+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

CHINA MOONLIGHT GREEN - zelený čaj

Kód: 1454

Je tehdy, když nad yunnanské plantáže starých čajovníků vystoupá bledý měsíc, opásají se česáči velkými koši a vyrážejí sklízet vzácnou úrodu. Za svitu luny a v tichu vysokých hor škubou lístek po lístku. Ještě před tím, než padne rosa, musejí se vrátit do údolí. Tam čaj zpracují tak, aby si uchoval jedinečnou svěžest a nasládlost, které jsou mu přirozené. Toto je příběh čaje China Moonlight Green. Kouzlu legendy podlehnete snadno.

Čerstvý čaj dodáme do středy, 27. 11. 2019
GLS Dodáme do 27. 11. 2019 65 Kč
Česká pošta - Balík do ruky Dodáme do 27. 11. 2019 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu Dodáme do 27. 11. 2019 65 Kč
Zásilkovna (Doba uložení zkrácena na 5 kalendářních dnů) Dodáme do 27. 11. 2019 49 Kč
PPL private (ČR) Dodáme do 27. 11. 2019 65 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice Dodáme do 27. 11. 2019 ZDARMA
PPL Parcelshop Dodáme do 27. 11. 2019 65 Kč
Velká balení:
2 027 Kč s DPH
1 036 Kč s DPH
629 Kč s DPH
Malá balení:
323 Kč s DPH
191 Kč s DPH
68 Kč s DPH
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Yunnan
Chuť
Chuť:
Svěží, ovocná
Sběr
Sběr:
Květen
Nadm. výška
Nadm. výška:
2100m

Složení

Zelený čaj CHINA MOONLIGHT 100%

Nálev a chuť čaje

Zelený čaj China Moonlight Green je unikátní nejen způsobem sklizně, ale samozřejmě i chutí. Čajovou raritu poznáte podle mimořádné svěžesti kombinované s velmi příjemnou ovocnou nasládlostí. Ačkoli jsou chuť i vůně jemné, přesto působí harmonicky, lahodně. Nálev má krásnou, zlatožlutou barvu.

Původ čaje

Yunnan, to jsou zasněžené hory i opravdové tropy, tradiční chrámy i supermoderní města, rudné doly i plantáže čajovníků. Jihozápad Číny stojí za pozornost, ať už se zajímáte o cokoli. My samozřejmě zamíříme do čajových zahrad. Ty jsou totiž zdrojem čajů jedinečných, světově proslulých a v mnoha případech také velmi vzácných.

Někdy je složité odlišit plantáže čajovníků čínských od okolní zeleně. V Yunnanu jsou totiž keře často vysazovány přímo v lesích nebo na úbočích kopců porostlých divokou květenou. Kdo se chce vypravit do zahrad najisto tradičních, toho čeká několik hodin jízdy autobusem a celodenní trek v horách. Pak teprve stane v místech, kde roste nejlepší čaj světa. V červené půdě, chráněny stromy nebo jinými keři, se zelenají čajovníky 300 až 500 let staré. Majitelé zahrad k nim přistupují s mimořádnou péčí, dobře vědí, že žádné podobné se jim nikdy nepodaří vypěstovat.

Takové ekosystémy jsou totiž velmi křehké a vzácné. Čajovníky, někdy na stinných místech dorůstající až 15 metrové výšky, sousedí se stromy porostlými epifytickými orchidejemi a vodou nasáklými mechy i stromy plodícími nejrůznější ovoce. Není tedy divu, že jejich lístky jsou sladké a svěží zároveň, když rok za rokem absorbují všechny vůně divoké přírody. A je vhodné dodat, že samotní majitelé zahrad si biologické rozmanitosti velmi cení. I když není snadné odolat jednoduššímu způsobu pěstování čajovníků v monokulturách, řada z nich se stále drží tradičních, osvědčených postupů. Díky tomu nemusejí půdu obohacovat o umělá hnojiva nebo chránit rostliny průmyslovými postřiky.

Pěstování čaje totiž, stejně jako diverzita přírodního prostředí, patří ke kulturnímu bohatství Yunnanu. Ten je ostatně proslaven také největším počtem dialektů v Číně, značným množstvím etnických menšin a snad největší turistickou návštěvností v celé zemi.

Přidejme další nej – jeden z nejvzácnějších čajů, který vám můžeme přivézt, je právě China Moonlight Green. Pozoruhodný je nejen místem původu, ale také způsobem zpracování. Čajové lístky pocházejí z několik set let starých, divoce rostoucích čajovníků. Protože se vyskytují v nadmořské výšce kolem 2 100 metrů, musejí za nimi dělníci vyšplhat skutečný kus cesty. A nedělají to náhodně. Lístky vyrážejí sklízet pouze v květnu a v noci, když svítí měsíc. Tehdy se v nich totiž váže oxid uhličitý do takzvaného malátu, aniontu kyseliny jablečné. Ta je přítomna například v jablcích nebo vinné révě a přispívá k jejich kyselé chuti. Přes den ho rostlina spotřebovává.

Ale dost chemie, zpět k čaji. Jakmile se lístky dostanou z kopců ke zpracování, nechávají je dělníci krátce zavadnout, pak je napaří, jemně rolují a pomalu suší. Do světa se tohoto raritního čaje velké množství nedostane. Nenechejte si jeho jedinečnost ujít.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-4 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 °C v poměru 1 čajová lžička na 150-200 ml vody.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. V přikrytém šálku luhujte 2-4 minuty, poté přeceďte.

Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ELIXÍR VĚČNÉHO ŽIVOTA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ELIXÍR VĚČNÉHO ŽIVOTA - zelený čaj

Asie je plná tajemství. Podle všeho tam lidé žijí do stovky, neustále se usmívají, netrápí je rýma ani kašel a ještě ke všemu výborně vypadají. Jak to dělají? Hodně meditují, cvičí, zdravě jí a hlavně – celé dny popíjejí zelený čaj. Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do středy, 27. 11. 2019
Velká balení:
1 049 Kč s DPH
548 Kč s DPH
336 Kč s DPH
Malá balení:
176 Kč s DPH
108 Kč s DPH
48 Kč s DPH

ROOIBOS
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROOIBOS

Zprávy o báječné chuti a ohromných zdravotních účincích divokého Rooibosu se šíří světem. Z jihoafrického Cederbergu doputovaly do Ameriky, Asie i Evropy. Nenápadná bylina rostoucí jen na velmi malém území dává nápoj, který sice není pravým čajem, ale k jeho popularitě se přibližuje mílovými kroky. Ochutnejte – jeho podmanivému, decentnímu kouzlu se podléhá rychle! Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do středy, 27. 11. 2019
Velká balení:
574 Kč s DPH
310 Kč s DPH
193 Kč s DPH
Malá balení:
105 Kč s DPH
67 Kč s DPH
39 Kč s DPH

TUAREG PREMIUM - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

TUAREG PREMIUM - zelený čaj

Nemusíte být kočovníkem, spávat pod hvězdami ani každé ráno sedlat velblouda. Výborná chuť a skvělé vlastnosti čaje Tuareg se mohou hodit i Středoevropanovi s bydlením ve městě a škodovkou v garáži. Mimořádně osvěžující a povzbuzující čaj ocení v horkém létě i tuhé zimě. Ledový nebo teplý, s cukrem nebo jen tak. Tuareg vykouzlí úsměv a povzbudí na další cesty. Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do středy, 27. 11. 2019
Velká balení:
946 Kč s DPH
496 Kč s DPH
305 Kč s DPH
Malá balení:
161 Kč s DPH
99 Kč s DPH
46 Kč s DPH

Prohlíželi jste


BI LUO CHUN HONG CHA - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BI LUO CHUN HONG CHA - černý čaj

Čerstvý čaj dodáme do středy, 27. 11. 2019
Velká balení:
Malá balení:
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »