+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

SHIITAKE houba - prášek

Kód: 1688

Milovníci asijského kulinářství už ví, jaký poklad se ve veleznámé shiitake skrývá. Ale pravděpodobně i pro ně bude velkým překvapením, že z této jemně namleté houby se dá připravit výtečný nápoj plný pověstné páté chuti umami, který se navíc báječně hodí k přimíchání do čaje či kávy. Řadíte-li se mezi nadšené ochutnávače všeho nového, pak jste tady správně. Chuťové pohárky i zdraví Vám za to poděkují.

Velká balení:
Malá balení:
575 Kč /250 g 230 Kč /100 g
Dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Chuť
Chuť:
Kyselkavá, Oříšek
Pro děti
Pro děti:
od 3 let

Složení

Shiitake 100%

Nálev a chuť byliny

Nálev připomíná zbarvením čerstvě vylisovaný jablečný mošt. V chuti je kromě jemných houbových tónů dobře patrný oříšek a lehce kyselkavá nota je příjemným ozvláštněním celkového dojmu, který je však jednoznačně korunovaný umami.

Původ byliny

Nabídnou-li Vám v restauraci houževnatce jedlého, pravděpodobně si nebudete jisti, na co se můžete těšit. Ani latinské pojmenování Lentinula edodes Vám jasnou představu asi nepřinese. Když ale uslyšíte shiitake, už se Vám mohou začít sbíhat sliny. V současnosti nejoblíbenější houba světa, která se o první příčku dělí s žampióny, je skutečná delikatesa a orientální gastronomie by bez ní byla rázem o hodně chudší.

Shiitake se přirozeně vyskytuje v oblasti jihovýchodní Asie, kde dává přednost teplejšímu a vlhčímu podnebí. Jedná se o dřevokaznou houbu, která s oblibou roste na stromech šii (z toho je odvozen její název v japonštině). Pro velkou popularitu se před mnoha staletími začala i cíleně pěstovat, a to hlavně v Číně, Japonsku a na Taiwanu. Většinou se využívá metoda bezprostředního šíření, kdy jsou k již vzrostlé houbě přikládány nařezané kmeny šii a ona se pomocí spór přirozeně rozrůstá.

V dnešní době, kdy zájem o exotické delikatesy stoupá spolu s touhou si vyzkoušet zahraniční kuchyni i u sebe doma, už není problém sehnat téměř cokoliv čerstvého ve většině obchodů. Zrovna u hub, jak víme i podle zástupců českých luhů a hájů, však čerstvost nemusí být to nejdůležitější. Správně usušené houby si zachovávají všechny chuťové, aromatické i výživové hodnoty a nepodléhají rychlé zkáze. Zároveň je můžeme mít vždy po ruce, což je zkrátka ohromně praktické.

A to je případ i sušené a rozemleté houby shiitake. Prášek je natolik jemný, že jej stačí přelít horkou vodou a snadno získáte chutný a skvěle vonící nálev, který navíc prospívá vašemu organismu. Přidat jej můžete i do zeleninových smoothie, kde budou oříškovo-hříbkové tóny kralovat. Konzistence se perfektně hodí také do polévek, omáček či na steaky. Chuť umami jednoduše povýší jakýkoliv pokrm či nápoj na gastronomický zážitek. A to je případ i sušené a rozemleté houby shiitake.

Herbář a blahodárné účinky:

Shiitake
Shiitake

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení bylin

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter bylin. Byliny jsou vždy v balení hermeticky uzavřeny, aby odolávaly vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci jsou byliny mimořádně náchylné a mají velký vliv na výslednou kvalitu byliny a jejího nálevu.

Příprava

Teplota 70-80 °C Množství 1 čajová lžička na 200-250 ml

Návod na přípravu

Prášek z houby Shiitake stačí přelít horkou vodou v poměru 1 čajová lžička na 200-250 ml vody, nebo jej můžete přidat i do zeleninových smoothie. Hodí se také do polévek, omáček či na steaky. Chuť umami jednoduše povýší jakýkoliv pokrm či nápoj na gastronomický zážitek.

Chuť a tóny:
Intenzita
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ PLOD - DRCENÝ
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ PLOD - DRCENÝ

Možná mu říkáte bodlák a obloukem ho obcházíte. Ostropestřec si ale pozornost zaslouží. Jeho plody používal a doporučoval starořecký lékař Disokorides i římský přírodní léčitel Plinius. Je vám to málo? Nakoukněte do herbáře po babičce. Ostropestřec v něm určitě zaujímá přední pozici. A nebojte se jeho krkolomného názvu – skloňujte směle: ostropestřec, bez ostropestřce, k ostropestřci… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
180 Kč /250 g 72 Kč /100 g
Dodáme do pátku, 29. 9. 2023

REISHI houba (Ganoderma Lucidum) - BIO prášek
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

REISHI houba (Ganoderma Lucidum) - BIO prášek

Prodlouží život? Podle toho, že Reishi znamená v překladu „božská houba nesmrtelnosti“, bychom mohli doufat. Na každý pád je prášek z plodnice Lesklokorky lesklé k potírání mnoha neduhů používán víc než čtyři tisíce let. Čínský císař Shen Nong houbu v první knize tradiční čínské medicíny klasifikoval jako nejlepší z rostlin. Byla by škoda nedat Reishi šanci. Ať ukáže, co umí! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
713 Kč /250 g 285 Kč /100 g
Dodáme do pátku, 29. 9. 2023

ČAGA SIBIŘSKÁ BIO houba (Chaga sibiřská, Inonotus obliquus) prášek
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČAGA SIBIŘSKÁ BIO houba (Chaga sibiřská, Inonotus obliquus) prášek

Říkejte jí čaga, rezavec nebo podivný choroš. Přidejte ji do vody, kávy, džusu nebo teplé čokolády. A věřte, že její síla mnohé zmůže. Jak jinak, než unikátními účinky by ke své popularitě přišla. Chaga sibiřská patří k přírodním pokladům využívaným lidovými léčiteli od dob Mezopotámie po současnost. Její konzumací lze pozitivně ovlivnit imunitu, srdce a cévy, trávení. Na Sibiři ji používají šamani, v Japonsku se uplatňuje při náboženských obřadech. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
906 Kč /250 g 362 Kč /100 g
Dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »