+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ČAGA SIBIŘSKÁ BIO houba (Chaga sibiřská, Inonotus obliquus) prášek

Kód: 1419

Říkejte jí čaga, rezavec nebo podivný choroš. Přidejte ji do vody, kávy, džusu nebo teplé čokolády. A věřte, že její síla mnohé zmůže. Jak jinak, než unikátními účinky by ke své popularitě přišla. Chaga sibiřská patří k přírodním pokladům využívaným lidovými léčiteli od dob Mezopotámie po současnost. Její konzumací lze pozitivně ovlivnit imunitu, srdce a cévy, trávení. Na Sibiři ji používají šamani, v Japonsku se uplatňuje při náboženských obřadech.

Velká balení:
Malá balení:
906 Kč /250 g 362 Kč /100 g
Dodáme do úterý, 12. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Finsko
Chuť
Chuť:
Hořkosladká
BIO
BIO:
Ano

Složení

Chaga BIO 100%

Nálev a chuť houby


Prášek sytě hnědé barvy chutná hořce a nasládle zároveň. Protože jde o namletou houbu, ve vodě se nerozpouští. Můžete ji přidat do pokrmů i nápojů, nebo z ní uvařit nápoj podobný čaji.

Původ houby

Nejprve něco málo z taxonomie. Chaga sibiřská je lidové pojmenování pro rezavec šikmý (Inonotus obliquus). V říši hub je řazena do oddělení stopkovýtrusné (to znamená, že plodnice obsahují výtrusorodé rouško – na rozdíl od vřeckovýtrusných rozmnožujících se pomocí kyjovitých útvarů nazývaných vřecka). Mimo to patří rezavec šikmý mezi houby rouškaté, stejně jako třeba pýchavky, lišky, kotrče, hlívy, hřiby a choroše. Víc asi vědět nepotřebujeme. Zkrátka jde o houbu parazitující na listnatých stromech, nejčastěji břízách, bucích, topolech, dubech či olších. A kdo na ni v hlubokých lesích narazí, zřejmě její krásou okouzlen nebude.
O estetiku ale vůbec nejde. Plodnice tmavé až černé barvy vytvářejí na kmenech stromů ne právě vzhledné útvary. Lze narazit na plodnice dokonalé, jednoleté, prorůstající kmen stromu tak, že zabírají až polovinu jeho obvodu. Naproti tomu nedokonalé plodnice rezavce šikmého mívají jen 10-35 centimetrů, mají nepravidelný polokulovitý tvar a šedou barvu později přecházející v rezavě hnědou. Dožívají se až 20 let. Jakmile Chaga sibiřská strom napadne, způsobí jeho pomalou destrukci.
Chaga sibiřská je doma v lesích Ruska, severní části Evropy a také v Severní Americe a Asii. Tedy tam, kde celoročně panují nízké teploty. Právě v těchto oblastech si získala velkou oblibu při potírání řady zdravotních neduhů. Zprávy o jejím užívání pocházejí už z doby Mezopotámie a Egypta, s oblibou ji užívají lidé v Číně i Japonsku. V Rusku se uplatňovala při šamanských ceremoniích. Údajně se do její péče svěřil sibiřský léčitel a mystik Rasputin, objevila se v díle Rakovina ruského spisovatele a držitele Nobelovy ceny Solženicyna.
Pro použití je potřeba houbu nasekat na drobné kousky a velmi pomalu usušit. Proč tolik péče? Protože je plná zdraví prospěšných sloučenin. Jmenujme betulin a kyselinu betulinovou se schopností potírat nejrůznější infekce a vybrané civilizační choroby. Za zmínku stojí také β glukany jakožto silné imunostimulanty. Melanin působí jako antioxidant, terpeny a steroidy mohou prospět při nádorových onemocněních. V malé míře obsahuje Chaga sibiřská také vitaminy skupin D a B, vápník, zinek, hořčík, železo a další minerální látky.
Dodejme, že plodnice tohoto rezavce šikmého vyrostly v lesích Finska, v čistě přírodních podmínkách neovlivněných lidskou činností. Proto v nich nejsou přítomny žádné zdraví škodlivé látky nebo jejich rezidua.
Teď už jen potřebujete vědět, jak vzácnou houbu připravit. Pokud dáváte přednost nápojům, povařte lžičku prášku ve vodě a popíjejte až 8 týdnů 2x za den. Prášek můžete také používat přímo a zapít vodou. Nebo ho přidat do smoothie, jogurtu, teplého kakaa, čaje… Zkrátka si ze snídaně či svačiny udělat snídani či svačinu ultra zdravou.

Herbář a blahodárné účinky:

Chaga
Chaga

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení bylin

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter bylin. Byliny jsou vždy v balení hermeticky uzavřeny, aby odolávaly vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci jsou byliny mimořádně náchylné a mají velký vliv na výslednou kvalitu byliny a jejího nálevu.

Příprava

Teplota 95-100 °C Množství 1 čajová lžička na 3 dl

Návod na přípravu

  1. Prášek z houby Chaga můžete přidat kamkoli.
  2. Můžete ho přidat do vody, kávy, mléka, teplé čokolády, džusu, nebo smoothie.
  3. V případě přípravy čaje se doporučuje zalít 1 čajovou lžičku 300 ml vařící vody.
  4. Doporučená denní dávka 1 čajová lžička 2x denně, optimálně 20 minut před jídlem.
  5. Chaga se doporučuje popíjet max. 8 týdnů.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ELIXÍR VĚČNÉHO ŽIVOTA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ELIXÍR VĚČNÉHO ŽIVOTA - zelený čaj

Asie je plná tajemství. Podle všeho tam lidé žijí do stovky, neustále se usmívají, netrápí je rýma ani kašel a ještě ke všemu výborně vypadají. Jak to dělají? Hodně meditují, cvičí, zdravě jí a hlavně – celé dny popíjejí zelený čaj. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
370 Kč /250 g 148 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 12. 12. 2023

AJURVÉDSKÁ SMĚS BYLIN K REGENERACI
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

AJURVÉDSKÁ SMĚS BYLIN K REGENERACI

Špatná nálada, splín… Znáte? Zbavte se jich jednoduše a navíc chutně! Vyzkoušejte vyváženou Směs bylin k regeneraci. Najdete v ní sílu a radost z každého dne. Novinka mezi našimi ajurvédskými čaji obsahuje mimořádně účinné byliny, chutné ovoce a zdraví prospěšné koření. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
351 Kč /250 g 140 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 12. 12. 2023

CISTUS TURECKÝ (Cistus incanus) - bylina
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CISTUS TURECKÝ (Cistus incanus) - bylina

Na cistus je spolehnutí. Sušené listy nenápadné rostlinky obsahují tolik antioxidantů, že hravě strčí do kapsy zelený čaj, červené víno nebo citrony. Čaj z téhle trvalky chutná bylinkově a trochu nahořkle, to ale nic nemění na tom, že si ho velmi rychle oblíbíte. Ne nadarmo je cistus součástí mnoha bylinných směsí, tinktur nebo extraktů.   Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
145 Kč /250 g 58 Kč /100 g
Dodáme do úterý, 12. 12. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »