+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

PU ERH MINI TOU CHA GOLD PREMIUM

Kód: 1731
Hodnocení: podprůměrná, 1 recenze

Prémiovou kvalitu poznáte nejen podle jména, ale především podle chuti. Pokud si připravíte Pu Erh Mini Toucha Gold Premium, čeká vás specificky zemitá chuť s velmi jemnými podtóny mechu a vůní podzimního listí. Prim v ní ovšem hraje sušené ovoce a umami, poznat můžete rozinky. Celkově působí nasládle a neotřele. Možná vás v prvním šálku trochu překvapí, ale s každým dalším ho budete víc a víc milovat.

Velká balení:
Malá balení:
362 Kč /250 g 145 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Yunnan
Chuť
Chuť:
Zemitá, Jemná
Pro děti
Pro děti:
od 10 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
2300 m

Složení

Červený čaj Pu Erh Mini Tou Cha 100%

Nálev a chuť čaje

Pu Erh Mini Toucha Gold Premium dává po zalití horkou vodou nálev hnědočervené, velmi tmavé barvy. Je dobré vědět, že první nálev bývá chuťově velmi výrazný, někdy až nesympaticky. Z toho důvodu je tradičně určen k polévání sošek čajových bohů. Další nálevy jsou jemnější, sladší, hebčí a lehčí. Pu Erh je zkrátka čaj, se kterým je dobré se trochu „pomazlit“. Pak jde o čaj snadno pitelný.

Původ čaje

Wu Liang Shan, ze kterého tento čaj pochází, je pohoří rozkládající se v prefektuře Simao, regionu Yunnan. Jeho nejvyšší kopce se tyčí do nadmořské výšky 3 300 metrů a poskytují zázemí několika čajovým zahradám. Ta nejvýše položená (2 300 m n. m.) pěstuje jedny z nejstarších čajovníkových keřů na světě. Zdravé, dvousetleté čajovníky rostou divoce na strmých svazích a hřebenech hor. Špatný přístup do těchto oblastí je zárukou nenarušeného životního prostředí. Čaje, které z této i okolních zahrad pocházejí, se mohou chlubit perfektními senzorickými vlastnostmi a naprostou chuťovou čistotou.

Výroba Pu Erhu se řídí přísnými pravidly. Obvykle jsou sklízeny jen pupeny se dvěma nebo třemi listy. Nechávají se ve stínu zavadnout, aby ztratily část vlhkosti, pak je dělníci praží na pánvích. A to ve velkých dávkách. Díky tomu nedojde k dokonalé likvidaci fermentačních enzymů, protože právě ony se pak podílejí na kýženém stárnutí Pu Erhů. Horké a vlhké lístky je potřeba rychle srolovat, následně se čaj suší na slunci, ideálně velmi intenzivním. Takto vyrobenému čaji se říká Mao Čcha. V případě Pu Erhu jde o jakýsi polotovar. Mao Čcha se totiž dále napařuje, lisuje a dlouze, při nízké teplotě, suší.

Pu Erhy byly dlouhou dobu pro běžné konzumenty nedosažitelným zbožím. Původně se totiž dodávaly pouze císaři a jeho hostům. Také proto je někdy najdeme pod názvem „čaj císařů“.

Konkrétně tento Pu Erh byl lisován do tvaru malých hnízd (nebo také včelích úlků). Jiné čaje mívají tvar velkých koláčů či cihel. Z nich je ovšem potřeba požadované množství čaje odloupnout ostrým nástrojem. Na rozdíl od klasických zelených nebo černých čajů se Pu Erhy skladují delší dobu (některé i pár desetiletí), aby se v nich plně rozvinuly všechny chutě a vůně.

Herbář a blahodárné účinky:

Pu Erh
Pu Erh

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství půl hnízda na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Pu Erh Mini Tou Cha spařte vařicí vodou (voda by měla vařit po dobu 1 minuty).
  2. Luhujte několik vteřin, vodu vylijte a zalijte druhý nálev. Na něj luhujte čaj 3-5 minut, poté sceďte.
  3. Pu Erh Mini Tou Cha můžete luhovat 5krát.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

31. 10.

Hodnocení: podprůměrná
15 let stary bobanky zatim jasně výtězí,za mne gold p. zklamání

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


PU ERH MINI TOU CHA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PU ERH MINI TOU CHA

Tradiční čínský Pu Erh je pojem. Lisovaný, dodatečně fermentovaný čaj si získává příznivce jak v zemi svého původu, tak i jinde na světě. Jeho specifická, zemitá chuť někdy připomínající vůni listí nebo mechu, ho řadí k čajům, k nimž je potřeba se „propít“. Nicméně v případě Pu Erh Mini Tou očekávejte zemitost mírnou, hořkost lehkou a celkovou chuť v závěru dokonce nasládlou. Opakováním nálevu dosáhnete zajímavých chuťových nuancí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
341 Kč /250 g 136 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 3. 2024

PU ERH MINI TOU CHA - stáří 15 let
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PU ERH MINI TOU CHA - stáří 15 let

Čtyřgramový mazlík je mezi čaji skutečným unikátem. Trvalo celých patnáct let, než vyzrál a zařadil se k nejlepším čajům na světě. Pu Erh Mini Tou Cha je správnou volbou pro čajové nadšence a milovníky hlubokých chutí a jemných nálevů. Kdo se napije, nesetká se s žádnou trpkostí. V ústech se mu rozline mírně sladké a mimořádně bohaté teplo. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
564 Kč /250 g 226 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 3. 2024

CHINA PU-ERH MINI BEENG CHA 9g
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA PU-ERH MINI BEENG CHA 9g

Co je malé, to je milé. V případě tohoto pu-erhu je však zapotřebí dodat, že také výtečné a tělu i mysli prospívající. Praktická mini varianta je tak akorát do konvičky, bez nutnosti složitého odvažování a lámání pověstných čajových disků. Ochutnejte poklad z Yunnanu, který Vás hravě přesvědčí, že stárnutí může být někdy více než žádoucí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
549 Kč /250 g 220 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 3. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »