+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Taiwan Amber Oolong

Kód: 1760

Kdo ho ochutnal, použil slova jako velmi pěkný, zábavný, jeden z nejúžasnějších, naprosto lahodný. Až se Taiwan Amber Oolong ocitne ve vaší konvičce, dáte svým kolegům za pravdu. Jde o čaj příjemný, sladký a aromatický. Lístky pro jeho výrobu se sklízejí po celý rok, takže každá sorta je naprosto unikátní. Můžete si ho dopřávat jak horký, tak s kostkami ledu.

Velká balení:
Malá balení:
1 224 Kč /250 g 490 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Taiwan
Region
Region:
Chiayi County
Chuť
Chuť:
Ovocná, Sladká, Aromatická
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1000m - 1500m

Složení

Oolong Taiwan Amber 100%

Nálev a chuť čaje

Taiwan Amber Oolong dává nálev jantarové barvy, který chutná mírně praženě a dřevitě, voní jemně po květinách a sladu. V chuti identifikujete nasládlost a tóny ovoce, svíravost je spíše nižší až střední.

Oolongy patří k čajům, které jsou výborné jak horké, tak ledové - můžete z nich přichystat báječné ice tea.

Původ čaje

Taiwanské oolongy jsou považovány za jedny z nejlepších na světě. První zmínky o nich pocházejí z dob před 400 lety a jejich popularita nikterak neklesá. Najdete je také pod názvem wu long tea, jde o čaje polofermentované, chuťově bohaté, obvykle medově sladké, s příjemnou, dlouhou dochutí.

Přírodní podmínky, které na Taiwanu panují, jsou pro pěstování čajovníků jako stvořené. Keře vysazované ve vysoké nadmořské výšce ovlivňuje jak kolísání denních a nočních teplot, tak časté mlhy a vysoká vzdušná vlhkost. Díky tomu, a také díky péči taiwanských rolníků, jsou místní oolongy skutečně špičkové.

Konkrétně Amber Oolong pochází z jihozápadní části země, oblasti nazývané Chiayi County. Většinu území lze popsat jako úrodné pláně, které se pomalu, od západu směrem na východ, zvedají do kopců. Region je známý díky dechberoucím pohledům na východ Slunce ze zvlněné krajiny, turisté ho navštěvují také kvůli odlehlým lesním stezkám, vodopádům a klidným údolím. Mezi čajomilci je Chiayi County místem, odkud pocházejí nejlepší vysokohorské taiwanské oolongy.

K zajímavostem patří, že lístky pro výrobu oolongů sklízejí farmáři pětkrát za rok, a to od dubna do prosince. Je zapotřebí velmi rychle zastavit fermentaci, která se v listech rozbíhá okamžitě po uškubnutí a jemném pomačkání. Jakmile se sklizeň dostane do zpracovatelského závodu, nechají ji dělníci jen krátce zavadnout v místnosti s teplotou kolem 25 ⁰C. Během několika desítek minut se z listů odpaří část vody a dojde k mírné změně jejich aroma.

Poté přichází na řadu natřásání, které naruší buněčné struktury a uvolní větší množství enzymů podporujících další fermentaci. Nejpozději do tří hodin od tohoto okamžiku je čaj vystaven vysoké teplotě, v jejímž důsledku se proces fermentace zastaví. Pak už zbývá jen čaj rolovat, usušit, vytřídit a zabalit.

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 80-90 °C Doba přípravy 5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Oolong zalijte vodou o teplotě 80-90 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


OOLONG FORMOSA FANCY
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

OOLONG FORMOSA FANCY

Jeden z nejdražších a nejvzácnějších čajů v celé své kráse! Když v roce 1590 objevili nádherný ostrov Taiwan námořníci, zvolali: Formosa! Devadesát mil od pobřeží Číny spatřili zelenou oázu zahalenou do mlhy. Nadšení z té nádhery sdílí prostřednictvím unikátních čajů lidé na celém světě. Taiwanské Oolongy jsou zkrátka Formosa. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
803 Kč /250 g 321 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022

CHINA MILKY OOLONG PREMIUM
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA MILKY OOLONG PREMIUM

Kdo ještě neochutnal některý z mléčných Oolongů, měl by to rychle napravit. Vlastně – kdo ještě neochutnal některý z nejlepších mléčných Oolongů. Protože rozdíly jsou i mezi čaji. Sypaný China Milky Oolong Premium s neuvěřitelně libou ovocno-smetanovou chutí do své čajotéky rozhodně zařaďte. Potěší vás už při otevření sáčku. Voní mimořádně. Chutná famózně. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
856 Kč /250 g 342 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022

CHINA GABALONG BIO - oolong
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA GABALONG BIO - oolong

Gabalong je skutečnou raritou. Žádný jiný čaj není fermentován v prostředí syceném dusíkem, žádný neobsahuje tolik kyseliny gama-aminomáselné a žádný nechutná po karamelu a čokoládě. Dejte si šálek neuvěřitelně lahodného a zároveň kondici upevňujícího čaje. Nálev má úžasnou zlatooranžovou barvu, vůně je příjemně nasládlá. China Gabalong BIO se vám bude líbit po všech stránkách. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 094 Kč /250 g 438 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »