+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč

LUNG CHING IMPERIAL GRADE - zelený čaj

Kód: 1565

Dračí studna v královské kvalitě, to je nejlepší čaj pro dobrou náladu. Lung Ching Imperial Grade si vaši pozornost rozhodně zaslouží. Z úžasných lístků špičkové jakosti přichystáte nápoj mírně nasládlý, jen lehounce svíravý, květinově voňavý a libě kouřový. Jeho chuť a celková lehkost přinese vašim ústům požitek vpravdě dokonalý. Toto je čaj, který budete milovat od svítání do slunce západu.

Velká balení:
Malá balení:
638 Kč /250 g 255 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 27. 3. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Zhejiang
Chuť
Chuť:
Orchidej, Mírná
Pro děti
Pro děti:
od 10 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
400m - 900m

Složení

Zelený čaj Lung Ching 100%

Nálev a chuť čaje

Zelený čaj Lung Ching Imperial Grade dává nálev světle žluté až žlutozelené barvy. Po přivonění objevíte stopy orchidejí, po ochutnání svěží nasládlost kvalitních zelených čajů a specifickou stopu oříšků kourunovanou lehounkou kouřovostí.

Původ čaje

Velké, dlouhé, na plocho lisované listy zeleného čaje jsou pro znalce jasným signálem, že před sebou pravděpodobně mají Lung Ching, takzvanou Dračí studnu. A pokud sáhli po kvalitě, čeká je čajování nadmíru příjemné.

Historie čaje Lung Ching Imperial Grade se prý začala psát před 1 700 lety. Tehdy ho mniši, využívající do té doby jako jediní jeho osvěžujících účinků, předali unaveným poutníkům. Pomohl jim nabrat síly i dobrou náladu, s níž pak pokračovali na své cestě. A šířili věhlas zelených lístků dál a dál.

Tato sorta pochází z plantáží regionu Zhejiang. Jde o oblast ležící na východním pobřeží Číny a mluví se o ní jako o „páteři“ země. Je hybnou silou ekonomiky, má velmi bohatou kulturu a nádhernou přírodu. Spolu s Fujianem a Anhui je tento region jedním z největších světových producentů čaje, se zaměřením na čaje zelené. Průměrné denní teploty se pohybují mezi 15 a 18 stupni Celsia, léta bývají horká a zimy chladné, ovšem ne mrazivé. To je výhodou Zhejiangu, protože jarní sklizeň zelených čajů díky tomu může dosahovat mimořádných kvalit.

Tajemství výroby čaje Lung Ching Imperial Grade si každá čajová zahrada bedlivě střeží. My jen víme, že lístky sbírají dělníci a dělnice brzy zrána a než vyrazí na plantáž, nesmí použít žádné parfémy a dokonce ani konzumovat příliš aromatické pokrmy. Čaj totiž „nasává“ okolní vůně jako houba a mohl by se snadno znehodnotit. Po naškubání se nechává krátce zavadnout, následně je nasypán na velké, horké pánve. Přitlačováním lístků ke stěnám pánve a opakovaným prohazováním získává svůj finální tvar. A nejen ten – kontaktem s pánví se do chuti čaje zároveň vtiskne žádoucí kouřové aroma.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj Lung Ching Imperial Grade zalijte vodou o teplotě 70-80 °C (cca 2 minuty po převaření vody), v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
  4. Z tohoto čaje můžete připravit až 3 nálevy.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


LUNG CHING - DRAČÍ STUDNA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

LUNG CHING - DRAČÍ STUDNA - zelený čaj

Stačí napsat – Dračí studna (Long Jing Xi Hu) a každý, kdo má vztah k dobrému a kvalitnímu čaji, je doma. Nejproslulejší čínský zelený čaj poznáte podle plochých opražených lístků hráškově zelené barvy. V tradiční čajovně vám ho možná naservírují podle prastarých složitých ceremoniálů, doma si ho ale můžete uvařit v pohodlí a bez předsudků. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
459 Kč /250 g 184 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 27. 3. 2023

PI LO CHUN - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PI LO CHUN - zelený čaj

Klidná snídaně na zahradě, odpolední setkání s přáteli… to jsou příležitosti jako stvořené pro dlouhé vychutnávání nejlepších zelených čajů. Proto by vám doma rozhodně neměl chybět Pi Lo Chun – magický nápoj jemně sladké chuti a květinového aroma. Roste mezi slivoněmi a broskvoněmi a sklízí se pouze jeden den v roce. Výjimečnost sama!   Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
288 Kč /250 g 115 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 27. 3. 2023

CHINA LUNG CHING BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA LUNG CHING BIO - zelený čaj

Chuť hluboká jako studna a silná jako drak. Lung Ching, jak zní originální jméno, je mnohými považován za krále mezi čínskými zelenými čaji. Dodnes se v té nejvyšší jakosti podává významným osobnostem při státnických setkáních či věnuje jako vzácný dar vyjadřující nejhlubší úctu přátelům a rodině. Uvelebte se tedy pohodlně v křesle a nakoukněte se šálkem tohoto unikátního čaje až na dno pověstné Dračí studny. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 072 Kč /250 g 429 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 27. 3. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »