+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Keňa Kangaita FOP - černý čaj

Kód: 1762

Jenom první výhony a pupeny! Mladé, měkké lístky čajovníků pěstovaných ve vysokých horách Keni jsou zárukou nádherného čajového zážitku. Keňa Kangaita FOP vyniká intenzivní chutí, ve které snadno rozlišíte ovoce a koření. Je skvělá s mlékem, ovšem pokud dáváte přednost nápoji silnému, připravte si ji bez přísad. Osloví každého milovníka klasických černých čajů.

Velká balení:
Malá balení:
300 Kč /250 g 120 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 4. 10. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Keňa
Region
Region:
Mount Kenya
Chuť
Chuť:
Ovocná, Kořeněná, Intenzivní
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
2000m

Složení

Černý čaj Keňa Kangaita FOP 100%

Nálev a chuť čaje

Keňa Kangaita FOP poskytuje nálev krásné, měděné barvy. Chuť můžeme popsat jako sladkou, intenzivní, ale vyváženou. Najdete v ní jak tóny ovoce, tak atraktivní stopy koření. Ačkoli jde o čaj silný, působí hladce a jemně.

Výborně chutná s trochou mléka, vyzkoušet ho můžete i decentně oslazený.

Původ čaje

Pro Keňu je čaj jednou ze zásadních plodin, věnuje mu proto značnou péči. O většinu farmářů obhospodařujících menší plantáže se stará Kenya Tea Development Agency, jejímž úkolem je zajišťovat management sklízení, zpracování, výroby i prodeje keňského čaje. Dohlíží na 66 zpracovatelských závodů a přes půl milionu zemědělců.

Východoafrická země je předním vývozcem čaje černého, označovaného jako CTC (Crush, Tear, Curl). Takový čaj připomíná vzhledem drobné kuličky, čajové lístky jsou totiž nadrceny, natrhány a srolovány. To ale není případ Keňa Kangaita FOP, který v názvu nese slova Flowery Orange Pekoe, což znamená, že jde o čaj celolistový, vyrobený z pupenů a prvních lístků. Čaj proto vyniká měkkou a lahodnou chutí.

Říká se, že keňský čaj chutná „jinak“. Čajomilci ho popisují jako „svižný“, chuťově bohatý a silný, přesto lehký a velmi příjemný. Svůj neoddiskutovatelný podíl na jedinečnosti keňských černých čajů má tamní příroda. Čajovníky vyrůstají ze sytě červené půdy, která je bohatá na minerální látky, plantáže jsou obklopeny deštnými pralesy a položeny v nadmořské výšce kolem 2 000 metrů. Dlouhý sluneční svit, stejně jako příznivé srážkové poměry dovolují keřům produkovat velké množství antioxidantů a dalších látek zodpovědných za jedinečné aroma a chuť výsledného nálevu. Plantáže fungují velmi často v režimu organického zemědělství, takže keře nepřicházejí do styku s průmyslově vyráběnými hnojivy ani ošetřujícími přípravky.

Dokladem je Kangania Tea Factory, ze které tento čaj pochází - je specializována na zpracování ortodoxních čajů vysoké kvality a získala certifikát Fair Trade.

Teď už jen doplníme postup zpracování černého čaje, abyste měli informace kompletní. Sklizeň je v keňských čajových zahradách produkujících kvalitní sorty prováděna ručně a velmi pečlivě. Po naškubání nechávají dělníci lístky krátce zavadnout, pak válcováním naruší jejich strukturu a spustí tak oxidační procesy. V této fázi je potřeba hlídat jak teplotu čaje, tak jeho vlhkost a čas, po který oxidace probíhá. Ve chvíli, kdy čaj dosáhne požadovaných senzorických vlastností, putuje do sušáren. Nakonec je potřeba ho vytřídit, zabalit a připravit k expedici.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vodou o teplotě 100 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KEŇA GFOP MILIMA GOLDEN TIPPED - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KEŇA GFOP MILIMA GOLDEN TIPPED - černý čaj

Když se řekne Keňa, vybaví si asi většina národní parky s nosorožci, lvy a slony. Rozšiřme si obzory a ochutnejme společně keňský čaj. Má intenzivní svíravou chuť, která se rozvíjí do ovocného přídechu s medovou linkou. Možná ucítíme i trošku čokolády a meruněk. Kenia GFOP Milima Golden Tipped je horký po tropickém slunci a svěží po deštných pralesech. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
368 Kč /250 g 147 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 4. 10. 2022

RUKERI RWANDA OP BIO - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

RUKERI RWANDA OP BIO - černý čaj

Jeden z nejlepších afrických čajů chutná sladce karamelově. Jeho pražené, plné a autentické chuti podlehnete raz dva. Organický černý čaj Rukeri Rwanda OP pochází z kopců vlnících se nad jezerem Kivu. Tamní plantáže jsou kvalitními ortodoxními čaji proslavené, není tedy divu, že po jejich sklizni je značná poptávka. Toužíte-li po slunci, volnosti a radosti, volte lístky z Rukeri. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
284 Kč /250 g 114 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 4. 10. 2022

Keňa Oolong Embu County
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Keňa Oolong Embu County

Keňský čaj je jiný. Oolong zvlášť. Jeho chuť bývá popisována jako likérová, velmi bohatá a plná. V případě Keňa Oolong Embu County musíme tuto charakteristiku doplnit o tóny sladu a oříšků. Jde o jeden z nejlepších keňských oolongů, jaké můžete dostat. Jeho medové aroma je mimořádně atraktivní a vsaďte se, že po prvním doušku budete chtít další. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
300 Kč /250 g 120 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 4. 10. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »