+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

  • Doprava zdarma od 1 000 Kč
  • Spokojených zákazníků
  • Dodání obvykle do 48 hodin

 

 

 

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIOHerbář a účinky Pasuchaci

I když benefity téhle peruánské byliny pozornosti západního světa dlouho unikaly, přeci jen se o nich začátkem 21. století začalo mluvit i ve vědeckých kruzích. Není divu. Studie Instituto Nacional de Perú poukázala na její hypoglykemický potenciál a řadu dalších pozitivních vlastností.

Peruánští domorodci po bylince sahali také v případech malárie a cholery. Ačkoli sami její schopnosti velmi dobře znali, informace mezi sebou šířili pouze ústně. Proto se dál do světa dostaly až koncem 20. století. Od té doby se ale na Pasuchacu zaměřuje pozornost velké části bylinkářů i vědců.

Drobná trvalka rostoucí jen a pouze v severní části And (a to ještě výhradně ve vrcholových partiích nad 3000 metrů nad mořem) kvete červenooranžovými nebo fialovými kvítky. Botanikové ji řadí do čeledi kakostovité (Geraniacae), která zahrnuje asi 650 druhů rozšířených ve všech zemích světa. V samotných peruánských Andách bylo identifikováno přes 30 druhů kakostovitých bylin. Pasuchaca je místním endemitem, neroste nikde jinde na světě.

Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »