+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

SVĚŽÍ DOTEK KONOPÍ - bylinná směs

Kód: 1540

Kolik bylin je potřeba k namíchání dobrého čaje? Tři mohou stačit! Nápoj ze směsi kopřiv, konopných listů a máty popíjejte celý den, příjemně vás uvolní, upraví zažívání a zregeneruje. Bylinnou směs Svěží dotek konopí si oblíbíte i pro nevtíravou, mírně mentolovou chuť. Dopřávejte si ji v zimě i v létě, při odpočinku i během práce.

Velká balení:
Malá balení:
359 Kč /250 g 144 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 9. 12. 2020
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Svěží, mátová

Složení

Kopřiva 50%, Konopné listy 25%, Máta peprná

Nálev a chuť čaje

Bylinná směs Svěží dotek konopí vás potěší jemnou vůní a stejně něžnou, bylinkovou chutí. Nejvýraznější, nicméně vítanou, složkou je ve směsi máta peprná. Čaj díky ní působí svěže, peprmintově. Nálev má žlutozelenou barvu.

Původ čaje

Všechno z Evropy! Kopřivy, konopí i máta pochází od evropských dodavatelů. Ostatně právě na starém kontinentě jsou tyto byliny doma. Povězme si o nich něco víc.

Kopřivu dvoudomou (Urtica dioica) nelze na procházkách v přírodě minout. Až 150 centimetrů vysokou bylinu charakterizují žahavé chlupy, které po kontaktu s kůží vyvolávají pocit popálení. Kopřiva má špičaté, na okrajích zubaté listy, kvete nenápadnými zelenými květy. Jejím původním místem rozšíření je severní polokoule, nicméně se objevuje také v Jižní Americe. Jde o bylinu vnímanou jako plevel, protože se velmi rychle rozrůstá na zahradách a loukách. Přesto má kopřiva pro člověka (nejen pro něj) řadu přínosů. V herbářích a zápiscích dávných bylinkářů si získala pevné místo. Není divu, málokterá rostlina má tolik zdraví prospěšných látek a tak široké uplatnění jako kopřiva. Nálev z kopřiv lze užívat jak vnitřně, tak zevně. Při pravidelném popíjení prospěje po fyzické zátěži, při revma a krvácení. Dobrou práci odvede i pro vlasy a pleť.

Konopí seté (Cannabis sativa) je prastará kulturní plodina pocházející ze střední Asie. Dorůstá až do 2 metrů, listy jsou zubaté. Rostliny konopí rozlišujeme na samčí a samičí. Původně rostlo konopí ve střední Asii, dnes se pěstuje téměř po celém světě. Proč? Lze ho totiž využít v mnoha oborech lidského konání. Kromě pytlů, lan a koberců také k výrobě izolačního materiálu, paliva nebo kosmetiky. Z těchto důvodů jsme ale konopí do čajové směsi nepřidávali. Je tam, aby vám srovnalo zažívání, pomohlo k pohodě, ochránilo nervy, uvolnilo napětí a přineslo řadu dalších benefitů.

Věděli jste, že máta je předchůdkyní všech deodorantů a osvěžovačů našich obydlí? Teď už to víte. Mimo to, že krásně voní a umí osvěžit zevně, pomáhá tahle trvalka také při obtížích vnitřních. Mírní nevolnost, posiluje obranyschopnost, napomáhá volnému dýchání. Mátu peprnou (Mentha piperita) poznáte především podle vůně, která se uvolní při promnutí jejích lístků mezi prsty. Lodyha máty je mírně ochlupená, listy mívají vejčitý tvar. Rostlina dosahuje obvykle půl metru výšky. Do téměř celého mírného pásu se rozšířila zřejmě ze západní Evropy.

Herbář a blahodárné účinky:

Kopřiva
Kopřiva
Máta egyptská
Máta egyptská

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 100 °C Doba přípravy 5-8 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Bylinný čaj zalijte vroucí vodou (100 °C), v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Luhujte 5-8 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


MASALA CHAI - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MASALA CHAI - černý čaj

Indický čaj pro zahřátí oceníte při vyhlížení jara nebo za dlouhých podzimních odpolední. Jeho speciální složení dokáže rozproudit krev, prohřát celé tělo, povzbudit imunitu a zahnat bakterie a viry. Je plný voňavého koření, díky kterému má velmi netuctovou vůni a ještě originálnější chuť. Pravý Masala Chai můžete podle ájúrvédského receptu ochutit mlékem, medem nebo třtinovým cukrem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
316 Kč /250 g 126 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 9. 12. 2020

NA NACHLAZENÍ - bylinný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

NA NACHLAZENÍ - bylinný čaj

Hepčí! Jak se zkracují dny, a snižuje teplota, přibývá červených nosů. Někdy nepomůžou ani teplé čepice a dlouhé šály. Pak přichází ke slovu moc bylinek. Klasické horké bylinné té si teď můžete dopřát s jablky, listy bezu, meduňky i máty, peprným fenyklem i anýzem. Do pošmourného podzimu nebo vlhkého jara značka ideál. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
285 Kč /250 g 114 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 9. 12. 2020

SENCHA S KONOPÍM A SPORÝŠEM - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SENCHA S KONOPÍM A SPORÝŠEM - zelený čaj

Cokoli máme rádi, to nám pomáhá. Udržet duševní pohodu, překonat nejednu potíž, dělat si svět veselejší. Zelený čaj Sencha s konopím a sporýšem patří k potěšením, která si nemusíte odpírat. Právě naopak. Díky svěží chuti a schopnosti prospět zejména srdci a cévám se rychle stane součástí vašich denních rituálů. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
325 Kč /250 g 130 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 9. 12. 2020
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »