+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Tanzania Makomu - zelený čaj

Kód: 1771

Dopřejte si lístky z velmi malé zahrady, precizně zpracované a jedinečně chutnající. Tanzania Makomu Green Tea vás ujistí, že ve východní Africe se rodí čaje mimořádné kvality. Na úpatí Kilimandžára vyrostla sorta svěže ovocného, lehkého a mírně sladkého zeleného čaje, po kterém rádi sáhnete při dopolední práci i odpoledním odpočinku.

Velká balení:
Malá balení:
752 Kč /250 g 301 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Tanzanie
Region
Region:
Makomu
Chuť
Chuť:
Ovocná, Nasládlá, Svěží
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň

Složení

Zelený čaj Tanzania Makomu 100%

Nálev a chuť čaje

Tanzania Makomu Green Tea dává nálev světlé, žluté barvy s pěknými odlesky. Aroma je svěží, chuť nasládlá, lehká, s ovocnými prvky. Čaj se hodí k celodennímu popíjení, ale i pro vzácné chvíle nerušeného vychutnávání.

Původ čaje

Tanzanie ročně vyprodukuje kolem 20-30 tisíc tun čaje. Pochází buď z velmi malých plantáží (do 1 ha), nebo skutečně velkých pozemků (nad 1 000 ha). Tamní vláda se opakovaně pokouší podpořit pěstování a zpracování čaje, nicméně ne vždy se její snahy setkávají s úspěchem. Politická situace v Tanzanii je totiž složitá a rozsáhlé reformy zatím nepřinesly takovou daňovou restrukturalizaci, která by farmáře motivovala k rozšiřování čajových zahrad. Také tanzanská infrastruktura je ve špatném stavu, takže zásobování vesnic, svážení čaje do zpracovatelských závodů či převoz na centrální trhy vázne. Přesto se tanzanští zemědělci čaji věnují s velkým entuziasmem a stát vyvíjí snahy je podporovat. Čaj totiž přispívá k příjmům země více než 30 miliony dolarů ročně a je tedy po oříšcích kešu, kávě, bavlně a tabáku pátou nejdůležitější exportní plodinou. Čajový průmysl zaměstnává asi 50  tisíc rodin a přímo nebo nepřímo ovlivňuje až 2 miliony Tanzanců.

Pokud jde o zahradu Makomu, ta leží pod nejvyšší horou Afriky. Jde o mladou farmu, původně vybudovanou pro experimentování s nejrůznějšími plodinami. Dnes se věnuje pěstování kávovníků i čajovníků čínských (Camellia sinensis). Každý rok vyprodukuje velmi malé množství čaje, ale protože se jeho pěstování, sklizni i zpracování dělníci věnují s velkou precizností, jde o čaj skutečně jedinečný. Dlouhý, kroucený list se zlatými špičkami poskytuje nápoj netypicky zaoblené chuti s milou svěžestí.

Naškubané čajové lístky a pupeny dělníci zpracovávají podobně jako v jiných čajových lokalitách. Nechají je krátce zavadnout, poté naruší jejich buněčnou strukturu pomačkáním a nakonec krátkým, opakovaným prohříváním zastaví přirozenou fermentaci. Čaj je potřeba pečlivě usušit, vytřídit a zabalit. Na výrobu 1 kilogramu finálního produktu spotřebují tanzanští dělníci 4,8 kilogramu čerstvých čajových lístků.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 ̊C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování je 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


GOLDEN NEPAL FTGFOP 1 SECOND FLUSH - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GOLDEN NEPAL FTGFOP 1 SECOND FLUSH - černý čaj

Už podle názvu je jasné, že tento čaj patří mezi světovou špičku. Vyrostl ve vysokých horách, byla mu věnována výjimečná péče a je vyroben z nejkvalitnějších lístků. Nepálský černý čaj má delikátní, měkkou a jemně květinovou příchuť. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
559 Kč /250 g 224 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024

CHINA CHUN  MEE - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA CHUN MEE - zelený čaj

Číňané ho pojmenovali Vzácné obočí a pijí ho denně. O lahodném, lehce nasládlém čaji, který povzbuzuje a otevírá mysl, se brzy doslechli i v Evropě. Tradiční čínský zelený čaj se tak zařadil k populárním osvěžujícím nápojům i na starém kontinentu. Údajně voní jako les a země po bouřce a při pečlivém chutnání ucítíme nasládlé tóny švestek. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
244 Kč /250 g 98 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024

YUNNAN GREEN SUPERIOR - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

YUNNAN GREEN SUPERIOR - zelený čaj

Velmi vzácný, velmi jemný a velmi chutný. Tak lze krátce popsat Yunnan Green Superior, čaj s mimořádně vysokým podílem stříbřitých lístků. Znalci ocení svěží nálev s ovocným aroma, těm ostatním možná cestu do světa zelených čajů otevře. Přenese je do zahrad se svěžím horským vzduchem. Budou květinově vonět a líbezně šumět. Byla by škoda to aspoň nezkusit. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
255 Kč /250 g 102 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »