+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

VIETNAM RAINFOREST SENCHA TAM DUONG - zelený čaj

Kód: 1475
Hodnocení: velmi dobrá, 4 recenze

Jak jinak než úchvatně by mohl chutnat čaj rostoucí na střeše Indočíny? Stojí za tím kombinace dechberoucího prostředí, japonských tradičních metod a bohatých zkušeností vietnamských pěstitelů. Rainforest Sencha z oblasti Tam Duong je přesně ten čaj, který dokáže v každém šálku přinést klid a sílu zároveň.

Velká balení:
Malá balení:
313 Kč /250 g 125 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 27. 9. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Vietnam
Region
Region:
Tam Duong
Chuť
Chuť:
Svěží, Lehce svíravá
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
800m - 1200m

Složení

Vietnam Rainforest Sencha 100%

Nálev a chuť čaje

Těšit se můžete na nálev žluté barvy s medovým jiskřením a dlouhotrvající měkkou a svěží chuť.

Původ čaje

Region Tam Duong je cestovatelský ráj. Nabízí malebná údolí, divoké vodopády a také výhled na mlhou zahalené pohoří Hoang Lien Son. Mezi tamními vrcholy se majestátně tyčí nejvyšší hora Vietnamu a vlastně i celé Indočíny - Fan Si Pan. A právě odtud pochází naše Rainforest sencha.

Zde, v úctyhodné výšce, která sahá někdy až k 1200 m.n.m., se rozkládají čajovníkové plantáže. Průzračně čistá voda, jež protéká celým územím, se stará o dostatek vláhy a okolní pralesy zajišťují zásobu živin v půdě. Díky tomu mají čajovníky ideální podmínky k růstu. A jejich pěstitelé toho patřičně využívají.

Místní obyvatelé žijí většinou v prastarých horských osadách, kde se pečlivě dodržují veškeré tradice. A protože jejich dávní předkové sem často přišli z Číny a Japonska, věnují péči o čajovníky obzvláštní péči. Není proto divu, že vypěstované lístky jsou plné chuti, libé vůně a tmavě zelené barvy.

Rainforest sencha se zpracovává podle japonského způsobu napařováním. Díky rychlému, avšak šetrnému zastavení oxidace si tak lístky zachovají svůj intenzivní odstín a udrží si svou specifickou chuť i aroma. Následně se ručně tvarují do nepravidelných volně svinutých jehliček a pozvolna suší.

Díky specifickému prostředí je Rainforest sencha i přes svou inspirací Japonskem naprosto jedinečná. V každém doušku na Vás dýchne nezaměnitelné kouzlo horských pramenů a pro senchu typická lehce svíravá chuť je zde upozaděna ve prospěch příjemné svěžesti.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 °C (cca 2 minuty po převaření vody), v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

16. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Velmi osvěžující klasicky zelený čaj. Doporučuji.

17. 9.

Hodnocení: velmi dobrá
Po otevření sáčku na vás dýchne báječná svěží vůně, která v šálku vydrží první dva nálevy. Poté se postupně vytrácí. Doporučuji louhovat při nižší teplotě (70C) a popíjet vlažný, zachováte tak ojedinělé aroma a vychutnáte si jemnou, svěží, nasládlou chuť. Za danou cenu jde o velice dobrou alternativu k tradiční japonské Senche standardní kvality.

16. 9.

Hodnocení: velmi dobrá
Po otevření sáčku na vás dýchne báječná svěží vůně, která v šálku vydrží první dva nálevy/výluhy. Poté se vytrácí. Doporučuji louhovat při nižší teplotě (70C) a popíjet vlažný, zachováte tak ojedinělé aroma a vychutnáte si jemnou, svěží, nasládlou chuť. Za danou cenu jde o velice dobrou alternativu i k tradiční japonské Senche. Vhodná k popíjení v horké letní dny.

28. 5.

Hodnocení: vynikající
Jsem první, která tu recenzuje tento čaj. Musím říct, že to byla trochu volba "naslepo", protože jsem ještě nikdy neochutnala vietnamský zelený čaj a nikdo jej zde ještě nehodnotil. Po otevření sáčku jsem uviděla delší světle zelené lístky. Čaj jsem připravila dle návodu. Doba louhování asi 2 minuty, čajové lístky rychle nabyly na velikosti. Barva čaje je světle žlutá a chuť lehká, nasládlá, bez trpkosti. S kapkou citronu je ještě úžasnější a víc osvěžující. Jsem spokojena s mým výběrem a doporučuji.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


CHINA SENCHA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA SENCHA - zelený čaj

V historii zeleného čaje nacházíme milník, od něhož se odvíjí dlouhá tradice jeho pití a počátek velké oblíbenosti. Jde o Kissa Yojoki, Knihu čaje, která v roce 1191 popsala pět životně důležitých orgánů, které čaj pozitivně ovlivňuje. Ověřte si na vlastní kůži, že autor obsáhlého spisu, zenový mnich Eisai, nepsal jen tak do větru. Vyzkoušejte pravý čínský zelený čaj. Žádný prach, jen celé lístky! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
203 Kč /250 g 81 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 27. 9. 2023

Japan Sencha Makato - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Japan Sencha Makato - zelený čaj

V Japonsku prostě ví, co je dobré. Zdravé jídlo, láska k přírodě, uctivost a řád. Japonci mají mimořádný vztah k tradicím, jsou pečliví a velmi zdvořilí. Se stejnou pokorou přistupují už stovky let k pěstování čaje. Proslulé japonské čajové zahrady dávají světu nezapomenutelné vůně a chutě. Přivážíme je, abychom se s vámi o tu nádheru podělili. Nechte se zlákat… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
332 Kč /250 g 133 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 27. 9. 2023

PI LO CHUN - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PI LO CHUN - zelený čaj

Klidná snídaně na zahradě, odpolední setkání s přáteli… to jsou příležitosti jako stvořené pro dlouhé vychutnávání nejlepších zelených čajů. Proto by vám doma rozhodně neměl chybět Pi Lo Chun – magický nápoj jemně sladké chuti a květinového aroma. Roste mezi slivoněmi a broskvoněmi a sklízí se pouze jeden den v roce. Výjimečnost sama!   Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
290 Kč /250 g 116 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 27. 9. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »