+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Sladká pusinka - ovocný čaj

Kód: 1817

Polibek je tím sladší, čím milovanější osoba ho předává. Jestli zrovna nemáte žádnou poblíž, nebo pokud jste zvědaví, jak může chutnat polibek čajový, dopřejte si Sladkou pusinku. Omámí vás, jen co k ní přiblížíte nos. Voní sladce jako krabice bonbonů, chutná měkce, ovocně a po skořici. Nechte se zlákat k malému hříchu!

Velká balení:
Malá balení:
394 Kč /250 g 158 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Skořice, Marshmallow, Hruška
Pro děti
Pro děti:
od 1 roku

Složení

Pražené kousky jablka, Kousky bílého jablka, Kousky ananasu (ananas, cukr, antioxidant: kyselina citrónová), Marshmallow, Kousky hrušek, Kousky ceylonské skořice, Aroma přírodní, Okvětní lístky bílé chrpy

Nálev a chuť čaje

Ovocný čaj Sladká pusinka vám učaruje, sotva otevřete sáček. Nádhernou, sladce „bonbonovou“ vůni doprovází lehké ovanutí skořicí. Ani chuť vás nezklame – poznáte v ní oblíbené pěnové cukrovinky, zralé hrušky a samozřejmě i zmíněnou skořici. Čaj má světlou barvu a vychutnávat si ho můžete od rána do večera, od jara do zimy.

Původ čaje

Kde se vzala tahle báječná kompozice chutí a vůní? Stojí za ní pečlivě vybrané, sklizené a zpracované ovoce z několika evropských zahrad. Naši dodavatelé se o své produkty starají s  citem, takže si můžete být jisti, že v čaji Sladká pusinka najdete jen velké kousky exkluzivně zpracovaného ovoce a koření. 

Velký podíl na úspěchu Sladké pusinky mají jablka. Možná si myslíte, že o jabloních víte všechno, ale možná vás něčím překvapíme. Jak jabloň vypadá, netřeba popisovat. Že jde o strom opadavý, je všeobecně známo. Překvapivé může být, že jabloně lidé pěstovali už ve starém Řecku a jablka každý rok obětovali bohu Bacchovi. Starověcí Římané začali jabloně roubovat, a tím vytvářeli ušlechtilé odrůdy. Tvrdí se, že šlo přesně o 17 odrůd, které postupně nahradily stromy původní. Do Evropy se jabloně dostaly zřejmě po římské invazi, tedy kolem roku 84 n. l. Dnes je na celém světě popsáno asi 35 tisíc odrůd jabloní a roční sklizeň oblíbených plodů dosahuje 50 milionů tun. Nejvíc jablek zkonzumují Holanďané, obyvatelé Rakouska a Maďarska.

Jablka jsou zdrojem cenných látek, obsahují vápník, železo, fosfor, hořčík, ale také pektin a řadu enzymů. Jablka je nejlepší konzumovat čerstvá, používají se i k výrobě šťáv i destilátů, lze je sušit nebo zavařovat.

O něco méně vyhledávané jsou hrušky, už staří Římané a Řekové je považovali za ne příliš dobré, reputaci hrušním také nenapravily sklony k onemocnění spálou, která zlikvidovala nejeden sad. Naštěstí se pěstování hrušní v rámci rozvoje ovocnářství s úspěchem ujalo a dnes si můžeme vybírat z 2,5 tisíc odrůd. Plody hrušní, hrušky, obsahují vitamin A, vitamin B, vitamin C a vitamin E, železo, draslík a zinek. Nachází se v nich zároveň vláknina, třísloviny a flavonoidy. Stejně jako jablka, jsou i hrušky skvělé čerstvé, nicméně je lze zavařit, zpracovat do marmelád či povidel nebo z nich vyrobit destilát.

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 8-10 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Ovocný čaj zalijte vodou o teplotě 100 ̊C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování je 8-10 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Nutriční hodnoty / 100ml nálevu čaje
Energetická hodnota: 9 kJ / 2 kcal
Tuky: 0 g
z toho nasycených: 0 g
Sacharidy: 0.5 g
z toho cukry: 0.5 g
Bílkoviny: 0 g
Sůl: 0 g
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


VÁNOČNÍ KOLÁČ - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VÁNOČNÍ KOLÁČ - ovocný čaj

Cítíte již vůni Vánoc? Z kuchyně se line vůně jablíček a skořice a vy se těšíte na odpolední kávu nebo čaj při rodinném setkání, na které během roku nemáte čas. Vánoce jsou dny klidu a odpočinku. Speciálně pro tuto sváteční chvíli jsme pro vás namíchali sypaný čaj s příznačným názvem Vánoční koláč.  Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
218 Kč /250 g 87 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022

VÁNOČNÍ PUNČ - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VÁNOČNÍ PUNČ - ovocný čaj

To je přesně on! Čaj, který musí zavonět na Štědrý den, když se vrátíte od krmelce, kam jste odnesli trochu sena a mrkev. S červenými tvářemi čekáte na Ježíška, popíjíte sladký horký čaj a je vám blaze. Představujete si to? Tak si ještě přimalujte nádhernou vůni jablíček, hřebíčku a vanilky. Za okny sněží a vaše děti ztichly. Jsou tady Vánoce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
298 Kč /250 g 119 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022

ZIMNÍ TŘEŠEŇ - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ZIMNÍ TŘEŠEŇ - ovocný čaj

Jaký je to asi zážitek, sednout si v zimě pod rozkvetlou třešeň? Zkusme si to představit… Ze zelené koruny starého stromu se sypou bílé květy. Všechny kopce kolem jsou přikryty měkkou duchnou čerstvých vloček. Vzduch je svěží a řízný. Stačí se hluboce nadechnout. Cítíme sladké višně, skořici a kokos. Je ticho, ruce se hřejí o hrneček s modranskými kvítky. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
385 Kč /250 g 154 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »