

-
Čaje dle obsažených bylin
- Bambusový čaj
- Čaj z maliníku
- Fenyklový čaj
- Ginkgo biloba
- Goji - Kustovnice čínská
- Heřmánkový čaj
- Jasmínový čaj
- Konopný čaj
- Kontryhelový čaj
- Kopřivový čaj
- Lípový čaj
- Mátový čaj
- Meduňkový čaj
- Modrý čaj s Clitorií
- Moringa čaje
- Rakytníkový čaj
- Šalvějový čaj
- Šípkový čaj
- Třezalkový čaj
- Tulsi čaje
- Zázvorové čaje
Jasmínový čaj
„Doma ve Východních horách nebyl jsem řadu let… Kolikrát v Bílém dole beze mne jasmín kvet?“ Lépe snad ani význam a domovinu jasmínu vystihnout nelze, než jako to udělal básník Li Po (zdroj: Zpěvy staré Číny, Jiří Franěk). Vůně sněhobílých jasmínových květů, omamná, sladká a exotická, patří k Číně… celý popis

JASMÍNOVÝ - zelený čaj

BRUSINKO KAKTUSOVÝ - černý čaj

BUDDHOVO MALÉ TAJEMSTVÍ - bílý čaj

Jasmín

CHINA MAO JIAN JASMÍNOVÝ - zelený čaj

OOLONG TIE KUAN YIN S KVĚTY JASMÍNU

DRAK ŠTĚSTÍ BIO - zelený čaj
Jasmínový čaj
„Doma ve Východních horách nebyl jsem řadu let… Kolikrát v Bílém dole beze mne jasmín kvet?“ Lépe snad ani význam a domovinu jasmínu vystihnout nelze, než jako to udělal básník Li Po (zdroj: Zpěvy staré Číny, Jiří Franěk). Vůně sněhobílých jasmínových květů, omamná, sladká a exotická, patří k Číně stejně jako zelený čaj. Botanikové řadí jasmín do čeledě olivovníkovitých a rozlišují několik jeho druhů. Rychle rostoucí liána vyžaduje stanoviště s plným sluncem. Kromě Číny se vyskytuje také v jižní Evropě, Indii, Egyptě, Alžírsku a Itálii.
Jedinečnou vůni jasmínu velmi dobře absorbují čajové lístky. Rostliny jsou buď sázeny rovnou do čajových zahrad, nebo se nerozvinutá poupata přimíchávají k čaji, nechají rozvinout a vytřídí se. Aromaterapeutické schopnosti jasmínu jsou spojovány s povzbuzením smyslů, zlepšením nálady, působí také afrodiziakálně. Z jasmínových květů se vyrábějí vonné oleje, krémy, parfémy. Jasmínový odvar odbourává stres, posiluje nervovou soustavu, uvolňuje napětí a pozitivně působí při bolestech hlavy, žaludku nebo potížích gynekologického původu.