+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Svařené víno - ovocný čaj

Kód: 1734

Na zdraví a ať hřeje! Svařené víno patří k zimě stejně jako promrzlé dlaně a červené tváře. Chuť perníků, pomerančů a koření si vybaví každý, kdo ho někdy popíjel. Nejlepší je dát si ho na horách, po procházce v parku nebo při vánočním srazu s kamarády na náměstí. Teď si můžete populární svařák dopřát, kdykoli se vám zamane. Jeho čajová varianta rozhodně stojí za ochutnání.

Velká balení:
Malá balení:
382 Kč /250 g 153 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 5. 12. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Pomeranč, Perník
Pro děti
Pro děti:
od 3 let

Složení

Kousky jablka, Ibišek, Pomerančová kůra 10%, Šípkové slupky, Kousky mandlí, Růžový pepř, Kousky ceylonské skořice, Pomerančový granulát 1%, Kousky pomeranče, Aroma přírodní

Nálev a chuť čaje

Ovocný čaj Svařené víno má tmavě červenou barvu a voní po koření i ovoci. V chuti rozpoznáte jak šťavnaté pomeranče, tak sladké mandle a jablíčka, nechybí ani peprná stopa koření.

Čaj můžete dochutit medem nebo cukrem, nejlépe chutná horký.

Původ čaje

Tradiční svařené víno, to je samozřejmě červené víno a skořice, jablka, pomeranče. Každý má svůj originální a nejlepší rodinný recept, my ke všem variantám svařáku přidáváme ještě jednu - čajovou. Bez alkoholu, zato plnou vitaminů a naprosto báječnou. Tohle svařené víno můžete s klidem přichystat školákům, řidičům, seniorům, můžete ho popíjet při práci, vzít v termosce na běžky nebo procházku zasněženým městem.

Ingredience, ze kterých jsme ovocný čaj Svařené víno namíchali, pocházejí od prověřených dodavatelů. Jsou ve špičkové kvalitě, byly sklizeny, vyrobeny a skladovány s ohledem na zachování všech senzorických vlastností i přítomnost prospěšných látek. Za pozornost stojí jistě každá ze složek, podle nás by se čaj Svařené víno ale rozhodně neobešel bez ibišku, šípků a skořice. Něco si o nich povězme.

Ibišek (https://www.manutea.cz/karkade-atraktivni-napoj-s-interesantnimi-ucinky-x31846), jak ho najdeme v čaji, to nejsou celé květy ibišku súdánského (Hibiscus sabdariffa), ale jen jeho sušené dužnaté červené kalichy. Mají kyselou chuť a obsahují flavonoidy, quercetin, cyanin, vitamin C, vitaminy skupiny B a další důležité složky, díky kterým jejich konzumace pomáhá například udržet správnou funkci nervové či vylučovací soustavy a prospívá přirozenému stavu cév a imunity. Nálev z kalichů ibišku súdánského je populární v Egyptě, Senegalu či Panamě, a to jako nápoj tišící žízeň a pomáhající při řadě tělesných i duševních obtíží.

Plody růže šípkové (Fructus cynosbati) patří k cenným zdrojům vitaminu C a proto je jejich konzumace doporučována především během chladnější části roku. Kromě toho jsou šípky bohaté také na vitaminy A, K a vitaminy řady B. Popíjení šípkového čaje má pozitivní vliv na normální funkci imunitního systému, krvetvorby, činnost střev a podobně.

A konečně skořice, věrná souputnice všech potravin a nápojů, které prohřívají a podílejí se na přirozené hladině cukru v krvi, normální funkci srdce a cév nebo imunity. Díky cinnamaldehydu si můžeme dopřávat typickou skořicovou chuť a užívat její vůni. Není bez zajímavosti, že tato látka má zároveň fungicidní a insekticidní účinky. Pravá skořice pochází ze stromu skořicovník cejlonský (Cinnamomum zeylanicum) – jde o jeho kůru, jejíž kraje se během sušení na slunci stáčejí dovnitř. Proto skořice vypadá jako „dvojitá trubička“.

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 8-10 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Ovocný čaj Svařené víno zalijte vodou o teplotě 100 ̊C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování je 8-10 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KOUZLO VÁNOC - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOUZLO VÁNOC - ovocný čaj

V hlavní roli Vánoce! Užijte si dny plné vůní, světel, dobrot a dárků. Se sypaným čajem Kouzlo Vánoc budou svátky ještě fajnovější. Jablíčka, pomeranče, šípky, oříšky a vanilka vám budou dělat skvělou společnost po celý Advent. A když budete chtít, strávíte s nimi i bujarého Silvestra a štědré Tři Krále. Tak šťastné a veselé! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
312 Kč /250 g 125 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 5. 12. 2022

VÁNOČNÍ PUNČ - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VÁNOČNÍ PUNČ - ovocný čaj

To je přesně on! Čaj, který musí zavonět na Štědrý den, když se vrátíte od krmelce, kam jste odnesli trochu sena a mrkev. S červenými tvářemi čekáte na Ježíška, popíjíte sladký horký čaj a je vám blaze. Představujete si to? Tak si ještě přimalujte nádhernou vůni jablíček, hřebíčku a vanilky. Za okny sněží a vaše děti ztichly. Jsou tady Vánoce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
298 Kč /250 g 119 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 5. 12. 2022

SKOŘICOVÁ ŠVESTKA - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SKOŘICOVÁ ŠVESTKA - ovocný čaj

Sladké švestky si oblíbili už v Antice. Užívali je na dobré trávení. A tak není divu, že se šišaté šťavnaté plody objevují i v čajích. Zasypány rooibosem a poprášeny skořicí dávají chuť i vůni vynikajícímu nápoji. Skořicovou švestku můžete pít v zimě i létě, ráno i večer. Neobsahuje tein, nepotřebuje dochutit. Zkrátka značka ideál. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
310 Kč /250 g 124 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 5. 12. 2022

Prohlíželi jste


YERBA MATE DETOX
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

YERBA MATE DETOX

Velká balení:
Malá balení:
260 Kč /250 g 104 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 5. 12. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »