+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

MOSAMBIK OP GREEN MONTE METILILE BIO - zelený čaj

Kód: 1620
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Stejně jako jsou svěže zelené kopce v Mount Namuli, je také místní čaj úchvatně smaragdový. Zaujme však nejen barvou. Je totiž plný jemných výhonků, pěstuje se organicky a v šálku potěší čerstvou, mírně květinovou chutí. Nechte se zlákat k výletu do africké čajové zahrady Monte Metilile. Dává světu jeden z nejlepších afrických čajů vůbec!

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Mosambik
Region
Region:
Mount Namuli
Chuť
Chuť:
Svěží, Mírně květinová
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200 m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Zelený čaj Mosambik OP Green Monte Metilile BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Zelený čaj Mosambik OP Green Monte Metilile BIO je chuti mírné, svěží, se závěrečným dotekem květin. Celkově vyznívá velmi harmonicky. Nálev má světle žlutou barvu a něžnou vůni, ve které lze rozlišit florální tóny. Nezapomeňte tento zelený čaj vyzkoušet nejen v horké, ale také v ledové variantě. Je mimořádně osvěžující.

Původ čaje

Když se řekne zelený čaj, málokdo si představí čajové lístky právě z Mosambiku. Po přečtení tohoto textu se však může leccos změnit. Alespoň doufáme. Východoafrická země totiž v posledních letech produkuje čaj vysoké kvality a je na nejlepší cestě vrátit se v tomto ohledu do světové špičky. Po desetiletích úpadku tamních zahrad se zdá, že Mosambik nastupuje novou čajovou cestu. Držíme palce!

Jakmile ochutnáte Mosambik OP Green Monte Metilile BIO, bude vám hned jasné, že nepřeháníme. Už jen zkratka OP (Orange Pekoe) v jeho názvu upozorňuje na vysoký podíl jemných a vzácných výhonků. Přídomek BIO zase ujistí o organickém původu čaje a jméno zahrady Monte Metilile vyvrátí jakékoli pochybnosti o původu. Vždyť jde o plantáž, o kterou pečuje společnost Cha de Magoma a do její revitalizace investuje nemalé prostředky. Téměř všechny čajové zahrady v Mosambiku totiž došly v posledních desetiletích značné újmy. Na úpadku čajového průmyslu (mimochodem – Mosambik byl ještě v 60. letech 20. století druhým největším africkým vývozcem čaje) se podílela patnáctiletá občanská válka stejně jako dlouhodobé neutěšené sociální a hospodářské poměry v zemi.

Čajová zahrada Monte Metilile se rozkládá na 2 560 hektarech regionu Mount Namuli. Jde o oblast pod druhou nejvyšší horou Mosambiku, historicky pokrytou tropickým deštným pralesem, pro který je typická vysoká biologická rozmanitost. Samotná plantáž leží ve výšce 1 200 metrů nad mořem, v místě, které čajovníkům poskytuje ideální poměr slunečního svitu a vlhkosti, stejně jako výborné půdní podmínky.

Čaj Mosambik OP Green Monte Metilile BIO patří k čajům ortodoxním, tedy zpracovaným pečlivě a ručně. Na začátku celého procesu je škubání čajových výhonků, které dělníci nechají krátce zavadnout. Následuje jejich rolování (pomačkání). To uvolní z buněk šťávu potřebnou pro oxidaci enzymů. V případě zelených čajů je fáze oxidace velmi krátká, hned po ní přichází na řadu sušení, třídění a balení čaje.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj Mosambik OP Green Monte Metilile BIO zalijte vroucí vodou 70-80 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

29. 4.

Hodnocení: vynikající
Jeden z najlepších zelených čajov čo som zatiaľ pil. Chuť jemne nasládla, popis produktu neklame, jemne kvetinová,
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


CHINA GUNPOWDER - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA GUNPOWDER - zelený čaj

Žádné kalorie, hodně teinu, lehká kouřová chuť a blahodárné účinky. Takový je China Gunpowder, klasik mezi zelenými čaji. Kdo ho pije, je podle Japonců dlouho živ, podle Američanů rychle zdráv a podle nás stále vesel. Okuste čaj s famózními vlastnostmi a těšte se na skvělý zážitek! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
147 Kč /250 g 59 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 31. 5. 2023

CHINA SENCHA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA SENCHA - zelený čaj

V historii zeleného čaje nacházíme milník, od něhož se odvíjí dlouhá tradice jeho pití a počátek velké oblíbenosti. Jde o Kissa Yojoki, Knihu čaje, která v roce 1191 popsala pět životně důležitých orgánů, které čaj pozitivně ovlivňuje. Ověřte si na vlastní kůži, že autor obsáhlého spisu, zenový mnich Eisai, nepsal jen tak do větru. Vyzkoušejte pravý čínský zelený čaj. Žádný prach, jen celé lístky! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
203 Kč /250 g 81 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 31. 5. 2023

PI LO CHUN - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PI LO CHUN - zelený čaj

Klidná snídaně na zahradě, odpolední setkání s přáteli… to jsou příležitosti jako stvořené pro dlouhé vychutnávání nejlepších zelených čajů. Proto by vám doma rozhodně neměl chybět Pi Lo Chun – magický nápoj jemně sladké chuti a květinového aroma. Roste mezi slivoněmi a broskvoněmi a sklízí se pouze jeden den v roce. Výjimečnost sama!   Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
290 Kč /250 g 116 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 31. 5. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »