+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč

Nebeský ráj BIO - černý čaj

Kód: 1812

Ráj si prý nosíme každý v sobě. Může se ale stát, že k němu na chvíli ztratíme cestu. Co pak? Uvařit si konvičku voňavého, hřejivého čaje a v klidu si vychutnat každý doušek. Směs Nebeský ráj BIO je plný tropických plodů zasypaných skvělým černým čajem. Kromě toho, že vám dopřeje náruč ananasů, mang a citronů, dodá taky potřebnou energii. Vypravte se do ráje!

Velká balení:
Malá balení:
491 Kč /250 g 196 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 26. 9. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Tropické ovoce
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
BIO
BIO:
Ano

Složení

Černý čaj BIO, Kousky manga BIO 11%, Kousky ananasu BIO 6%, Citrónová tráva BIO, Přírodní aroma BIO, Okvětní lístky růže BIO, Citrónový olej BIO, Okvětní lístky chrpy BIO

Nálev a chuť čaje

Čaj Nebeský ráj BIO poskytuje nálev tmavé, hnědočervené barvy. Protože je založen na černém čaji, voní nejen po ovoci, které obsahuje, ale také klasicky „čajově“ – tedy nasládle a svěže zároveň. Chuť lze popsat jako skutečně tropickou. Na bohatý, harmonický černý čaj nasedají tóny manga, ananasu a citronu. Ve výsledku jde o nápoj hravý a chuťově pěkně barevný.

Původ čaje

Kvalitní černý čaj poznáte na pohled i na ochutnání. Čaje nejvyšší jakosti bývají celolistové, s vysokým podílem stříbřitých tipsů a výhonků. Výborné černé čaje mohou být i tvarované nebo s menšími lístky, pokud ale narazíte na „čajový prach“, patrně půjde o méně kvalitní, zlomkový čaj hodící se například do nálevových sáčků. Také chuť výběrového černého čaje o jeho kvalitě vypovídá. Měla by být výrazná, nasládlá, příjemně svíravá, v některých případech jemně smetanová, jindy se stopami citrusových plodů, květin nebo koření. A samozřejmě – čaje se značkou BIO patří k naprosté topce. Je totiž zřejmé, že pocházejí z organického zemědělství, které nepoužívá průmyslově vyráběná hnojiva ani postřiky. Čaje tedy neobsahují jejich nežádoucí rezidua.

K nejvýznamnějším producentům černého čaje patří samozřejmě Čína, Tchajwan a Indie, stranou nestojí ani Korea, Nepál, Srí Lanka nebo Írán, skvělé čaje do světa dodávají i některé africké země. Výroba černých čajů je záležitost sofistikovaná, ke které je potřeba využít postupy tradiční i moderní. Jakmile dělníci nebo dělnice čajové lístky v zahradách naškubou, nechávají je krátce zavadnout a převážejí do zpracovatelských závodů. Tam se buď čaj ručně (či strojově) svinuje, nebo trhá na menší kousky. V obou případech dochází k uvolnění buněčné šťávy a spuštění přirozeného procesu fermentace. V teplém a vlhkém prostředí mění čaj barvu, chuť i vůni. Fermentaci je potřeba hlídat a ve správném okamžiku zastavit, protože právě ona se projeví na výsledných vlastnostech čaje. Nakonec je nutné čaj usušit, vytřídit a zabalit.

Jak vidíte, vyrobit černý čaj není snadné. Podobně náročné je zpracovat ovoce a byliny tak, aby si uchovaly maximum cenných látek i báječnou chuť a vůni, díky nimž je tolik milujeme. Proto při výběru dodavatelů ingrediencí do našich čajů dbáme na záruky nejvyšší kvality a také způsoby uchovávání, balení a transportu, které naši zásobovatelé volí.

Mango, ananas, citronová tráva, ale i chrpa a růže prošly konzervací, která nenarušila jejich strukturu a nezbavila je ani špetky přirozenosti. Po zalití horkou vodou sami uvidíte, že vypadají jako čerstvé. Velkou výhodou sypaných čajů totiž je, že se můžete sami přesvědčit, jaké suroviny obsahují a kolik jich vlastně v sáčku je. A sami si zvolíte, jak silný váš oblíbený čaj bude.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj
Mango
Mango
Ananas
Ananas

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vroucí vodou 100 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte. 
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


VOŇAVÁ ZAHRADA - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VOŇAVÁ ZAHRADA - černý čaj

Nádherná. Taková je jedním slovem vůně, která vás pošimrá v nose hned po otevření sáčku. Tento černý aromatizovaný čaj učaruje romantickým duším, ale taky těm, kdo v perném dni hledají chvilku relaxace a pohody. Voňavá zahrada je originální směsí růží, rybízu, manga a meruněk. Zaručeně vám udělá den hezčí. Stačí si objednat. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
417 Kč /250 g 167 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 26. 9. 2023

EARL GREY - NEBESKÝ KVĚT - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

EARL GREY - NEBESKÝ KVĚT - černý čaj

Jak to asi vypadá, když obloha rozkvete? Zatají se dech, všechno ztichne a každý zvedne hlavu, aby tu nádheru nepropásl. Podobné pocity v nás vyvolává klasický Earl Grey doplněný chrpovými lístky. Na pohled překrásný, po ochutnání uchvacující. Poskytuje silný zážitek všem, kdo jsou otevřeni novým zkušenostem. Zakloňte se – nevidíte náhodou Nebeský květ? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
266 Kč /250 g 106 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 26. 9. 2023

MADAGASKAR - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MADAGASKAR - černý čaj

Přitažlivý Madagaskar nás inspiroval k přípravě stejnojmenného sypaného čaje. Svými barvami si nezadá s divokou přírodou, vůní evokuje svěží úpatí vysokých hor, v chuti odráží dálky a slunce. Madagaskar má moc odnést vaše starosti a dodat energii. Jeho základem je pravý cejlonský čaj, proto ho vyhledávají studenti, tátové od dětí i aktivní senioři. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
355 Kč /250 g 142 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 26. 9. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »