+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Taiwan Lung Ching - zelený čaj

Kód: 1766

Tento slavný zelený čaj vás potěší jemností, sladkou, květinově hedvábnou chutí a čistým aroma. Taiwan Lung Ching najdete také pod názvem Dračí studna. Je rozpoznatelný v prvním doušku a po právu patří mezi deset nejznámějších taiwanských čajů. Luhujte ho krátce - odvděčí se dlouhou, nádhernou dochutí.

Velká balení:
Malá balení:
1 673 Kč /250 g 669 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Taiwan
Region
Region:
San Xia
Chuť
Chuť:
Sladká, Květinová, Jemná
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
200m - 400m

Složení

Zelený čaj Taiwan Lung Ching 100%

Nálev a chuť čaje

Taiwan Lung Ching dává nálev skvostné nefritové barvy, voní jemně a svěže. Jeho chuť je lehká, sladká, s florálními prvky a milou travnatostí. Celkově působ zaobleně. Můžete ho popíjet celodenně a připravit z něj až tři nálevy.

Původ čaje

Taiwan se věnuje produkci oolongů, černých, bílých a zelených čajů. Na jejich kvalitu, ale také výzkum a propagaci čajového průmyslu dohlíží vládou podporovaná Tea Research and Extension Station, a to už od roku 1903. Zmiňme ještě jeden letopočet – z roku 1717 pochází nejstarší záznam dokládající přítomnost čajovníku čínského (Camellia sinensis) na ostrově. Uvádí se, že keře byly přivezeny z čínského Fujianu a zasazeny v dnešním regionu Ruifang.

Dnes se čajové plantáže rozkládají v centrální, východní, jižní a severní oblasti země. Právě na severu leží San Xia, region, jehož jméno lze přeložit jako „trojúhelníkový příboj“. Odkazuje na fakt, že se na jeho území slévají řeky Dahan, Sanxia River a Horizontal River.

V současné době pěstují Taiwanci čaj na asi 20 tisících hektarech a ročně tak produkují kolem 20 tisíc tun čaje. Je dobré zmínit, že čajových zahrad pomalu ubývá, nicméně kvalita produkovaného čaje roste, a to tak, že se čím dál častěji prosazuje v mezinárodních soutěžích.

Čaj Lung Ching, tedy Dračí studna, provází legenda, která stojí za zmínku. Kdysi dávno, za velikého sucha, se prý farmáři modlili, aby přišel déšť. K jejich studni přistoupil mnich, pohlédl do ní a zjistil, že na dně sedí drak. Jakmile ho požádal o vláhu, nebe se zatáhlo a začalo pršet. Šťastní vesničané po drakovi pojmenovali to, co tolik milovali – zelený čaj.

Jak se Taiwan Lung Ching vlastně vyrábí? Ještě před příchodem jara vyrazí do čajových zahrad dělníci, aby naškubali pupeny a první lístky. Na několik hodin je rozloží a nechají zavadnout. Pak je praží na pánvích a současně stlačují, takže jim dají typický plochý tvar. Během tohoto procesu čaj také prohazují, opakovaně stlačují a prohřívají. Tak dlouho, dokud není čaj suchý, voňavý a smaragdově zelený.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 °C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování je 3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JAPAN GYOKURO HISUI BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN GYOKURO HISUI BIO - zelený čaj

Hornatý ostrov Kjúšú se proslavil jak nejaktivnější sopkou Japonska, horkými prameny a bohatou historií, tak rozsáhlými čajovými plantážemi. Po celá staletí dávají světu lístky dokonalé čistoty a skvostných vůní i chutí. Japan Gyokuro v BIO kvalitě patří k těm nejvybranějším. Vyrůstá ve stínu rákosových rohoží, proto je delikátně jemný a ovocně sladký. Toto je čaj, kterému se přezdívá Jadeitová rosa. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 455 Kč /250 g 582 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023

JAPAN MIYAZAKI GYOKURO BIO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN MIYAZAKI GYOKURO BIO

Japonský král ze stinných zahrad v bio kvalitě. Zelený čaj vytříbené chuti, která si Vás zcela podmaní svou jemností a přitom výraznou intenzitou. Díky své syté barvě si vysloužil pojmenování nefritová slza a celkově ve Vás zanechá dojem, jenž si budete vychutnávat všemi smysly. Ne nadarmo je Gyokuro považován za jeden z nejlepších japonských čajů, kterým se uctívají jen ti nejváženější hosté, a ten z oblasti Miyazaki patří mezi unikátní skvosty. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 621 Kč /250 g 648 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023

NEPAL HIMALAYAN JUN CHIYABARI BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

NEPAL HIMALAYAN JUN CHIYABARI BIO - zelený čaj

Přeneste se s šálkem čaje do slovutné zahrady, jejíž čajovníky rostou přímo pod majestátní střechou světa. Blízkost s Himalájským pohořím ale není vše, co z organického Nepal Himalayan Jun Chiyabari dělá opravdovou raritu. Je to hlavně vášeň jeho pěstitelů pro poctivé řemeslo, která čaji vtiskla jedinečné prolnutí vůně a chuti dálav. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 505 Kč /250 g 602 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »