+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Gruzínský červený čaj Daisi

Kód: 2043

Gruzínský červený čaj Daisi je dokonalým spojením tradice a inovací. Farmáři ho sklízejí ručně, za úplňku a novoluní, kdy čajovníkové absorbují více vody a zemi zvlhčuje více vláhy. Původní postupy kombinují s moderním přístupem. Není divu, že mají úspěch. Tento čaj je opravdu výjimečný – medový, kakaový a jemně kořeněný.

Velká balení:
Malá balení:
437 Kč /250 g 175 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Gruzie
Region
Region:
Guria
Chuť
Chuť:
Přírodní, Nasládlá
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
250 - 300m

Složení

Červený čaj Daisi 100%

Nálev a chuť čaje

Kdy zalijete Gruzínský červený čaj Daisi horkou vodou, rozprostře se kolem vás směs tónů kakaa, medu, jemných kořeněných doteků a citronu. Po ochutnání zjistíte, že nálev má lehkou, jemnou a delikátně hedvábnou texturu. Vyváženost chuti, s převažující sladovostí, zanechává v ústech medový a kulatý pocit. Nálev má krásnou, mahagonovou barvu.

Původ čaje

I přesto, že je gruzínský čaj často přehlížen, patří Gruzie mezi jedno z nejvhodnějších míst, na kterých lze pěstovat vysoce kvalitní organický čaj. Země se za poslední tři desetiletí z téměř neznámého výrobce čaje etablovala mezi producenty čajů vyhledávaných a poptávaných. Ačkoli byl gruzínský čaj za sovětské éry vyráběn ve velkém, patřil k nekvalitním a méně žádaným. Dnes je zřejmé, že má obrovský potenciál.

Když je gruzínský čaj vyroben řemeslně, má komplexní, jedinečnou, mírně nasládlou chuť. Právě v čaji Daisi ji můžete poznat už v prvním doušku. Dlužno dodat, že Daisi je vyroben podle námi upravené technologie a nejde o Pu Erh.

Zajímá vás, odkud Daisy pochází? Představte si region s chladnými zimami, které přirozeně eliminují škůdce a choroby a umožňují čajovým keřům prosperovat organicky. Region, ve kterém nejsou čajové keře ošetřovány škodlivými chemikáliemi, protože jejich práci udělají mráz a sníh. Zimy navíc pomáhají čajovým keřům odpočívat a nabírat sílu. Díky tomu získávají jejich listy přirozeně sladkou chuť, zřetelnou ponejvíc na jaře.

Guria je malá, ale fascinující oblast bohatá na minerální vody, historické památky a tradiční dřevěné domy Oda, které připomínají její dlouhou historii. Stavení Oda, s dlouhými dřevěnými balkony, poskytují idylické místo pro relaxac. Třeba s šálkem Daisi. Jen si to představte: zatímco slunce pomalu klesá za horizont, vychutnáváte si každý doušek a cítíte se svobodně, uvolněně, radostně. Takový je červený čaj Daisi. 

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 95 °C Doba přípravy 4 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Červený čaj zalijte vodou o teplotě 95 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 4 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


Gruzínský černý čaj Kolkhida
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Gruzínský černý čaj Kolkhida

Atraktivní nápoj pro celodenní popíjení – tak lze popsat tradiční gruzínský čaj Kolkhida. Speciální čajové lístky ze speciálního místa na rozhraní Evropy a Asie vám učarují jemnou a přitom vytrvalou chutí se sladovým, kořenitým a citronovým aroma. Zemědělci čajovníky sázejí pod nádherně kvetoucí paulovnie, takzvané císařské stromy, které jim vytvářejí ideální mikroklima a poskytují žádoucí stín. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
491 Kč /250 g 196 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024

Gruzínský červený čaj Gaba Qvevri
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Gruzínský červený čaj Gaba Qvevri

Tento čaj je výsledkem spojení tradiční gruzínské nádoby na víno Qvevri a moderní technologie fermentace Gaba. Díky jejich souhře vzniká nápoj s bohatým charakterem, aroma a chutí. Přijměte pozvání do malebného regionu Guria. Poznejte jeho pobřeží i hory, jeho architekturu i lidi. V jednom šálku červeného čaje Gaba Qvevri objevíte celou Gruzii. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
768 Kč /250 g 307 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024

Gruzínský černý čaj Taiguli
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Gruzínský černý čaj Taiguli

Taiguli, čerstvě sklizený a ručně natrhaný místními vesničany, je pravou esencí tradičního gruzínského černého čaje. Je vyroben z nejkvalitnějších čajových lístků plných tipsů. Jeho světle jantarový nálev se středním aroma a stopou sladu vykouzlí dokonalé uvolnění a pohodu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
342 Kč /250 g 137 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »