+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

DARK OOLONG 1ST GRADE

Kód: 1428

Vysoké kopce a chladné povětří dávají čajům z Fujianu svěžest i sladkost. Od doby dynastie Ming zpracovávají dělníci v čajových zahradách jemné lístky tak, aby nebyly ani zelené, ani černé. Polozelené oolongy jsou proto sladké a komplexní. Speciální Dark Oolong je z těch, kterým se navíc dostalo specifických kouřových tónů dřevěného uhlí a čokolády. Těšte se na šálek barvy jemné whisky a chuti delikátní, podmaňující.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Fujian
Chuť
Chuť:
Nasládlá, kouřovitá
Pro děti
Pro děti:
od 10 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200m

Složení

Oolong 100%

Nálev a chuť čaje

Čaj Dark Oolong 1st Grade dává nálev tmavě jantarové barvy. Po prvním zalití chutná sladce, lehce čokoládově a příjemně kouřově. Každý další nálev poskytuje nové a nové kombinace chutí.

Původ čaje

Fujian se rozkládá na jihovýchodním pobřeží Číny. Jde o jednu z kulturně a jazykově nejrozmanitějších oblastí současné Čínské lidové republiky. Co se čaje týká, i tam si drží stálé místo mezi světovými producenty. Díky klimatickým, geografickým a ekologickým podmínkám pěstují lidé ve Fujianu čaje rozmanitých charakteristik. Mají s nimi několik tisíciletí zkušeností, ovšem jejich klasifikace je mnohdy velmi obtížná. Podle některých zpráv se v Číně vyrábí až 8 tisíc druhů čaje. Podle nejznámějšího rozlišení jde o čaje černé (kterým se tam říká červené; jsou plně fermentované), zelené, bílé, žluté, Pu Erhy (dodatečně fermentované), ovoněné, formované a zakouřené. Na seznam přidejme ještě čaje částečně fermentované, tedy oolongy. Mezi ně patří i tato specialita.

Oolongů je údajně známo kolem 3 tisíc typů. Někdy se jim říká čaje modrozelené, ačkoli modrá barva je to poslední, co byste u nich našli. Nejvíc oolongů vyrábějí právě ve Fujianu. Rozkládá se na ploše 120 tisíc km 2 , počet obyvatel je uváděn kolem 34,7 milionů. V provincii žije mnoho etnických skupin jako například Hui, Miao, Manchu. Fujian má subtropické podnebí, v některých oblastech prší téměř celý rok. Na většině území však mívají sušší zimy a vlhčí léta. Roční průměrné srážky se pohybují od 1 400 po 2 000 mm, teploty od 17 do 21 °C. Krajina je hornatá, zalesněná z více než 60 procent.

Turisty láká Fujian po celý rok, a to jak svými historickými památkami, tak krásnými kopci s mohutnými skalami, průzračnými řekami a buddhistickými svatyněmi. K vyhledávaným atrakcím patří také rozlehlé čajové zahrady. Znalci uvádějí, že čaj se v provincii pěstuje víc než 1 600 let. Její specialitou je však oolong, který ve Fujianu „vynalezli“ před 400 lety. Jeho výroba je komplikovaná a liší se podle požadovaného stupně fermentace. Jednoduše: čajové lístky se nechají 10-20 minut zavadnout na slunci, pak se pomačkají a protřásají na ošatkách. A to až čtyřikrát za sebou, vždy s asi dvouhodinovým odstupem. Proces je u konce, když čaj specificky voní, což pozná jen skutečně zkušený znalec. Pak je potřeba lístky prudce a krátce zahřát, rychle zchladit a rolovat. A to při vysokých teplotách. Hotový čaj je ještě potřeba dosušit.

Spolu s čajem oolong se z Fujianu do světa dostal také čajový obřad Gong Fu Cha, který je právě pro oolongy skvělý. Pokud vás zajímá, jak na to, přečtěte si náš článek v Magazínu.

Herbář a blahodárné účinky:

Oolong
Oolong

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 90 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Oolong zalijte vodou o teplotě 80-90 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


OOLONG TIE KUAN YIN, Železná bohyně milosrdenství
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

OOLONG TIE KUAN YIN, Železná bohyně milosrdenství

Nejšpičkovější sorty tohoto Oolongu patří po zásluze i k nejdražším. Železnou bohyni z čínského Fujianu vyhledávají zkušení čajomilci pro mimořádné chuťové a aromatické vlastnosti. Doporučuje se připravovat metodou Gong Fu Cha. Tehdy ze sebe vydá to nejlepší – bohatý charakter, dlouhou dochuť a maximální ušlechtilost. Teď to všechno můžete zažít i vy. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

OOLONG CHINA SE CHUNG
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

OOLONG CHINA SE CHUNG

Oolongy se v Číně popíjejí víc než 400 let. Částečně fermentované čaje vynikají znamenitou chutí a uhrančivým aroma. Konkrétně Se Chung je oxidovaný jen velmi mírně. Dává tedy jemný šálek s éterickou, květinovou vůní. S oblibou je podáván v čínských restauracích. Vyzkoušejte unikátní čaj z tradičních zahrad. Díky nízkému obsahu kofeinu si ho můžete dopřávat celodenně. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
231 Kč /250 g 92 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 28. 1. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »