviny. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
250 Kč /250 g 100 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 29. 3. 2023

LESNÍ SEN - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

LESNÍ SEN - černý čaj

Jak se sní v lese? Voňavě a sladce. Položíte hlavu do mechu, nohy opřete o pařez a pozorujete mraky skrz větve modřínů. Pod levou rukou jahodník, u pravého kolene borůvčí. Že nemáte kdy povalovat se na jehličí? Že venku zrovna chumelí? Že máte nohu v sádře a do lesa daleko? Postavte na čaj! Lesní sen můžete snít v obýváku, kanceláři, na jachtě, v tělocvičně i v knihovně. Vždycky vás skvěle naladí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
322 Kč /250 g 129 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 29. 3. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »