+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

  • Doprava zdarma od 1 000 Kč
  • Spokojených zákazníků
  • Dodání obvykle do 48 hodin

 

 

 

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIOHerbář a účinky petržele

V aréně zuří boje, gladiátoři se rvou jako lvi a dav tleská jejich odvaze a síle. Víte, že za jejich fyzičkou ale kromě tréninku stála petržel? Tu totiž v starodávném Římě uctívali jako mocný zdroj energie a vitality. Tak si na to vzpomeňte, až ji budete krájet do polévky.

Málokterá bylinka obsahuje v tak drobných lístcích téměř celou lékárnu. Kromě důležitých vitamínů A, B, C a K v ní najdete i mnoho minerálních látek - mimo již zmíněného vápníku je to třeba železo, zinek, mangan, hořčík, fosfor, draslík a mnoho dalších. Přes všechny pozitivní stránky petržele, nemá tato rostlina z pohledu legend zrovna dobré renomé. Říká se jí “bylina ďábla” a její zasazení na Velký pátek přináší neštěstí. Také semena, která klíčí oproti jiným poměrně pozdě, musí údajně nejdříve několikrát urazit cestu do pekla a zpět. Ani starořecké pověsti nebyly příliš lichotivé - věnovaly petržel Persefoně, královně podsvětí, a varovaly vojáky, že kontakt s touto bylinou před bitvou značí téměř jistou smrt. Naštěstí se postupem času jméno petržele dostatečně očistilo a nyní už je považována za jednu z nejlepších bylin.

Původ slunce milující rostliny byste našli v jižní Evropě kolem Středozemního moře, ovšem dnes se jí dobře daří skoro po celém světě včetně tropických oblastí. Běžně užíváme čerstvých lístků jako koření specifické chuti, ovšem výborná je i sušená v bylinných směsí. Její konzumace není výrazně omezena.

Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »