+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Zahradní symfonie s goji BIO - ovocný čaj

Kód: 1822

Máte rádi čaje výrazné, ovocné chuti, které vám zároveň dodají antioxidanty, vitaminy a minerální látky? Pokud ano, otestuje Zahradní symfonii s goji BIO! Pro jedinečnou směs jsme vybrali plody goji, kořen ženšenu a několik dalších ingrediencí v té nejvyšší kvalitě. Proto, abyste mohli popíjet čaj naprosto přírodní, úchvatně voňavý a fantasticky prospěšný.

Velká balení:
Malá balení:
406 Kč /250 g 162 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Ovocná
Pro děti
Pro děti:
od 3 let
BIO
BIO:
Ano

Složení

Kousky jablka BIO, Květ ibišku BIO, Kousky mrkve BIO, Kousky červené řepy BIO, Aroma přírodní BIO, Goji BIO 1%, Květy chrpy BIO, Kořen ženšenu BIO

Nálev a chuť čaje

Ovocný čaj Zahradní symfonie s goji BIO dává nálev sytě červené barvy. Jeho vůně je ovocná a svěží. Chuť charakterizuje kyselkavé goji a míně trpký ženšen, který ale dolaďují sladká jablka, mrkev a červená řepa.

Původ čaje

Plody kustovnice čínské není třeba dlouze představovat. Jedna ze superpotravin je v centru pozornosti vyznavačů zdravé výživy už pěkných pár let. Goji, jak se jí říká, využívali pro její přínosy už tradiční čínské, korejské a japonské celostní přístupy, a to přinejmenším od 3. století našeho letopočtu. Začátkem 21. století se goji „objevila“ v Evropě a Americe, čímž vzbudila mimořádný zájem a také šíření poněkud neuvěřitelných příběhů. Jeden z nich tvrdil, že Číňan jménem Li Qing Yuen pojídající právě goji se do žil 256 let. Že to nemůže být pravda, je zřejmé, nicméně pověst drobných červených bobulí to hezky vyšperkovalo. Co však můžeme opřít o vědecké závěry, je obsah cenných látek. Patří k nim vitamin C, vitamin A, mangan a silné antioxidanty.

Hlavním producentem goji je Čína, která ročně sklidí a zpracuje kolem 100 tisíc tun těchto plodů. Většina pochází z plantáží na severozápadě země, jež se rozkládají podél úrodných niv Žluté řeky, a to už přes 700 let. Pěstitelé, zpracovatelé a obchodníci se sdružují do organizací, které podporují komerční a exportní potenciál bobulí. V srpnu mimo jiné pořádají festival na počest sklizně goji.

Jak sklizeň vypadá? Když jsou plody kustovnice čínské zralé a měkké, je potřeba je setřást na velké podnosy tak, aby se co nejméně pomačkaly. Sušení probíhá buď na přímém slunci, nebo v sušárnách.

Druhou ingrediencí čaje je ženšen, cenný zdroj vitaminu C, vitaminů skupiny B, minerálních látek a také silic, fytosterolů a antioxidantů. Kořen ženšenu lidé využívají už od 4. století před naším letopočtem a stejně jako goji, nejoblíbenější je v Asii. V Číně ho například přidávají do polévek, pálenky nebo vína, je také vyhledávaným kořením. Kořen se sklízí z pětiletých rostlin, po očištění ho farmáři suší. Pro zachování všech cenných látek je potřeba chránit ženšen před vlhkem a světlem.

Herbář a blahodárné účinky:

Jablka
Jablka
Ibišek
Ibišek
Červená řepa
Červená řepa
Goji
Goji

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 8-10 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Ovocný čaj zalijte vodou o teplotě 100 ̊C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování je 8-10 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


OVOCNÁ PAPÁJA S MORINGOU BIO - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

OVOCNÁ PAPÁJA S MORINGOU BIO - ovocný čaj

Vynikající, osvěžující, populární. Potřebujete o čaji nazvaném Ovocná papája s moringou vědět víc? Pokud ano, přidáme informaci, že kromě listů nenápadného stromu s mimořádnými účinky obsahuje taky jablka, mrkev, červenou řepu, rozinky, ananas či papáju. Pak už stačí přidat jenom naše doporučení: Pokud se chcete zbavit žízně, připravte ho jako ice tea. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
351 Kč /250 g 140 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024

15% SLEVA
GOJI-MALINA - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GOJI-MALINA - ovocný čaj

Hledáte elixír mládí a krásy? Vyzkoušejte náš čaj – omamující kombinace antioxidačních a prospěšných vlastností směsi borůvek, hrušky, rakytníku, černé jeřabiny, ananasu, papáji a brusinek je obohacena o zázračné kouzlo kiwi a goji. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
348 Kč /250 g 296 Kč /250 g 118 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024

OSVĚŽUJÍCÍ BROSKEV - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

OSVĚŽUJÍCÍ BROSKEV - ovocný čaj

Byli jste někdy v broskvovém sadu? Za teplého odpoledne, když dozrávaly sladké, těžké plody a všude zpívaly cikády? My ano. A okamžitě nám bylo jasné, že přírodní broskvový čaj zkrátka potřebujeme. Abychom nebyli monotematičtí, ozvláštnili jsme ho kokosem a kousky jablek. Když si přivoníte, jako byste se ocitli na tom kouzelném místě, kde zpívají cikády a voní broskve. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
296 Kč /250 g 118 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »