+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Keňa Kangaita FOP - černý čaj

Kód: 1762

Jenom první výhony a pupeny! Mladé, měkké lístky čajovníků pěstovaných ve vysokých horách Keni jsou zárukou nádherného čajového zážitku. Keňa Kangaita FOP vyniká intenzivní chutí, ve které snadno rozlišíte ovoce a koření. Je skvělá s mlékem, ovšem pokud dáváte přednost nápoji silnému, připravte si ji bez přísad. Osloví každého milovníka klasických černých čajů.

Velká balení:
Malá balení:
304 Kč /250 g 122 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 12. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Keňa
Region
Region:
Mount Kenya
Chuť
Chuť:
Ovocná, Kořeněná, Intenzivní
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
2000m

Složení

Černý čaj Keňa Kangaita FOP 100%

Nálev a chuť čaje

Keňa Kangaita FOP poskytuje nálev krásné, měděné barvy. Chuť můžeme popsat jako sladkou, intenzivní, ale vyváženou. Najdete v ní jak tóny ovoce, tak atraktivní stopy koření. Ačkoli jde o čaj silný, působí hladce a jemně.

Výborně chutná s trochou mléka, vyzkoušet ho můžete i decentně oslazený.

Původ čaje

Pro Keňu je čaj jednou ze zásadních plodin, věnuje mu proto značnou péči. O většinu farmářů obhospodařujících menší plantáže se stará Kenya Tea Development Agency, jejímž úkolem je zajišťovat management sklízení, zpracování, výroby i prodeje keňského čaje. Dohlíží na 66 zpracovatelských závodů a přes půl milionu zemědělců.

Východoafrická země je předním vývozcem čaje černého, označovaného jako CTC (Crush, Tear, Curl). Takový čaj připomíná vzhledem drobné kuličky, čajové lístky jsou totiž nadrceny, natrhány a srolovány. To ale není případ Keňa Kangaita FOP, který v názvu nese slova Flowery Orange Pekoe, což znamená, že jde o čaj celolistový, vyrobený z pupenů a prvních lístků. Čaj proto vyniká měkkou a lahodnou chutí.

Říká se, že keňský čaj chutná „jinak“. Čajomilci ho popisují jako „svižný“, chuťově bohatý a silný, přesto lehký a velmi příjemný. Svůj neoddiskutovatelný podíl na jedinečnosti keňských černých čajů má tamní příroda. Čajovníky vyrůstají ze sytě červené půdy, která je bohatá na minerální látky, plantáže jsou obklopeny deštnými pralesy a položeny v nadmořské výšce kolem 2 000 metrů. Dlouhý sluneční svit, stejně jako příznivé srážkové poměry dovolují keřům produkovat velké množství antioxidantů a dalších látek zodpovědných za jedinečné aroma a chuť výsledného nálevu. Plantáže fungují velmi často v režimu organického zemědělství, takže keře nepřicházejí do styku s průmyslově vyráběnými hnojivy ani ošetřujícími přípravky.

Dokladem je Kangania Tea Factory, ze které tento čaj pochází - je specializována na zpracování ortodoxních čajů vysoké kvality a získala certifikát Fair Trade.

Teď už jen doplníme postup zpracování černého čaje, abyste měli informace kompletní. Sklizeň je v keňských čajových zahradách produkujících kvalitní sorty prováděna ručně a velmi pečlivě. Po naškubání nechávají dělníci lístky krátce zavadnout, pak válcováním naruší jejich strukturu a spustí tak oxidační procesy. V této fázi je potřeba hlídat jak teplotu čaje, tak jeho vlhkost a čas, po který oxidace probíhá. Ve chvíli, kdy čaj dosáhne požadovaných senzorických vlastností, putuje do sušáren. Nakonec je potřeba ho vytřídit, zabalit a připravit k expedici.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vodou o teplotě 100 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


YUNNAN BLACK PREMIUM - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

YUNNAN BLACK PREMIUM - černý čaj

Velmi intenzivní zážitek! Prémiový Yunnan má sílu jako Herkules. Tmavě červená barva nálevu dává jasně najevo, že nepůjde o žádný čajíček. Z tradiční čínské čajové zahrady vám přivážíme delikatesu pro opravdové nadšence. Dejte si Yunnan Black Premium místo dopolední svačiny – budete sršet energií a dobrou náladou až do večera. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
262 Kč /250 g 105 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 12. 12. 2023

SUMATRA BOP1 BAH BUTONG - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SUMATRA BOP1 BAH BUTONG - černý čaj

Až ochutnáte, užasnete. Černý čaj z rovníku je neuvěřitelně svěží, silný a pikantní. V sopečné půdě Sumatry se rodí čaj s vyrovnaným chuťovým profilem, atraktivní v zimě i v létě. Čajomilcům je plantáž Bah Butong dobře známa. Stejně jako pravidlo čajového vychutnávání: Pij svůj nápoj tak horký a ochucený, abys byl vždy oblažen. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
225 Kč /250 g 90 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 12. 12. 2023

ASSAM TGFOPI MARGERITA - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ASSAM TGFOPI MARGERITA - černý čaj

Špičkový čaj poznáte nejdřív podle názvu, hned nato podle chuti. Assam z okresu Margerita dostal do vínku pět písmen a jedno číslo. Na první pohled prozradí, že jde o lahůdku z nejlahodnějších, čaj s vysokým podílem nejmladších lístků. Jakmile ho zalijete horkou vodou, získáte nápoj silný, svěží a sladce doznívající. Assam TGFOPI Margerita je předurčen k pořádným snídaním, ale výborně se uplatní i v pozdním odpoledni. Dodá energii ke sportování nebo studiu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
231 Kč /250 g 92 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 12. 12. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »