+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

CHINA MOONLIGHT GREEN - zelený čaj

Kód: 1454

Je tehdy, když nad yunnanské plantáže starých čajovníků vystoupá bledý měsíc, opásají se česáči velkými koši a vyrážejí sklízet vzácnou úrodu. Za svitu luny a v tichu vysokých hor škubou lístek po lístku. Ještě před tím, než padne rosa, musejí se vrátit do údolí. Tam čaj zpracují tak, aby si uchoval jedinečnou svěžest a nasládlost, které jsou mu přirozené. Toto je příběh čaje China Moonlight Green. Kouzlu legendy podlehnete snadno.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Yunnan
Chuť
Chuť:
Ovocná, Svěží
Sběr
Sběr:
Květen
Nadm. výška
Nadm. výška:
2100m

Složení

Zelený čaj CHINA MOONLIGHT 100%

Nálev a chuť čaje

Zelený čaj China Moonlight Green je unikátní nejen způsobem sklizně, ale samozřejmě i chutí. Čajovou raritu poznáte podle mimořádné svěžesti kombinované s velmi příjemnou ovocnou nasládlostí. Ačkoli jsou chuť i vůně jemné, přesto působí harmonicky, lahodně. Nálev má krásnou, zlatožlutou barvu.

Původ čaje

Yunnan, to jsou zasněžené hory i opravdové tropy, tradiční chrámy i supermoderní města, rudné doly i plantáže čajovníků. Jihozápad Číny stojí za pozornost, ať už se zajímáte o cokoli. My samozřejmě zamíříme do čajových zahrad. Ty jsou totiž zdrojem čajů jedinečných, světově proslulých a v mnoha případech také velmi vzácných.

Někdy je složité odlišit plantáže čajovníků čínských od okolní zeleně. V Yunnanu jsou totiž keře často vysazovány přímo v lesích nebo na úbočích kopců porostlých divokou květenou. Kdo se chce vypravit do zahrad najisto tradičních, toho čeká několik hodin jízdy autobusem a celodenní trek v horách. Pak teprve stane v místech, kde roste nejlepší čaj světa. V červené půdě, chráněny stromy nebo jinými keři, se zelenají čajovníky 300 až 500 let staré. Majitelé zahrad k nim přistupují s mimořádnou péčí, dobře vědí, že žádné podobné se jim nikdy nepodaří vypěstovat.

Takové ekosystémy jsou totiž velmi křehké a vzácné. Čajovníky, někdy na stinných místech dorůstající až 15 metrové výšky, sousedí se stromy porostlými epifytickými orchidejemi a vodou nasáklými mechy i stromy plodícími nejrůznější ovoce. Není tedy divu, že jejich lístky jsou sladké a svěží zároveň, když rok za rokem absorbují všechny vůně divoké přírody. A je vhodné dodat, že samotní majitelé zahrad si biologické rozmanitosti velmi cení. I když není snadné odolat jednoduššímu způsobu pěstování čajovníků v monokulturách, řada z nich se stále drží tradičních, osvědčených postupů. Díky tomu nemusejí půdu obohacovat o umělá hnojiva nebo chránit rostliny průmyslovými postřiky.

Pěstování čaje totiž, stejně jako diverzita přírodního prostředí, patří ke kulturnímu bohatství Yunnanu. Ten je ostatně proslaven také největším počtem dialektů v Číně, značným množstvím etnických menšin a snad největší turistickou návštěvností v celé zemi.

Přidejme další nej – jeden z nejvzácnějších čajů, který vám můžeme přivézt, je právě China Moonlight Green. Pozoruhodný je nejen místem původu, ale také způsobem zpracování. Čajové lístky pocházejí z několik set let starých, divoce rostoucích čajovníků. Protože se vyskytují v nadmořské výšce kolem 2 100 metrů, musejí za nimi dělníci vyšplhat skutečný kus cesty. A nedělají to náhodně. Lístky vyrážejí sklízet pouze v květnu a v noci, když svítí měsíc. Tehdy se v nich totiž váže oxid uhličitý do takzvaného malátu, aniontu kyseliny jablečné. Ta je přítomna například v jablcích nebo vinné révě a přispívá k jejich kyselé chuti. Přes den ho rostlina spotřebovává.

Ale dost chemie, zpět k čaji. Jakmile se lístky dostanou z kopců ke zpracování, nechávají je dělníci krátce zavadnout, pak je napaří, jemně rolují a pomalu suší. Do světa se tohoto raritního čaje velké množství nedostane. Nenechejte si jeho jedinečnost ujít.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-4 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 °C v poměru 1 čajová lžička na 150-200 ml vody.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. V přikrytém šálku luhujte 2-4 minuty, poté přeceďte.

Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JASMÍNOVÝ - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JASMÍNOVÝ - zelený čaj

Jestli pořád nevíte, který z našich báječných sypaných čajů si vybrat, vsaďte na jasmínovou klasiku. Proslulá specialita z Dálného východu má okouzlující nebeskou vůní, která zahání vnitřní neklid. Jasmínový čaj patří do tradiční čínské kultury nejméně tisíc let. Až ho ochutnáte, stane se i vaším favoritem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
265 Kč /250 g 106 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 6. 8. 2021

KVETOUCÍ LILIE - kvetoucí čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KVETOUCÍ LILIE - kvetoucí čaj

Patřily výhradně na císařský stůl. Pak se jakoby ztratily, pak se znova objevily a od té doby je najdete i v naší nabídce. Takzvané kvetoucí čaje patří k Číně stejně jako porcelán a papír. Jejich jedinečná krása se ale ukrývá uvnitř. Po zalití horkou vodou se zelené valounky rozevřou a dovolí barevnému květu vystoupat až k hladině. Je to parádní podívaná! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
992 Kč /250 g 397 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 6. 8. 2021

CHINA GUNPOWDER GOLDEN TEMPLE - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA GUNPOWDER GOLDEN TEMPLE - zelený čaj

A teď hádanka: Čím je to menší, tím je to lepší. Kdo to pije, ten dlouho žije. Komu to patří, má síly za tři. Už víte? Gunpowder (Zhu chá) z východočínského Zhejiangu má tolik skvělých vlastností, že se na tři řádky nevejdou. Přečtěte si o nich níže a ochutnejte… naplní vaše duše radostí a těla zbaví neduhů. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
296 Kč /250 g 118 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 6. 8. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »