+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

SENCHA S KONOPÍM A SPORÝŠEM - zelený čaj

Kód: 1534

Cokoli máme rádi, to nám pomáhá. Udržet duševní pohodu, překonat nejednu potíž, dělat si svět veselejší. Zelený čaj Sencha s konopím a sporýšem patří k potěšením, která si nemusíte odpírat. Právě naopak. Díky svěží chuti a schopnosti prospět zejména srdci a cévám se rychle stane součástí vašich denních rituálů.

Velká balení:
Malá balení:
323 Kč /250 g 129 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 30. 9. 2020
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Huang Shan
Chuť
Chuť:
Citrusová
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
600m - 2000m

Složení

Zelený čaj China Sencha, 100% listy konopí Finola max. 0,2% THC 16%, Citrónová kůra, Sporýš 5%, Kukuřičné květinové plátky, Aroma přírodní

Nálev a chuť čaje

Zelený čaj Sencha s konopím a sporýšem dává světlý, žlutozelený nálev. Jak lze od Senchi očekávat, chuť je nasládlá, středně svíravá. Doplněna konopnými listy a citronovou kůrou se projevuje jako osvěžující, citrusová a velmi příjemná. Tento čaj vás potěší i vůní, lehce trávovou, kulatou, s ovocným podtónem.

Původ čaje

Sencha je typickým japonským zeleným čajem, ovšem stejně výtečně ji vyrábějí v Číně. Senchu charakterizuje zploštělý, matně lesklý, úzký list a intenzivní, svěží vůně. Nejčastěji se dováží z Fujianu nebo Yunnanu, regionů slavných čajových zahrad. Nemusíte mít obavy - i když nepochází z původního místa „objevu“, přesto dosahuje čínská Sencha vynikajících kvalit. Vždyť je sklizena a zpracována podle tradičních a generacemi ověřených japonských postupů.

Jakmile jsou lístky z keřů čajovníků čínských naškubány, nechávají je dělníci krátce zavadnout. Nato čaj několikrát propaří a překládáním tvarují. K závěrečným krokům patří samozřejmě sušení, třídění a balení. Stejně jako další zelené čaje, obsahuje i Sencha velké množství polyfenolů, tedy látek s širokým spektrem účinků. Ne nadarmo se lidé popíjející zelené čaje dlouhodobě těší pevnému zdraví.

Z naprosto odlišné oblasti pochází další ingredience, tedy konopí. Listy známé byliny se sklízejí zejména v Evropě, kde je konopí seté doma. Jednoletá kulturní rostlina se uplatňuje při výrobě textilií, provazů nebo paliv a je populární jako pomocník při řadě obtíží, od psychických po fyzické. K nejdůležitějším látkám, pro které je konopí vyhledáváno, patří kanabinoidy, mezi které kromě psychotropního THC (tertrahydrokanabinol) řadíme také CBD (kanabidiol) a CBC (kanabichrom). Současná legislativa umožňuje pěstovat konopí se sníženým obsahem THC, což ovšem neumenšuje množství ostatních prospěšných látek. A tak je konopí stále vyhledávanou bylinou.

Zbývá ještě pár slov o sporýši, další evropské bylině, kterou zmiňují prastaré herbáře. Dříve byla uctívána jako magická, dokonce jí lidé připisovali schopnost přivolávat lásku, mnohdy nosili její větvičku zavěšenou na krku. Dnes víme, že se nechovali tak úplně iracionálně. Sporýš má totiž skutečně mnoho výborných účinků, a to především díky tomu, že je bohatý na alkaloidy, silice a enzymy.

Všechny zmíněné byliny a látky v nich obsažené pomáhají udržet správnou hladinu cholesterolu v krvi a podílejí se tak na dobré kondici cév a srdce. Čaj Sencha s konopím a sporýšem může být konzumován v průběhu celého dne, tein přítomný v zeleném čaji se ovšem postará o lehce povzbuzující účinky. Citlivé osoby by se měly tohoto čaje raději navečer vzdát.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj
Konopí Finola
Konopí Finola
Sporýš
Sporýš

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 °C (cca 2 minuty po převaření vody), v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


LONG ZHU JASMÍNOVÝ - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

LONG ZHU JASMÍNOVÝ - zelený čaj

Jasmínová královna zelených čajů v té nejvyšší kvalitě! Úžasný a mnoha básníky opěvovaný čaj patří ke klasice, která nikoho nezklame. Výrobě drobných čajových perliček s laskavou vůní bílých jasmínových květů je věnována velká pozornost. Hbité prsty čínských farmářů je nacvičenými pohyby něžně zabalí a pak mezi ně vkládají čerstvá jasmínová poupata. Čaj jejich aroma nasaje jako houba… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
949 Kč /250 g 380 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 30. 9. 2020

VITAMÍNOVÁ DOBROTA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VITAMÍNOVÁ DOBROTA - zelený čaj

Jak se vám líbí kombinace svěží zelené a tmavě žluté? Jak se vám líbí sladkost vyšperkovaná svěží kyselkavostí? Jak se vám líbí zelený čaj, papája a vřesové kvítky? Pokud netušíte, je právě teď ta správná chvíle otestovat Vitaminovou dobrotu. A není to žádný čajíček. Připravte se na pořádnou porci vitaminů, antioxidantů a minerálních látek. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
362 Kč /250 g 145 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 30. 9. 2020

SVĚŽÍ DOTEK KONOPÍ - bylinná směs
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SVĚŽÍ DOTEK KONOPÍ - bylinná směs

Kolik bylin je potřeba k namíchání dobrého čaje? Tři mohou stačit! Nápoj ze směsi kopřiv, konopných listů a máty popíjejte celý den, příjemně vás uvolní, upraví zažívání a zregeneruje. Bylinnou směs Svěží dotek konopí si oblíbíte i pro nevtíravou, mírně mentolovou chuť. Dopřávejte si ji v zimě i v létě, při odpočinku i během práce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
357 Kč /250 g 143 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 30. 9. 2020
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »