+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

 • Doprava zdarma od 1 000 Kč
 • Spokojených zákazníků
 • Dodání obvykle do 48 hodin

 

 

 

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIONenechte záněty zbytečně rozjet, vsaďte na schopnosti bylin

Co se v těle odehrává, když bojuje se zánětem, je téma na disertační práci. Nicméně všichni si to do nějaké míry dokážeme představit: tepající zub, mokvající kůže, oteklá achilovka, žaludeční nevolnost, začervenalé oči, hnisavý výtok z nosu, bolest hlavy, únava, průjem… To všechno a tisíc dalších projevů může jít na vrub zánětlivému onemocnění. Nevyhýbá se dětem, dospělým ani seniorům.

Složitá reakce s různými výsledky

Nebudeme vás zatěžovat sáhodlouhým rozborem fungování imunity a vzniku zánětu. Důležité je pochopit, že jeho cílem je zlikvidovat vetřelce, tedy zbavit organismus cizorodých těles, infekcí, následků traumatického poškození tkání a podobně.

Projevy zánětu popsal už jeden z největších římských lékařů Aulus Cornelius Celsus. V první fázi dochází k prokrvení zánětlivého ložiska, což můžeme na kůži pozorovat jako zčervenání. Obvykle následují otok postižené tkáně, zteplání zaníceného místa a bolest. Poslední fáze je popisována jako porucha funkce, tedy utlumení aktivity postiženého orgánu. Pokud se zánět nepodaří zastavit či „zlikvidovat“, stává se z akutního problému potíž chronická.

Stopku zánětům vystaví byliny

Jak známo, nejlepší léčba je taková, kterou nepotřebujeme. I v případě zánětů platí, že prevence dokáže mnohé, a pokud se užuž schyluje k průšvihu, není dobré otálet. A řekněme si upřímně, sahat rovnou po volně prodejných medikamentech nebo nesteroidních lécích na předpis není z dlouhodobého hlediska nejlepší.

„Při předepisování těchto léků na chronické a degenerativní bolestivé stavy je však třeba vzít v úvahu přetrvávající obavy o bezpečnosti při dlouhodobém užívání… Ačkoli nesteroidní léky mohou být účinné, bylinky a doplňky stravy mohou nabídnout bezpečnější a často účinnou alternativní léčbu pro úlevu od bolesti, zejména při dlouhodobém užívání,“ píše se například v textu lékařů neurochirurgického oddělení University of Pittsburgh Medical Center.

Z tuzemska: Bylinkové minimum k rychlému hojení

Existují snadno dostupné byliny, které by měl mít doma každý. S jejich pomocí si ulevíte jak od zánětů, tak bolesti nebo potíží s trávením. Máte v příruční apatyce kontryhel, jitrocel, sporýš, zlatobýl a měsíček? Pokud ne, rychle to napravte, protože:

 • Kontryhel nať (Alchemilla vulgaris) je léčivka, která optimalizuje zažívání, povzbuzuje hojivé procesy, pomáhá tělu bojovat s bakteriemi a viry a zároveň upravuje menstruaci, prospívá při hubnutí a zlepšuje kvalitu vlasů a pleti.
 • Jitrocel list (Plantago lanceolata) prospívá při kašli a jiných dýchacích obtížích, uklidňuje střeva, působí jako přírodní dezinfekce, snižuje svědění a otok po bodnutí hmyzem, zastavuje krvácení a především mírní záněty – působí jak na potíže se zuby, tak s močovými cestami.
 • Sporýš nať (Herba verbenae) tlumí bolest, funguje protizánětlivě, mírní křeče, detoxikuje, pomáhá při problémech s žaludkem, játry a ledvinami, zlepšuje náladu, čistí pleť.
 • Zlatobýl nať (Solidago viraurea) zklidňuje podrážděnou kůži, urychluje hojivé procesy, ulevuje během alergických reakcí, působí proti zánětům, předchází vzniku močových kamenů.
 • Měsíček lékařský květ (Calendula officinalis) se hodí na jakákoli poranění včetně vyrážek a popálenin, je protizánětlivý, zvláště skvělých výsledků dosahuje při zánětu spojivek, bojuje proti infekcím nejrůznějšího původu a vyživuje pleť.

Ze zahraničí: Kůra, bobule, oddenek a listy k boji se záněty

Mimořádné účinky, pokud jde o předcházení nebo potírání zánětlivých onemocnění, vykazují některé části cizokrajných rostlin. Možná jste o nich zatím neslyšeli, ale dávní Inkové či čínští bylináři by na ně vsadili celou svou léčitelskou reputaci. Seznamte se s vilcacorou, schizandrou, kurkumou a achiote, protože:

 • Vilcacora (Uncaria tomentosa) má kůru, jejíž schopnosti zaženou viry a plísně, pomohou tělu od zánětů, posílí obranyschopnost a utlumí bolest.
 • Schizandra (Schisandra chinensis) plodí červené bobule, díky nimž lze podpořit schopnost těla vyrovnat se se zánětlivým onemocněním, upravit zažívání, zvládat stres, zlepšit kvalitu vlasů a pleti a navíc pozitivně ovlivnit plodnost.
 • Kurkuma BIO prášek (Curcuma longa) je populární díky výraznému potenciálu bojovat se záněty a tlumit bolest, také podporuje zdraví jater, mozku a srdce, k tomu předchází vzniku krevních sraženin a zlepšuje náladu.
 • Achiote (Bixa orellana) poskytuje listy s mimořádnými protizánětlivými schopnostmi, které se hodí při zánětech intimní oblasti a kůže, k tomu blahodárně působí na zažívání, potlačuje pocity nevolnosti, urychluje hojení a mírní bolesti hlavy, horečku a nachlazení.

 

Zdroje
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4877453/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3011108/

Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »