+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

 • Doprava zdarma od 1 000 Kč
 • Spokojených zákazníků
 • Dodání obvykle do 48 hodin


DTest

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIOHerbář a účinky guayusa

Guayusa, wayusa nebo také noční hlídač. To vše jsou názvy pro další z řady zázračných rostlin amazonského pralesa. Tamní indiánský kmen Kichwa objevil magické účinky guayusy na lidský organismus již před tisíci lety a ranní šálek odvaru z jejich listů je i v současnosti každodenním rituálem pro většinu obyvatel Ekvádoru.

Guayusa má opravdu co nabídnout:

 • zlepšuje náladu a zvyšuje koncentraci,
 • je prospěšná při řešení potíží ledvin a močového ústrojí,
 • napomáhá při redukci hmotnosti,
 • zabraňuje překyselení organismu,
 • přispívá k regulaci hladiny cukru v krvi,
 • posiluje imunitní systém,
 • je užitečná při detoxikaci těla,
 • podporuje lepší trávení a vylučování,
 • prohlubuje spánek.

Pro přípravu nápoje Guayusa, který může trochu připomínat Yerba Maté, se používají listy stromu Ilex Guayusa. Jedná se o stálezelený vzrostlý strom z rodu cesmín, jenž dorůstá do výšky až 30 metrů. Má velké oválné listy, drobné bílé květy a červené plody. Naleznete jej převážně v Ekvádoru, ale lokálně také v Peru a Kolumbii. V současné době se pěstuje cíleně v pralesních zahradách, rozšířený je hlavně v ekvádorských provinciích Napo a Pastaza, což je oblast národního parku a překrásné čisté přírody.

Díky tomu může být guayusa pěstována v organické kvalitě, kdy vše potřebné pro svůj růst získává z půdy, bez přidávání chemických hnojiv a jiných preparátů. Listy se nechávají růst minimálně tři až čtyři roky, teprve poté se ručně sklidí. Po sběru se rozloží, popř. zavěsí a nechají se vysušit na přímém slunci.

První dochované zmínky o léčivých schopnostech guayasy pochází z hrobky staré 1500 let. Domorodí obyvatelé ji využívali nejen jako medicínu, ale hlavně jako snadný a rychlý zdroj energie na dlouhých loveckých výpravách. Překvapivě má kromě své povzbuzující stránky i tu zklidňující. Indiáni si jí cenili jako nástroje pro meditaci a hluboké snění hraničící s vizemi.

Guayusu lze zařadit mezi kofeinové nápoje. Na rozdíl od jiných se ale po konzumaci odvaru energie uvolňuje postupně a dlouhodobě. Nehrozí tak nepříjemné stavy jako např. podrážděnost, třes či hyperaktivita, které se mnohdy s přílišnou dávkou kofeinu spojují. Svět přírodního léčitelství vnímá guayusu jako hlubokou studnici látek prospívající lidskému zdraví. Je bohatá na antioxidanty, vitamíny C a D a minerály (např. draslík, hořčík, vápník nebo zinek). Dále je třeba zmínit stimulant theobromin, který se nachází také v kakaových bobech, a aminokyseliny v čele s L-theaninem a leucinem. Guayusa bývá často přirovnávána k Yerba Maté, které je populární v okolních státech Jižní Ameriky. Její chuť je ale mnohem příjemnější a sladší a dokonale se hodí i pro studené letní osvěžení.

Produkty s bylinou - Guayusa (Ilex Guayusa)


GUAYUSA BIO (Ilex Guayusa)
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GUAYUSA BIO (Ilex Guayusa)

Velká balení:
Malá balení:
410 Kč /250 g 164 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 10. 12. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »