+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

CHINA MOONLIGHT GREEN - zelený čaj

Kód: 1454

Je tehdy, když nad yunnanské plantáže starých čajovníků vystoupá bledý měsíc, opásají se česáči velkými koši a vyrážejí sklízet vzácnou úrodu. Za svitu luny a v tichu vysokých hor škubou lístek po lístku. Ještě před tím, než padne rosa, musejí se vrátit do údolí. Tam čaj zpracují tak, aby si uchoval jedinečnou svěžest a nasládlost, které jsou mu přirozené. Toto je příběh čaje China Moonlight Green. Kouzlu legendy podlehnete snadno.

Čerstvý čaj dodáme do pátku, 21. 2. 2020
GLS Dodáme do 21. 2. 2020 65 Kč
Česká pošta - Balík do ruky Dodáme do 21. 2. 2020 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu Dodáme do 21. 2. 2020 65 Kč
Zásilkovna Dodáme do 21. 2. 2020 49 Kč
PPL private (ČR) Dodáme do 21. 2. 2020 65 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice Dodáme do 21. 2. 2020 ZDARMA
Velká balení:
2 037 Kč s DPH
1 041 Kč s DPH
632 Kč s DPH
Malá balení:
324 Kč s DPH
191 Kč s DPH
68 Kč s DPH
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Yunnan
Chuť
Chuť:
Svěží, ovocná
Sběr
Sběr:
Květen
Nadm. výška
Nadm. výška:
2100m

Složení

Zelený čaj CHINA MOONLIGHT 100%

Nálev a chuť čaje

Zelený čaj China Moonlight Green je unikátní nejen způsobem sklizně, ale samozřejmě i chutí. Čajovou raritu poznáte podle mimořádné svěžesti kombinované s velmi příjemnou ovocnou nasládlostí. Ačkoli jsou chuť i vůně jemné, přesto působí harmonicky, lahodně. Nálev má krásnou, zlatožlutou barvu.

Původ čaje

Yunnan, to jsou zasněžené hory i opravdové tropy, tradiční chrámy i supermoderní města, rudné doly i plantáže čajovníků. Jihozápad Číny stojí za pozornost, ať už se zajímáte o cokoli. My samozřejmě zamíříme do čajových zahrad. Ty jsou totiž zdrojem čajů jedinečných, světově proslulých a v mnoha případech také velmi vzácných.

Někdy je složité odlišit plantáže čajovníků čínských od okolní zeleně. V Yunnanu jsou totiž keře často vysazovány přímo v lesích nebo na úbočích kopců porostlých divokou květenou. Kdo se chce vypravit do zahrad najisto tradičních, toho čeká několik hodin jízdy autobusem a celodenní trek v horách. Pak teprve stane v místech, kde roste nejlepší čaj světa. V červené půdě, chráněny stromy nebo jinými keři, se zelenají čajovníky 300 až 500 let staré. Majitelé zahrad k nim přistupují s mimořádnou péčí, dobře vědí, že žádné podobné se jim nikdy nepodaří vypěstovat.

Takové ekosystémy jsou totiž velmi křehké a vzácné. Čajovníky, někdy na stinných místech dorůstající až 15 metrové výšky, sousedí se stromy porostlými epifytickými orchidejemi a vodou nasáklými mechy i stromy plodícími nejrůznější ovoce. Není tedy divu, že jejich lístky jsou sladké a svěží zároveň, když rok za rokem absorbují všechny vůně divoké přírody. A je vhodné dodat, že samotní majitelé zahrad si biologické rozmanitosti velmi cení. I když není snadné odolat jednoduššímu způsobu pěstování čajovníků v monokulturách, řada z nich se stále drží tradičních, osvědčených postupů. Díky tomu nemusejí půdu obohacovat o umělá hnojiva nebo chránit rostliny průmyslovými postřiky.

Pěstování čaje totiž, stejně jako diverzita přírodního prostředí, patří ke kulturnímu bohatství Yunnanu. Ten je ostatně proslaven také největším počtem dialektů v Číně, značným množstvím etnických menšin a snad největší turistickou návštěvností v celé zemi.

Přidejme další nej – jeden z nejvzácnějších čajů, který vám můžeme přivézt, je právě China Moonlight Green. Pozoruhodný je nejen místem původu, ale také způsobem zpracování. Čajové lístky pocházejí z několik set let starých, divoce rostoucích čajovníků. Protože se vyskytují v nadmořské výšce kolem 2 100 metrů, musejí za nimi dělníci vyšplhat skutečný kus cesty. A nedělají to náhodně. Lístky vyrážejí sklízet pouze v květnu a v noci, když svítí měsíc. Tehdy se v nich totiž váže oxid uhličitý do takzvaného malátu, aniontu kyseliny jablečné. Ta je přítomna například v jablcích nebo vinné révě a přispívá k jejich kyselé chuti. Přes den ho rostlina spotřebovává.

Ale dost chemie, zpět k čaji. Jakmile se lístky dostanou z kopců ke zpracování, nechávají je dělníci krátce zavadnout, pak je napaří, jemně rolují a pomalu suší. Do světa se tohoto raritního čaje velké množství nedostane. Nenechejte si jeho jedinečnost ujít.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-4 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 °C v poměru 1 čajová lžička na 150-200 ml vody.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. V přikrytém šálku luhujte 2-4 minuty, poté přeceďte.

Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


YUNNAN GREEN SUPERIOR - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

YUNNAN GREEN SUPERIOR - zelený čaj

Velmi vzácný, velmi jemný a velmi chutný. Tak lze krátce popsat Yunnan Green Superior, čaj s mimořádně vysokým podílem stříbřitých lístků. Znalci ocení svěží nálev s ovocným aroma, těm ostatním možná cestu do světa zelených čajů otevře. Přenese je do zahrad se svěžím horským vzduchem. Budou květinově vonět a líbezně šumět. Byla by škoda to aspoň nezkusit. Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 21. 2. 2020
Velká balení:
680 Kč s DPH
363 Kč s DPH
225 Kč s DPH
Malá balení:
121 Kč s DPH
76 Kč s DPH
41 Kč s DPH

CHINA YUNNAN WILD TEA BUDS - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA YUNNAN WILD TEA BUDS - zelený čaj

Zapomeňte pro jednou na uhlazené plantáže s řadami opečovávaných čajovníkových stromů. Pro skutečný a nesmírně vzácný poklad se musíte vydat do kolébky čínských čajů - regionu Yunnan. Tam, uprostřed pralesa, se ukrývají divoké čajovníky a z nich připravený nálev si zaslouží jen samé superlativy. Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 21. 2. 2020
Velká balení:
2 308 Kč s DPH
1 177 Kč s DPH
714 Kč s DPH
Malá balení:
365 Kč s DPH
215 Kč s DPH
73 Kč s DPH

CHINA OOLONG HIGHLAND
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA OOLONG HIGHLAND

Za vše může jelen. Alespoň podle legendy, která praví, že právě toto divoké zvíře vylekalo kdysi dávno muže, jenž sbíral čajové lístky. Když vzal nohy na ramena, zapomněl svou sklizeň na slunci. Za nějakou dobu se pro ni vrátil a následně připravený čaj, který nyní nese název oolong, jej zcela okouzlil. A dozajisté očaruje i Vás, zvlášť když se jedná o chuťově výjimečný a vzácný vysokohorský oolong z vyhlášené čínské oblasti Simao. Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 21. 2. 2020
Velká balení:
2 744 Kč s DPH
1 395 Kč s DPH
844 Kč s DPH
Malá balení:
430 Kč s DPH
252 Kč s DPH
81 Kč s DPH
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »