+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

  • Doprava zdarma od 1 000 Kč
  • Spokojených zákazníků
  • Dodání obvykle do 48 hodin

 

 

 

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIOHerbář a účinky Cascary

Kávový čaj nebo čajová káva? Cascara má od každého trochu. A to co do chuti, tak do účinků. Naprostý hit světových kaváren a baristů-experimentátorů, stejně jako sportovců nebo frutariánů dorazil i do našich končin. Vyzkoušejte sušené kávové slupky také. 

Kromě uvedených polyfenolů obsahuje Cascara také železo (udává se, že třikrát více než špenát) a draslík (dvakrát více než banán). K tomu si připočtěme kofein, a je jasné, že čaj nečaj z kávových slupek je favoritem jak dlouhých zimních večerů, tak horkých letních odpolední. Chutná totiž báječně teplý i ledový.

Když si uvědomíme, že kávová zrnka jsou semena ovoce, pak je lahodnost Cascary logická. V Jemenu a Etiopii ji znají dobře po stovky let. Snad ještě dříve, než se kávová zrna začala používat k přípravě nápojů. Nicméně většina světových producentů považovala slupky kávových třešní až donedávna za odpad. Dnes se Cascara používá nejen pro přípravu skvělých nealkoholických i alkoholických nápojů, ale také k výrobě kosmetiky.

Jak vypadají kávovníky arabské (Coffea arabica) není nutné připomínat. Stálezelené keře mají oválné, tuhé listy s lehce zvlněným okrajem. Kvetou bílými květy a plodí červenofialové bobule se dvěma semeny. Kávovníky sice pocházejí ze severní Afriky, ale jsou pěstovány v Jižní Americe, Indonésii i třeba na Cejlonu.

Produkty s bylinou - Cascara


Cascara Kostarika
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Cascara Kostarika

Velká balení:
Malá balení:
276 Kč /250 g 110 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 8. 3. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »