+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

PASUCHACA - bylina

Kód: 1307

Není žádným tajemstvím, že hluboké deštné pralesy a vysoká pohoří Peru dávají světu více než 1 400 bylin s nejrůznějšími schopnostmi. Pasuchaca je jednou z nich. Roste divoce ve vrcholových oblastech And. Na odvar se sbírá celá její kořen, a to těsně před tím, než Pasuchaca rozkvete Tehdy obsahuje nejvíc účinných látek. Dělali to tak dávní indiáni a jejich potomci věří síle přírody úplně stejně.

Velká balení:
Malá balení:
462 Kč /250 g 185 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 2. 11. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru

Složení

Pasuchaca 100%

Nálev a chuť čaje

Nálev Pasuchacy má světlé hnědou až rezavou barvu. Odvar je téměř bez vůně a chutná velmi slabě, lehce sladce.

Původ čaje

Český název této exotické byliny je kakost skvrnitý (Geranium dielsianum). Jde o rostlinu, kterou botanikové ani fytoterapeuté dosud zcela nepopsali. Ani písemné záznamy o jejím použití se nedochovaly. První zmínku zaznamenal údajně až fyzik Fernando Montesinos ve vědecké zprávě, která odkazuje na vyprávění peruánského domorodce Oskara Silvy. Víc se o historii užívání Pasuchacy asi nedozvíme. Její popis a možnosti využití se dříve šířily jen ústně.

Až v roce 2000 byla bylina podrobena většímu zkoumání. Jeho závěry představili vědci na mezinárodním sympoziu FYTO 2000 v Limě. Největší úžas vzbudila přítomnost bioflavonoidu s neuvěřitelnou antioxidační kapacitou. Popsány byly také kyanogeny, glykosidy, taniny, saponiny, seskviterpen, karotenoidy a řada dalších pozoruhodných sloučenin.

Pasuchaca je rostlina divoká, dosahující maximálně 35 centimetrů. Jde o endemit, který jinde na světě než ve vysokohorském pásmu jihoamerických And nenajdete. Obvykle na ni narazíte pouze v provinciích Cajamarca, Ayabaca, Piura a Chota. Svědčí jí nadmořská výška kolem 3000 metrů a více. Má laločnaté, vykrojené listy tmavě zelené barvy. Kvete fialovými až červenooranžovými květy. Zajímavý je způsob rozmnožování Pasuchacy. Ve středu rostliny vyrůstá „váleček“ připomínající ptačí zobák. Když v něm semínka uzrají, jsou vymrštěna co nejdál od mateřské rostliny.

Pro potřeby fytoterapie se sbírá kořen rostliny, a to těsně před rozkvětem, tedy v březnu a dubnu. Je potřeba ho pečlivě usušit podrtit a vytřídit.

Odvar z Pasuchacy by neměli užívat lidé citliví na obsah cukru v krvi, těhotné a kojící ženy ani děti do 3 let. Délka jedné kúry je doporučována maximálně 5 týdnů.

Herbář a blahodárné účinky:

Pasuchaca
Pasuchaca

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Návod na přípravu

1. Zalijte 2 lžíce Pasuchacy asi 700 ml studené vody a přiveďte k varu.

2. Vařte na mírném ohni 5-10 minut.

3. Po scezení popíjejte 1 sklenku 3krát denně.

Pasuchacu (5-10 gramů) můžete také nasypat do hrnce, zalít 1 litrem vody a vařit tak dlouho, až se odpaří právě polovina. Takto připravený nápoj se popíjí po 1 dcl každé 2 hodiny.

Chuť a tóny:
Intenzita
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


MÁTA EGYPTSKÁ
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MÁTA EGYPTSKÁ

Koření fefrmintové, balšínek, větrná bylina… mátu máme tolik rádi, že jí vymýšlíme nejrůznější pojmenování. Už od dob starého Řecka je součástí mytologie, fytoterapie i kosmetiky. Mezi její prokazatelné účinky na zdraví patří schopnost osvěžit, zbavit těžkého zažívání a uvolnit svaly. Dost možná také přivolává věštecké sny a lásku. Ověření necháme na vás. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
139 Kč /250 g 56 Kč /100 g
Dodáme do úterý, 2. 11. 2021

CUTI CUTI (Asplenium lunulatum) - bylina
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CUTI CUTI (Asplenium lunulatum) - bylina

Indiáni. Prales. Byliny. Víc vědět nepotřebujete. Tradiční jihoamerická medicína je postavena na účincích bylin pokrývajících andské rokliny a obydlujících nejhlubší pralesy. Jednou z nich je Cuti Cuti, divoká kapradina, jejíž popularita strmě roste. V čaji z Cuti Cuti je totiž schovaná očistná síla. Pomáhá tisíce let ženám i mužům. Aby byli silní a snáze překonávali nástrahy, které život přináší. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
462 Kč /250 g 185 Kč /100 g
Dodáme do úterý, 2. 11. 2021

HERCAMPURI - bylina
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

HERCAMPURI - bylina

Narovinu, tahle bylina je opravdu hořká. Zároveň je tak oblíbená, že by neměla ujít vaší pozornosti. Ve fytoterapii se Hercampuri využívá zejména k podpoře zdravého trávení. Domorodí Peruánci jí kvůli chuti říkají Té Amargo, pro nás je to zkrátka „hořký čaj“. Ne nadarmo se česky jmenuje hořeček. Roste v nepřístupných horách, sklízena je výhradně ručně, sušena pomalu a poctivě. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
462 Kč /250 g 185 Kč /100 g
Dodáme do úterý, 2. 11. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »