+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

  • Doprava zdarma od 1 000 Kč
  • Spokojených zákazníků
  • Dodání obvykle do 48 hodin

 

 

 

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIOHerbář a účinky Chagy

Vzhledem vás asi neuchvátí, ale použití má široké. Houba rostoucí hlavně na břízách a bucích severních oblastí Evropy, Asie, USA a Kanady ze svých hostitelů doslova vysaje všechny cenné látky. Když se pořádně rozroste, stromy zchřadnou. Jakoby celý jejich dlouhý život vstoupil do houby, které nikdo neřekne jinak než Chaga. Kromě botaniků – ti pro ni mají název rezavec šikmý.

Má tvrdou strukturu, takže se tradičně zpracovává na prášek, který lze přidat do nápojů, nebo z něj lze připravit čaj. Proč to udělat? Protože kdo užívá Chagu, může se těšit dlouhému zdraví. Ne nadarmo ji čínský propagátor bylinné léčby Shen Nung Pen Ts´ao Ching (kolem roku 200 n. l.) označil za „krále bylin“:

  • díky kyselině betulinové prospívá při léčbě zánětů, a to včetně zánětlivých onemocnění střev jako ulcerózní kolitida a Crohnova nemoc,
  • posiluje imunitní systém,
  • pomáhá snižovat hladinu cukru i cholesterolu v krvi,
  • inhibuje růst nádorových buněk, takže je potenciálním prostředkem s protirakovinnými přínosy,
  • zpomaluje stárnutí buněk a kromě jiného vykazuje anti-aging efekt na pleť,
  • je velmi silným antioxidantem (udává se, že schopnost vypořádat se s oxidačním stresem má až 50krát vyšší než listová zeleniny, lanýže a mořské řasy), takže chrání srdce a neutralizuje škody způsobené volnými radikály, udržuje zažívací systém ve skvělé kondici, stimuluje trávení, pomáhá rozkládat stravu a umožňuje její efektivní vstřebávání,
  • chrání pokožku před slunečním zářením a navíc pomáhá eliminovat takzvané stařecké skvrny

Chagu sibiřskou používali k léčbě mnoha obtíží už v dávné Mezopotámii. Existuje dokonce úvaha, že ledový muž Ötzi, narozený někdy kolem roku 3300 př. n. l. a nalezený v roce 1991 v Alpách mezi Rakouskem a Itálií, zemřel ve chvíli, kdy nesl Chagu k ohni. Další zmínka je spojována s původními obyvateli Ruska, kteří její odvar popíjeli v obdobích půstu, houbu v kombinaci se sádlem používali jako přírodní mýdlo, její popel sypali na vředy ke zmírnění zánětů.

Popularita Chagy v Rusku nikterak neklesá. Lovci a lesníci ji používají ke zvýšení vytrvalosti. V 50. letech minulého století se jejím výzkumem začal zabývat Moskevský lékařský institut a v roce 1955 byla houba uznána Ruskou lékařskou akademií vědy coby léčebný prostředek.

Více na e-shopu: Produkty s bylinou - Chaga

Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »