+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Nebeský ráj BIO - černý čaj

Kód: 1812

Ráj si prý nosíme každý v sobě. Může se ale stát, že k němu na chvíli ztratíme cestu. Co pak? Uvařit si konvičku voňavého, hřejivého čaje a v klidu si vychutnat každý doušek. Směs Nebeský ráj BIO je plný tropických plodů zasypaných skvělým černým čajem. Kromě toho, že vám dopřeje náruč ananasů, mang a citronů, dodá taky potřebnou energii. Vypravte se do ráje!

Velká balení:
Malá balení:
488 Kč /250 g 195 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Tropické ovoce
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
BIO
BIO:
Ano

Složení

Černý čaj BIO, Kousky manga BIO, Kousky ananasu BIO, Citrónová tráva BIO, Přírodní aroma BIO, Okvětní lístky růže BIO, Citrónový olej BIO

Nálev a chuť čaje

Čaj Nebeský ráj BIO poskytuje nálev tmavé, hnědočervené barvy. Protože je založen na černém čaji, voní nejen po ovoci, které obsahuje, ale také klasicky „čajově“ – tedy nasládle a svěže zároveň. Chuť lze popsat jako skutečně tropickou. Na bohatý, harmonický černý čaj nasedají tóny manga, ananasu a citronu. Ve výsledku jde o nápoj hravý a chuťově pěkně barevný.

Původ čaje

Kvalitní černý čaj poznáte na pohled i na ochutnání. Čaje nejvyšší jakosti bývají celolistové, s vysokým podílem stříbřitých tipsů a výhonků. Výborné černé čaje mohou být i tvarované nebo s menšími lístky, pokud ale narazíte na „čajový prach“, patrně půjde o méně kvalitní, zlomkový čaj hodící se například do nálevových sáčků. Také chuť výběrového černého čaje o jeho kvalitě vypovídá. Měla by být výrazná, nasládlá, příjemně svíravá, v některých případech jemně smetanová, jindy se stopami citrusových plodů, květin nebo koření. A samozřejmě – čaje se značkou BIO patří k naprosté topce. Je totiž zřejmé, že pocházejí z organického zemědělství, které nepoužívá průmyslově vyráběná hnojiva ani postřiky. Čaje tedy neobsahují jejich nežádoucí rezidua.

K nejvýznamnějším producentům černého čaje patří samozřejmě Čína, Tchajwan a Indie, stranou nestojí ani Korea, Nepál, Srí Lanka nebo Írán, skvělé čaje do světa dodávají i některé africké země. Výroba černých čajů je záležitost sofistikovaná, ke které je potřeba využít postupy tradiční i moderní. Jakmile dělníci nebo dělnice čajové lístky v zahradách naškubou, nechávají je krátce zavadnout a převážejí do zpracovatelských závodů. Tam se buď čaj ručně (či strojově) svinuje, nebo trhá na menší kousky. V obou případech dochází k uvolnění buněčné šťávy a spuštění přirozeného procesu fermentace. V teplém a vlhkém prostředí mění čaj barvu, chuť i vůni. Fermentaci je potřeba hlídat a ve správném okamžiku zastavit, protože právě ona se projeví na výsledných vlastnostech čaje. Nakonec je nutné čaj usušit, vytřídit a zabalit.

Jak vidíte, vyrobit černý čaj není snadné. Podobně náročné je zpracovat ovoce a byliny tak, aby si uchovaly maximum cenných látek i báječnou chuť a vůni, díky nimž je tolik milujeme. Proto při výběru dodavatelů ingrediencí do našich čajů dbáme na záruky nejvyšší kvality a také způsoby uchovávání, balení a transportu, které naši zásobovatelé volí.

Mango, ananas, citronová tráva, ale i chrpa a růže prošly konzervací, která nenarušila jejich strukturu a nezbavila je ani špetky přirozenosti. Po zalití horkou vodou sami uvidíte, že vypadají jako čerstvé. Velkou výhodou sypaných čajů totiž je, že se můžete sami přesvědčit, jaké suroviny obsahují a kolik jich vlastně v sáčku je. A sami si zvolíte, jak silný váš oblíbený čaj bude.

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vroucí vodou 100 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte. 
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRUSINKO KAKTUSOVÝ - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRUSINKO KAKTUSOVÝ - černý čaj

Černý čaj v nejlepší formě. Sladkokyselkavá dobrota z naší dílny vás ohromí, jakmile otevřete sáček. Jak by taky ne, když jsme ji namíchali z úžasných lístků cejlonských čajovníků, mrazem sušeného ovoce a jasmínových květů. Osvěží nejen vůní, ale i chutí. Začněte jím den, nebo si prodlužte aktivní odpoledne. S brusinkami, ananasem a černým čajem z ostrova, na němž byla první čajová plantáž vysazena roku 1867. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
250 Kč /250 g 100 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022

MADAGASKAR - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MADAGASKAR - černý čaj

Přitažlivý Madagaskar nás inspiroval k přípravě stejnojmenného sypaného čaje. Svými barvami si nezadá s divokou přírodou, vůní evokuje svěží úpatí vysokých hor, v chuti odráží dálky a slunce. Madagaskar má moc odnést vaše starosti a dodat energii. Jeho základem je pravý cejlonský čaj, proto ho vyhledávají studenti, tátové od dětí i aktivní senioři. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
353 Kč /250 g 141 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022

LESNÍ SEN - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

LESNÍ SEN - černý čaj

Jak se sní v lese? Voňavě a sladce. Položíte hlavu do mechu, nohy opřete o pařez a pozorujete mraky skrz větve modřínů. Pod levou rukou jahodník, u pravého kolene borůvčí. Že nemáte kdy povalovat se na jehličí? Že venku zrovna chumelí? Že máte nohu v sádře a do lesa daleko? Postavte na čaj! Lesní sen můžete snít v obýváku, kanceláři, na jachtě, v tělocvičně i v knihovně. Vždycky vás skvěle naladí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
322 Kč /250 g 129 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »