+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

SILNÉ SRDCE A ČISTÉ CÉVY - zelený čaj 150g

Kód: 1657

Upevní zdraví tepen, žil i srdce.

Cokoli máme rádi, to nám pomáhá. Udržet duševní pohodu, překonat nejednu potíž, dělat si svět veselejší. Zelený čaj Sencha s konopím a sporýšem patří k potěšením, která si nemusíte odpírat. Právě naopak. Díky svěží chuti a schopnosti prospět zejména srdci a cévám se rychle stane součástí vašich denních rituálů.

294 Kč s DPH
256 Kč bez DPH
Dodáme do úterý, 22. 6. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Složení

Zelený čaj China Sencha, 100% listy konopí Finola max. 0,2% THC 16%, Citrónová kůra, Sporýš 5%, Kukuřičné květinové plátky, Aroma přírodní

Nálev a chuť čaje

Zelený čaj Sencha s konopím a sporýšem dává světlý, žlutozelený nálev. Jak lze od Senchi očekávat, chuť je nasládlá, středně svíravá. Doplněna konopnými listy a citronovou kůrou se projevuje jako osvěžující, citrusová a velmi příjemná. Tento čaj vás potěší i vůní, lehce trávovou, kulatou, s ovocným podtónem.

Původ čaje

Sencha je typickým japonským zeleným čajem, ovšem stejně výtečně ji vyrábějí v Číně. Senchu charakterizuje zploštělý, matně lesklý, úzký list a intenzivní, svěží vůně. Nejčastěji se dováží z Fujianu nebo Yunnanu, regionů slavných čajových zahrad. Nemusíte mít obavy - i když nepochází z původního místa „objevu“, přesto dosahuje čínská Sencha vynikajících kvalit. Vždyť je sklizena a zpracována podle tradičních a generacemi ověřených japonských postupů.

Jakmile jsou lístky z keřů čajovníků čínských naškubány, nechávají je dělníci krátce zavadnout. Nato čaj několikrát propaří a překládáním tvarují. K závěrečným krokům patří samozřejmě sušení, třídění a balení. Stejně jako další zelené čaje, obsahuje i Sencha velké množství polyfenolů, tedy látek s širokým spektrem účinků. Ne nadarmo se lidé popíjející zelené čaje dlouhodobě těší pevnému zdraví.

Z naprosto odlišné oblasti pochází další ingredience, tedy konopí. Listy známé byliny se sklízejí zejména v Evropě, kde je konopí seté doma. Jednoletá kulturní rostlina se uplatňuje při výrobě textilií, provazů nebo paliv a je populární jako pomocník při řadě obtíží, od psychických po fyzické. K nejdůležitějším látkám, pro které je konopí vyhledáváno, patří kanabinoidy, mezi které kromě psychotropního THC (tertrahydrokanabinol) řadíme také CBD (kanabidiol) a CBC (kanabichrom). Současná legislativa umožňuje pěstovat konopí se sníženým obsahem THC, což ovšem neumenšuje množství ostatních prospěšných látek. A tak je konopí stále vyhledávanou bylinou.

Zbývá ještě pár slov o sporýši, další evropské bylině, kterou zmiňují prastaré herbáře. Dříve byla uctívána jako magická, dokonce jí lidé připisovali schopnost přivolávat lásku, mnohdy nosili její větvičku zavěšenou na krku. Dnes víme, že se nechovali tak úplně iracionálně. Sporýš má totiž skutečně mnoho výborných účinků, a to především díky tomu, že je bohatý na alkaloidy, silice a enzymy.

Všechny zmíněné byliny a látky v nich obsažené pomáhají udržet správnou hladinu cholesterolu v krvi a podílejí se tak na dobré kondici cév a srdce. Čaj Sencha s konopím a sporýšem může být konzumován v průběhu celého dne, tein přítomný v zeleném čaji se ovšem postará o lehce povzbuzující účinky. Citlivé osoby by se měly tohoto čaje raději navečer vzdát.

Více informací o čaji naleznete zde.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj
Konopí Finola
Konopí Finola
Sporýš
Sporýš

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 °C (cca 2 minuty po převaření vody), v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


CAPPUCCINO rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CAPPUCCINO rozpustná káva

Aromatizovaná rozpustná káva je vynikající volbou pro rychlou přípravu v kanceláři nebo na dovolené. Ale nemusíte se jí zříkat ani doma. Chutná totiž skvěle a někteří kávomilci ji upřednostňují před zrnkovou. Ta, která je vyrobena z ekvádorské plantážní kávy, vyniká jemností, nasládlostí a plným tělem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
223 Kč /250 g 89 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 22. 6. 2021

NEZDOLNÁ IMUNITA - bylinný čaj 140g
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

NEZDOLNÁ IMUNITA - bylinný čaj 140g

Nastartuje přirozenou obranyschopnost. Znáte Zázračný strom? A co Strom dlouhověkosti? Nebo Strom-Popelku? Taková přízviska získala moringa, indická dřevina s několikanásobnou užitečností. Její listy, plody, květy i kořeny obsahují mimořádně cenné přírodní látky, posilují a chrání celé tělo. Její kůra slouží k výrobě rohoží a silných lan. Moringu musíte poznat! Více na detailu zboží
Dodáme do úterý, 22. 6. 2021
291 Kč s DPH

KRÁSNÁ PLEŤ A BUJNÁ HŘÍVA - bylinný čaj 210g
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KRÁSNÁ PLEŤ A BUJNÁ HŘÍVA - bylinný čaj 210g

Zachová mladistvý vzhled i elán. Kdo by ho nechtěl. Zůstat věčně svěží a plní elánu touží třicátníci i ti dříve narození. Elixír nekončícího mládí neobjevil ani osobní lékař Rudolfa II. A že se Tadeáš Hájek z Hájku hodně snažil. Trochu jsme se jeho konáním inspirovali. Náš „elixír“ sice neobsahuje 77 bylin, jak stojí v tajném recepisu, zato v něm není ani kapka alkoholu. Můžete si ho tak dopřávat po celé dny. Čas nezastavíte. Omlazující úsměv na tváři ale získáte zaručeně. Více na detailu zboží
Dodáme do úterý, 22. 6. 2021
317 Kč s DPH
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »