+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Taiwan Honey Black - černý čaj

Kód: 1769

První zmínka o čajovníku nalezeném na Taiwanu pochází z roku 1717. Od té doby píšou Taiwanci historii čaje zlatým perem. Taiwan Honey Black je velmi vzácný a jeho výroba složitá. Za jedinečnou medovou chuť mohou malí listonohové, kteří čajové lístky na plantážích okousávají. Když se takovému čaji dostane patřičné péče, vznikne naprostá rarita. Ochutnejte, a dáte nám za pravdu.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Taiwan
Chuť
Chuť:
Sladká, Intenzivní, Aromatická
Pro děti
Pro děti:
od 15 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
400m

Složení

Černý čaj Taiwan Honey Black 100%

Nálev a chuť čaje

Taiwan Honey Black je opravdu mimořádný. Med v něm poznáte, jakmile přivoníte. A když ochutnáte, rozlije se vám na patře sladká, aromatická a intenzivní chuť. Taková, na kterou už nezapomenete.

Tento čaj se hodí k přípravě horkého nápoje, doporučujeme ho vyzkoušet také jako cold brew, tedy luhovaný ve studené vodě po dobu několika hodin.

Původ čaje

Bez hmyzu čeledi listonohů bychom si takhle nepochutnávali. Je skoro k neuvěření, že medovost se v čajových lístcích probouzí teprve poté, co je napadnou parazité. Děje se tak výhradně na Taiwanu a výhradně u čajovníků čínských (Camellia sinensis), které jsou pěstovány v čistě organickém režimu. Jakákoli průmyslově vyráběná hnojiva (či dokonce ošetřující přípravky) by totiž malé listonohy bezpečně odradila. Do chemií napuštěných listů by se nezakousli a nezpůsobili by tím jejich obrannou reakci, díky které by čaj nebyl sladký jako med.

Tento Taiwan Honey Black pochází z okresu Luye Town-ship ležícím na jihovýchodním pobřeží ostrova. Jeho břehy omývá Tichý oceán, na dohled vlnám se rozkládají čajovníkové plantáže. Keře využívají dostatek slunečního svitu, srážek i speciální mikroklima, takže sklizeň je možné provádět takřka celoročně. Ten nejlepší čaj se ale škube v horkých letních měsících.

Tajemství čaje s chutí medu opravdu spočívá v tom, že jeho lístky okouše hmyz. Konkrétně jde o druh Jacobiasca formosa z kmene listonohů. Kromě čajovníků vyhledává také bavlníky, žije v jižní, jihovýchodní a východní Asii, a pokud si ho chcete představit, vypadá jako malý zelený brouček (měří asi 3 mm) s průhlednými křídly a zadními nohami uzpůsobenými ke skákání. Saje šťávy z listů, stonků a pupenů čajovníkových keřů, čímž způsobí, že začnou produkovat monoterpendiol a hortienol, látky dodávající čaji jedinečnou chuť.

Mladé lístky a pupeny pro „medový čaj“ sklízejí dělníci uprostřed léta, z důvodu sucha však mohou ze všech zralých listů použít pouhých 40-50 procent. Roční výnos je proto nízký a cena takového čaje vysoká. Postup zpracování je podobný jako u jiných černých čajů. Listy se nechávají zavadnout, pak jsou fermentovány, tvarovány a sušeny.

Někteří čajomilci považují Taiwan Honey Black za luxusní ranní čaj, jiní ho milují pro odpolední rozjímání. Na každý pád ho můžete popíjet buď horký nebo jako cold brew. Dlouhé luhování ve studené vodě v něm rozehraje sametovou jemnost a náznak hořké čokolády.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vodou o teplotě 100 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


CHINA YUNNAN GOLDEN BUD MAO FENG - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA YUNNAN GOLDEN BUD MAO FENG - černý čaj

Vrcholky hor obalené v mlze a veletoky křižující krajinu. I tak lze popsat překrásnou přírodní scenérii regionu Yunnan. Pro milovníky čínských čajů to však vždy bude hlavně slavná kolébka tohoto nápoje. A stejně jako se zmíněné vrcholy pohoří tyčí nad mlžným oparem, tak naprosto výjimečný Golden Bud Mao Feng vyčnívá nad ostatními čaji. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 851 Kč /250 g 740 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 1. 2. 2023

CEYLON FBOPFEXSP NEW VITHANAKANDE - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CEYLON FBOPFEXSP NEW VITHANAKANDE - černý čaj

Nedaleko Ratnapury, legendárního města drahokamů, si svůj vlastní poklad mohou najít i všichni milovníci černých cejlonských čajů. Na kopci, uprostřed lesů, se zde rozléhá čajová zahrada New Vithanakande produkující exkluzivní a velmi vzácný čaj nejvyšší jakosti, jehož dokonalá souhra vůně a chuti Vás jednoduše očaruje. Čajová zahrada jej produkuje každoročně pouze v malém množství, z celkového objemu tvoří jen 1%. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 152 Kč /250 g 461 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 1. 2. 2023

JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO - zelený čaj

Země vycházejícího slunce nabídla světu další ze svých velevzácných pokladů, jemuž propadne nejeden milovník japonských zelených čajů. Jedinečné a skutečně mimořádné Gyokuro Shincha Kiwami rostlo v souznění s přírodou a bez zbytečných zásahů člověka. Díky tomu může nabídnout výjimečnou a intenzivní chuť, které je tak snadné podlehnout. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
2 700 Kč /250 g 1 080 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 1. 2. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »