+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Moringa s mangem BIO - bylinný čaj

Kód: 1813

Moringa patří k bylinám plným esenciálních aminokyselin a důležitých antioxidantů. Přidali jsme k ní kousky manga, jablka, ananas a mrkev, a vznikl čaj výborné chuti i skvělých benefitů. Neobsahuje tein, takže se hodí ve chvílích, kdy se potřebujete uklidnit a třeba připravit ke spánku. Všechny ingredience jsou navíc v BIO kvalitě!

Velká balení:
Malá balení:
591 Kč /250 g 236 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 5. 4. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Mango, Moringa
Pro děti
Pro děti:
od 3 let
BIO
BIO:
Ano

Složení

Kousky jablka BIO, Kousky mrkve BIO, Kousky manga BIO 5%, Moringa listy BIO 17%, Kousky ananasu BIO, Listy ostružiníku BIO, Přírodní aroma BIO, Okvětní lístky růže BIO

Nálev a chuť čaje

Bylinný čaj Moringa s mangem BIO chutná sladce a krásně po ovoci. Protože moringa má přírodní, bylinnou chuť, dobře se kombinuje právě s ovocem – sladkými jablky a mrkví, exotickým mangem i kyselkavým ananasem. Výsledná kompozice působí harmonicky, není hořká ani svíravá. Čaj voní ovocně, jeho barva se dá popsat jako žlutá až žlutozelená.

Původ čaje

Ptáte-li se po původu moringy, musíte ho hledat na jižním úpatí Himálaje. Moringa olejodárná (Moringa oleifera) je opadavý, asi 12metrový strom s bělošedou kůrou a trojzubými listy. Kvete nenápadnými žlutobílými květy, plodí tobolky s tmavě hnědými semeny. O morinze se často mluví jako o superpotravině, zejména její listy jsou považovány za zdroj cenných látek a používány v bylinných čajových směsích. Jsou totiž zdrojem vitaminů skupiny B, vitaminu C, vitaminu K a betakarotenu, obsahují také vápník, draslík a železo. Není bez zajímavosti, že například betakarotenu je v sušených listech moringy 10krát víc než v mrkvi a vápníku 17krát víc než v mléce.

Nicméně jde o strom s mimořádně širokým využitím. Kromě listů se uplatňují také semena (do omáček nebo k výrobě oleje), celé lusky (jako zelenina při přípravě pokrmů) i kořeny (coby koření). Moringa je strom skutečně univerzální, zejména v rozvojových zemích pomáhá zlepšit výživové poměry populace, zároveň je také využívána jako krmivo pro hospodářská zvířata. Pozoruhodná je i schopnost moringového oleje absorbovat nežádoucí látky ze znečištěné vody nebo vlastnosti listů, díky kterým je lze po namočení uplatnit jako přírodní mýdlo.

Ještě doplňme, že moringa v tomto čaji nese označení BIO, pochází tedy z organického zemědělství, při jejím pěstování nedošlo k použití průmyslově vyráběných hnojiv ani ošetřujících postřiků. Stejně přistoupili k pěstování i farmáři manga, které je druhou podstatnou ingrediencí tohoto čaje. Plod tropického stromu mangovníku je populární především v Asii, kde mangovníky pěstují od starověku. Obsahuje vitamin A, vitamin C, betakaroten i draslík.

Mango se používá v řadě kuchyní, lze ho nakládat, vařit, připravovat z něj džus, omáčky a pasty, někde ho suší, jinde pečou. Největšími producenty manga jsou Indie, Indonésie a Čína.

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Bylinný čaj zalijte vroucí vodou 100 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BYLINNÁ SMĚS  ZLATÁ MORINGA (PŘÍRODNÍ)
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BYLINNÁ SMĚS ZLATÁ MORINGA (PŘÍRODNÍ)

To chcete! Představujeme vám voňavou novinku, které se prostě nikdy nenabažíte. Bylinnou směs Zlatou moringu jsme namíchali pro všechny, co popíjejí čaj od rána do večera. Neobsahuje kofein, zato má spoustu vitaminů a antioxidantů. Uvařte ji sobě, manželce, dětem nebo babičce… Bude jim chutnat. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
395 Kč /250 g 158 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 5. 4. 2023

GRANÁTOVÉ JABLKO S MORINGOU - bylinný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GRANÁTOVÉ JABLKO S MORINGOU - bylinný čaj

Nenechejte si ujít Moringu – fantastickou rostlinu s unikátními výživovými vlastnostmi. Patří mezi takzvané superpotraviny a vaší kondici udělá superslužbu. Naším cílem je však oblažit taky vaše chuťové buňky. Proto jsme k ní přidali mrazem sušené kousky ovoce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
365 Kč /250 g 146 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 5. 4. 2023

ČERVENÝ RYBÍZ S JAHODOU - bílý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČERVENÝ RYBÍZ S JAHODOU - bílý čaj

O bílých čajích se říká, že je dříve směli popíjet jen císařovi nejbližší. Jsou totiž mimořádně jemné, lehké, něžné. Zkrátka pochoutka pro zmlsané jazýčky. My jsme tradiční bílý čaj Mao Feng zasypali spoustou ovoce. A výsledek? Skvostná kompozice lahodně se doplňujících tónů čaje, jahod, rybízu a ještě něčeho… Možná je to elegance růží nebo uhlazenost slézu, co do chuti čaje Červený rybíz s jahodou přidává onu vzácnou delikátnost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
370 Kč /250 g 148 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 5. 4. 2023

Prohlíželi jste


HEŘMÁNEK PRAVÝ  (Matricaria chamomilla) - KVĚT
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

HEŘMÁNEK PRAVÝ (Matricaria chamomilla) - KVĚT

Velká balení:
Malá balení:
296 Kč /250 g 118 Kč /100 g
Dodáme do středy, 5. 4. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »