+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

  • Doprava zdarma od 1 000 Kč
  • Spokojených zákazníků
  • Dodání obvykle do 48 hodin


DTest

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIONepálský čaj

Nepál je další zemí, v níž bychom si neměli nechat ujít možnost ochutnat čaj. Blízkost Darjeelingu a podobné klimatické podmínky se odrážejí i v chuti nepálských čajů – jako ty z Darjeelingu vynikají silnou chutí s jemně sladkým dozvukem. Země je schopna vyrobit pouhých 16 tisíc tun čaje ročně. Je… celý popis

Filtrovat podle parametrů
zobrazeno 1 - 1 z 1

GOLDEN NEPAL FTGFOP 1 SECOND FLUSH - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GOLDEN NEPAL FTGFOP 1 SECOND FLUSH - černý čaj

Už podle názvu je jasné, že tento čaj patří mezi světovou špičku. Vyrostl ve vysokých horách, byla mu věnována výjimečná péče a je vyroben z nejkvalitnějších lístků. Nepálský černý čaj má delikátní, měkkou a jemně květinovou příchuť. Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 17. 4. 2020
Velká balení:
1 631 Kč s DPH
838 Kč s DPH
510 Kč s DPH
Malá balení:
263 Kč s DPH
157 Kč s DPH
60 Kč s DPH
Produktů na stranu: 12 24 72

Nepálský čaj

Nepál je další zemí, v níž bychom si neměli nechat ujít možnost ochutnat čaj. Blízkost Darjeelingu a podobné klimatické podmínky se odrážejí i v chuti nepálských čajů – jako ty z Darjeelingu vynikají silnou chutí s jemně sladkým dozvukem. Země je schopna vyrobit pouhých 16 tisíc tun čaje ročně. Je po něm velká sháňka. Hlavními exportními státy jsou Indie, Pákistán, Austrálie a Německo.

Poměrně chudý Nepál začal s pěstováním čajovníků čínských koncem 19. století. První rostlinky byly převezeny ze sousedního Darjeelingu a rozesazeny na plantáže v Illamu a Soktimu. Dnes můžeme ochutnat čaje i z Panchtharu, Dhankuty a dalších lokalit. Pěstování, sklizni i výrobě čaje se v Nepálu věnují z 60 procent ženy. Pracují na malých farmách, které jsou sdružovány v asociaci výrobců himálajských ortodoxních čajů (HOTPA). Vybraní pěstitelé se věnují čajům BIO nebo organickým a obchodu Fair Trade.

Do vnitrozemského státu s oficiálním názvem Federativní demokratická republika Nepál se turisté obvykle vydávají za jedinečnou přírodou, treky v Himálaji, buddhistickými chrámy i kulinářskými zážitky.

Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »