+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

 • Doprava zdarma od 1 000 Kč
 • Spokojených zákazníků
 • Dodání obvykle do 48 hodin


DTest

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIOHerbář a účinky Rozchodnice

Se zavázanýma očima byste jen těžko poznali, zda jste si právě přivoněli k sušeným plátkům růže nebo k rozchodnici. Omamně vonící královna Sibiře by ale svou krásnější a opěvovanější konkurentku v květinovém světě alespoň v jednom směru hravě strčila do kapsy. Rozchodnice růžová totiž má jedinečný dar pohladit duši a pozvednout zdraví.

Tato bylina umí:

 • bojovat proti únavě,
 • tlumit projevy deprese a úzkosti,
 • snižovat stres a usnadňovat jeho zvládání,
 • zlepšovat kognitivní funkce mozku v čele s pamětí a lepším soustředěním,
 • dodat energii pro vyšší fyzický výkon,
 • upravovat hladinu cukru v krvi,
 • být nápomocná při léčbě rakoviny,
 • zpomalovat průvodní jevy stárnutí.

Rozchodnice růžová, s latinským pojmenováním rhodiola rosea, je tučnolistou vytrvalou rostlinou. Dává přednost chladným místům s dostatkem slunečního záření. Hojně rozšířená je v arktických a subarktických částech Sibiře, ovšem není problém ji nalézt i ve vysoce položených místech Číny, Mongolska či Evropy. V našich končinách byla dříve také k vidění, ovšem k dnešnímu dni je považována za kriticky ohroženou. Protože k masivnímu sklízení rozchodnice docházelo i jinde ve světě, bylo zavedeno cílené pěstování na plantážích v Kanadě a Finsku.

Poptávka po léčitelském umu rozchodnice totiž celosvětově stoupá. Již se nejedná pouze o tajemné zkazky Vikingů a zaprášené spisy lékařů starověkého Řecka, o rozchodnici debatuje v posledních dekádách i vědecký svět. Ten je fascinován hlavně dvěma složkami rhodioly, a to rosavinem a salidrosidem. Tyto látky jsou velmi užitečné v boji proti psychické vyčerpanosti, depresi a úzkosti. Rozchodnice je navíc považována za adaptogen, tedy rostlinu, díky níž lépe zvládáme stres a rychleji se adaptujeme na nové podmínky.

Pro zisk co největšího množství zdraví prospěšných látek se využívá oddenek rostliny, i když ani lodyha a mladé listy nejsou k zahození a považují se za chutnou zeleninu. Oddenek rozchodnice se přirozeně vysuší a následně naseká na malé kousky. Další zpracování je pak už jen a jen na vás. Můžete si připravit klasický odvar či dlouze louhovaný nálev, který vyžaduje až šest hodin. Za vyzkoušení stojí i rozchodnicové latté s ovesným mlékem. Pro přípravu tinktury se doporučuje oddenek namlít v mlýnku na kávu a nasypat do vodky, kde se nechá odpočívat až 6 dní a následně se scedí. Ať se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, rozhodně nebudete litovat a navíc si i provoníte den.

Produkty s bylinou - Rozchodnice růžová


ROZCHODNICE RŮŽOVÁ (Rhodiola Rosea) - kořen
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROZCHODNICE RŮŽOVÁ (Rhodiola Rosea) - kořen

Velká balení:
Malá balení:
697 Kč /250 g 279 Kč /100 g
Dodáme do čtvrtka, 9. 12. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »