+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Zahradní symfonie s goji BIO - ovocný čaj

Kód: 1822

Máte rádi čaje výrazné, ovocné chuti, které vám zároveň dodají antioxidanty, vitaminy a minerální látky? Pokud ano, otestuje Zahradní symfonii s goji BIO! Pro jedinečnou směs jsme vybrali plody goji, kořen ženšenu a několik dalších ingrediencí v té nejvyšší kvalitě. Proto, abyste mohli popíjet čaj naprosto přírodní, úchvatně voňavý a fantasticky prospěšný.

Velká balení:
Malá balení:
408 Kč /250 g 367 Kč /250 g 147 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Ovocná
Pro děti
Pro děti:
od 3 let
BIO
BIO:
Ano

Složení

Kousky jablka BIO, Květ ibišku BIO, Kousky mrkve BIO, Kousky červené řepy BIO, Přírodní aroma BIO, Goji BIO 1%, Květy chrpy BIO, Kořen ženšenu BIO

Nálev a chuť čaje

Ovocný čaj Zahradní symfonie s goji BIO dává nálev sytě červené barvy. Jeho vůně je ovocná a svěží. Chuť charakterizuje kyselkavé goji a míně trpký ženšen, který ale dolaďují sladká jablka, mrkev a červená řepa.

Původ čaje

Plody kustovnice čínské není třeba dlouze představovat. Jedna ze superpotravin je v centru pozornosti vyznavačů zdravé výživy už pěkných pár let. Goji, jak se jí říká, využívali pro její přínosy už tradiční čínské, korejské a japonské celostní přístupy, a to přinejmenším od 3. století našeho letopočtu. Začátkem 21. století se goji „objevila“ v Evropě a Americe, čímž vzbudila mimořádný zájem a také šíření poněkud neuvěřitelných příběhů. Jeden z nich tvrdil, že Číňan jménem Li Qing Yuen pojídající právě goji se do žil 256 let. Že to nemůže být pravda, je zřejmé, nicméně pověst drobných červených bobulí to hezky vyšperkovalo. Co však můžeme opřít o vědecké závěry, je obsah cenných látek. Patří k nim vitamin C, vitamin A, mangan a silné antioxidanty.

Hlavním producentem goji je Čína, která ročně sklidí a zpracuje kolem 100 tisíc tun těchto plodů. Většina pochází z plantáží na severozápadě země, jež se rozkládají podél úrodných niv Žluté řeky, a to už přes 700 let. Pěstitelé, zpracovatelé a obchodníci se sdružují do organizací, které podporují komerční a exportní potenciál bobulí. V srpnu mimo jiné pořádají festival na počest sklizně goji.

Jak sklizeň vypadá? Když jsou plody kustovnice čínské zralé a měkké, je potřeba je setřást na velké podnosy tak, aby se co nejméně pomačkaly. Sušení probíhá buď na přímém slunci, nebo v sušárnách.

Druhou ingrediencí čaje je ženšen, cenný zdroj vitaminu C, vitaminů skupiny B, minerálních látek a také silic, fytosterolů a antioxidantů. Kořen ženšenu lidé využívají už od 4. století před naším letopočtem a stejně jako goji, nejoblíbenější je v Asii. V Číně ho například přidávají do polévek, pálenky nebo vína, je také vyhledávaným kořením. Kořen se sklízí z pětiletých rostlin, po očištění ho farmáři suší. Pro zachování všech cenných látek je potřeba chránit ženšen před vlhkem a světlem.

Herbář a blahodárné účinky:

Jablka
Jablka
Ibišek
Ibišek
Červená řepa
Červená řepa
Goji
Goji

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 8-10 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Ovocný čaj zalijte vodou o teplotě 100 ̊C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování je 8-10 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
DĚTSKÝ SEN PŘÍRODNÍ - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

DĚTSKÝ SEN PŘÍRODNÍ - ovocný čaj

Bez ibišku a v prvotřídní kvalitě! Tento předobrý ovocný čaj je snem nejen dětí, ale i jejich rodičů. Tolik úžasných věcí byste do jedné svačinky nenacpali. Udělali jsme to za vás a namíchali čaj, který ratolesti zbaví chutě na ten pytlík bonbonů, co omylem přinesla babička. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
375 Kč /250 g 319 Kč /250 g 128 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 9. 2023

15% SLEVA
PÍSEŇ KARIBIKU - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PÍSEŇ KARIBIKU - ovocný čaj

Jaká je? Exoticky voňavá, tropicky horká a vesele divoká. Píseň Karibiku spojuje chutě několika druhů šťavnatého ovoce. Přesvědčte se sami, jak jim to ladí. Když může zpívat moře a vítr v korunách palem, proč by se nemohlo hudební produkci oddávat mango, papája nebo ananas. Pod taktovkou pískající konvice rozehrají koncert, který si s chutí pustíte dvakrát denně. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
302 Kč /250 g 257 Kč /250 g 103 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 9. 2023

SVĚŽÍ OVOCE BIO - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SVĚŽÍ OVOCE BIO - ovocný čaj

Když ovoce a bylinky vyrostou bez umělých hnojiv a postřiků, když jsou sklizeny s láskou a zpracovány pečlivě, pak už jen stačí je v ideálním poměru smíchat a výsledek pojmenovat. Čaj Svěží ovoce BIO nebylo vůbec těžké vymyslet. Dali jsme do něj to nejlepší – velké kousky kiwi a jablek, pomerančovou kůru i měsíček. Po prvním ochutnání bylo jasné, že tohle je čaj pro každou chvíli a každého vyznavače zdravého životního stylu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
438 Kč /250 g 175 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »