+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

DARK OOLONG 1ST GRADE

Kód: 1428

Vysoké kopce a chladné povětří dávají čajům z Fujianu svěžest i sladkost. Od doby dynastie Ming zpracovávají dělníci v čajových zahradách jemné lístky tak, aby nebyly ani zelené, ani černé. Polozelené oolongy jsou proto sladké a komplexní. Speciální Dark Oolong je z těch, kterým se navíc dostalo specifických kouřových tónů dřevěného uhlí a čokolády. Těšte se na šálek barvy jemné whisky a chuti delikátní, podmaňující.

Čerstvý čaj dodáme do pátku, 31. 1. 2020
GLS Dodáme do 31. 1. 2020 65 Kč
Česká pošta - Balík do ruky Dodáme do 31. 1. 2020 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu Dodáme do 31. 1. 2020 65 Kč
Zásilkovna Dodáme do 31. 1. 2020 49 Kč
PPL private (ČR) Dodáme do 31. 1. 2020 65 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice Dodáme do 31. 1. 2020 ZDARMA
Velká balení:
751 Kč s DPH
399 Kč s DPH
246 Kč s DPH
Malá balení:
132 Kč s DPH
82 Kč s DPH
42 Kč s DPH
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Fujian
Chuť
Chuť:
Nasládlá, kouřovitá
Pro děti
Pro děti:
od 10 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200m

Složení

Oolong 100%

Nálev a chuť čaje

Čaj Dark Oolong 1st Grade dává nálev tmavě jantarové barvy. Po prvním zalití chutná sladce, lehce čokoládově a příjemně kouřově. Každý další nálev poskytuje nové a nové kombinace chutí.

Původ čaje

Fujian se rozkládá na jihovýchodním pobřeží Číny. Jde o jednu z kulturně a jazykově nejrozmanitějších oblastí současné Čínské lidové republiky. Co se čaje týká, i tam si drží stálé místo mezi světovými producenty. Díky klimatickým, geografickým a ekologickým podmínkám pěstují lidé ve Fujianu čaje rozmanitých charakteristik. Mají s nimi několik tisíciletí zkušeností, ovšem jejich klasifikace je mnohdy velmi obtížná. Podle některých zpráv se v Číně vyrábí až 8 tisíc druhů čaje. Podle nejznámějšího rozlišení jde o čaje černé (kterým se tam říká červené; jsou plně fermentované), zelené, bílé, žluté, Pu Erhy (dodatečně fermentované), ovoněné, formované a zakouřené. Na seznam přidejme ještě čaje částečně fermentované, tedy oolongy. Mezi ně patří i tato specialita.

Oolongů je údajně známo kolem 3 tisíc typů. Někdy se jim říká čaje modrozelené, ačkoli modrá barva je to poslední, co byste u nich našli. Nejvíc oolongů vyrábějí právě ve Fujianu. Rozkládá se na ploše 120 tisíc km 2 , počet obyvatel je uváděn kolem 34,7 milionů. V provincii žije mnoho etnických skupin jako například Hui, Miao, Manchu. Fujian má subtropické podnebí, v některých oblastech prší téměř celý rok. Na většině území však mívají sušší zimy a vlhčí léta. Roční průměrné srážky se pohybují od 1 400 po 2 000 mm, teploty od 17 do 21 °C. Krajina je hornatá, zalesněná z více než 60 procent.

Turisty láká Fujian po celý rok, a to jak svými historickými památkami, tak krásnými kopci s mohutnými skalami, průzračnými řekami a buddhistickými svatyněmi. K vyhledávaným atrakcím patří také rozlehlé čajové zahrady. Znalci uvádějí, že čaj se v provincii pěstuje víc než 1 600 let. Její specialitou je však oolong, který ve Fujianu „vynalezli“ před 400 lety. Jeho výroba je komplikovaná a liší se podle požadovaného stupně fermentace. Jednoduše: čajové lístky se nechají 10-20 minut zavadnout na slunci, pak se pomačkají a protřásají na ošatkách. A to až čtyřikrát za sebou, vždy s asi dvouhodinovým odstupem. Proces je u konce, když čaj specificky voní, což pozná jen skutečně zkušený znalec. Pak je potřeba lístky prudce a krátce zahřát, rychle zchladit a rolovat. A to při vysokých teplotách. Hotový čaj je ještě potřeba dosušit.

Spolu s čajem oolong se z Fujianu do světa dostal také čajový obřad Gong Fu Cha, který je právě pro oolongy skvělý. Pokud vás zajímá, jak na to, přečtěte si náš článek v Magazínu.

Herbář a blahodárné účinky:

Oolong
Oolong

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 90 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Oolong zalijte vodou o teplotě 80-90 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


PU  ERH  STD
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PU ERH STD

Ještě zdravější, než jsme doufali. Pokud vás zajímá, jak vypadal, chutnal a voněl čaj před dvěma tisíci lety, pak si dejte Pu Erh. Samozřejmě vám nenabízíme žádnou archeologickou vykopávku, nýbrž čaj zpracovaný tou nejtradičnější metodou. Tajemná dvojí fermentace dodává Pu Erhu čarovné schopnosti. Ne nadarmo se mu přezdívá čínský penicilin. Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 31. 1. 2020
Velká balení:
571 Kč s DPH
309 Kč s DPH
192 Kč s DPH
Malá balení:
105 Kč s DPH
67 Kč s DPH
39 Kč s DPH

OOLONG SMOOTH
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

OOLONG SMOOTH

Když už má být něco v naší nabídce poloviční, pak ať je to polofermentovaný čaj. Jinak nic. Kvalita je stoprocentní, chuť také… a aroma? To je naprosto uchvacující. Pokud jste ještě neokusili žádný z takzvaných červených čajů, pak bude Oolong smooth ten pravý, kterým začněte. Učaruje vám hladkou zemitou chutí a unikátním voňavě dřevěným aroma. Můžete si ho užívat po celý den. Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 31. 1. 2020
Velká balení:
1 043 Kč s DPH
544 Kč s DPH
334 Kč s DPH
Malá balení:
175 Kč s DPH
107 Kč s DPH
48 Kč s DPH

MILK OOLONG
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MILK OOLONG

Mléko, jak ho známe, je jemné, hladké, sametové, sladké… Jaký asi může být mléčný Oolong? Úplně stejný! Milk Oolong, pochoutka z Taiwanu, má neobvykle hebkou chuť a nasládlé aroma. Pěstuje se v úchvatné přírodě plné rozeklaných kopců a zelených strání. Jeho výrobě je věnována maximální pozornost. Není tedy divu, že patří k vysoce ceněným sortám. Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 31. 1. 2020
Velká balení:
1 579 Kč s DPH
813 Kč s DPH
495 Kč s DPH
Malá balení:
256 Kč s DPH
153 Kč s DPH
59 Kč s DPH

Prohlíželi jste


MALINÍK LIST (Folium rubi idaei) - bylina
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MALINÍK LIST (Folium rubi idaei) - bylina

Dodáme do pátku, 31. 1. 2020
Velká balení:
Malá balení:
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »