+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

PASUCHACA - bylina

Kód: 1307

Není žádným tajemstvím, že hluboké deštné pralesy a vysoká pohoří Peru dávají světu více než 1 400 bylin s nejrůznějšími schopnostmi. Pasuchaca je jednou z nich. Roste divoce ve vrcholových oblastech And. Na odvar se sbírá celá její kořen, a to těsně před tím, než Pasuchaca rozkvete Tehdy obsahuje nejvíc účinných látek. Dělali to tak dávní indiáni a jejich potomci věří síle přírody úplně stejně.

Velká balení:
Malá balení:
454 Kč /250 g 182 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 30. 7. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru

Složení

Pasuchaca 100%

Nálev a chuť čaje

Nálev Pasuchacy má světlé hnědou až rezavou barvu. Odvar je téměř bez vůně a chutná velmi slabě, lehce sladce.

Původ čaje

Český název této exotické byliny je kakost skvrnitý (Geranium dielsianum). Jde o rostlinu, kterou botanikové ani fytoterapeuté dosud zcela nepopsali. Ani písemné záznamy o jejím použití se nedochovaly. První zmínku zaznamenal údajně až fyzik Fernando Montesinos ve vědecké zprávě, která odkazuje na vyprávění peruánského domorodce Oskara Silvy. Víc se o historii užívání Pasuchacy asi nedozvíme. Její popis a možnosti využití se dříve šířily jen ústně.

Až v roce 2000 byla bylina podrobena většímu zkoumání. Jeho závěry představili vědci na mezinárodním sympoziu FYTO 2000 v Limě. Největší úžas vzbudila přítomnost bioflavonoidu s neuvěřitelnou antioxidační kapacitou. Popsány byly také kyanogeny, glykosidy, taniny, saponiny, seskviterpen, karotenoidy a řada dalších pozoruhodných sloučenin.

Pasuchaca je rostlina divoká, dosahující maximálně 35 centimetrů. Jde o endemit, který jinde na světě než ve vysokohorském pásmu jihoamerických And nenajdete. Obvykle na ni narazíte pouze v provinciích Cajamarca, Ayabaca, Piura a Chota. Svědčí jí nadmořská výška kolem 3000 metrů a více. Má laločnaté, vykrojené listy tmavě zelené barvy. Kvete fialovými až červenooranžovými květy. Zajímavý je způsob rozmnožování Pasuchacy. Ve středu rostliny vyrůstá „váleček“ připomínající ptačí zobák. Když v něm semínka uzrají, jsou vymrštěna co nejdál od mateřské rostliny.

Pro potřeby fytoterapie se sbírá kořen rostliny, a to těsně před rozkvětem, tedy v březnu a dubnu. Je potřeba ho pečlivě usušit podrtit a vytřídit.

Odvar z Pasuchacy by neměli užívat lidé citliví na obsah cukru v krvi, těhotné a kojící ženy ani děti do 3 let. Délka jedné kúry je doporučována maximálně 5 týdnů.

Herbář a blahodárné účinky:

Pasuchaca
Pasuchaca

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Návod na přípravu

1. Zalijte 2 lžíce Pasuchacy asi 700 ml studené vody a přiveďte k varu.

2. Vařte na mírném ohni 5-10 minut.

3. Po scezení popíjejte 1 sklenku 3krát denně.

Pasuchacu (5-10 gramů) můžete také nasypat do hrnce, zalít 1 litrem vody a vařit tak dlouho, až se odpaří právě polovina. Takto připravený nápoj se popíjí po 1 dcl každé 2 hodiny.

Chuť a tóny:
Intenzita
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ROOIBOS LIMETKA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROOIBOS LIMETKA

Vskutku deliciózní! Rooibos Limetka je bestsellerem mezi osvěžujícími nekofeinovými nápoji. A to nejen pro nás, ale hlavně pro spoustu dospělých i dětí, kteří si ho oblíbili. Po návratu z lyžovačky výborně zahřeje promrzlé sportovce, o prázdninách na chalupě parádně osvěží. Ať už ho vyzkoušíte horký nebo ledový, vždycky vás potěší. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
272 Kč /250 g 109 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 30. 7. 2021

CUTI CUTI (Asplenium lunulatum) - bylina
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CUTI CUTI (Asplenium lunulatum) - bylina

Indiáni. Prales. Byliny. Víc vědět nepotřebujete. Tradiční jihoamerická medicína je postavena na účincích bylin pokrývajících andské rokliny a obydlujících nejhlubší pralesy. Jednou z nich je Cuti Cuti, divoká kapradina, jejíž popularita strmě roste. V čaji z Cuti Cuti je totiž schovaná očistná síla. Pomáhá tisíce let ženám i mužům. Aby byli silní a snáze překonávali nástrahy, které život přináší. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
454 Kč /250 g 182 Kč /100 g
Dodáme do pátku, 30. 7. 2021

HERCAMPURI - bylina
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

HERCAMPURI - bylina

Narovinu, tahle bylina je opravdu hořká. Zároveň je tak oblíbená, že by neměla ujít vaší pozornosti. Ve fytoterapii se Hercampuri využívá zejména k podpoře zdravého trávení. Domorodí Peruánci jí kvůli chuti říkají Té Amargo, pro nás je to zkrátka „hořký čaj“. Ne nadarmo se česky jmenuje hořeček. Roste v nepřístupných horách, sklízena je výhradně ručně, sušena pomalu a poctivě. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
454 Kč /250 g 182 Kč /100 g
Dodáme do pátku, 30. 7. 2021

Prohlíželi jste


PAPÁJA LIST
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PAPÁJA LIST

Velká balení:
Malá balení:
418 Kč /250 g 167 Kč /100 g
Dodáme do pátku, 30. 7. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »