+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Taiwan Amber Oolong

Kód: 1760

Kdo ho ochutnal, použil slova jako velmi pěkný, zábavný, jeden z nejúžasnějších, naprosto lahodný. Až se Taiwan Amber Oolong ocitne ve vaší konvičce, dáte svým kolegům za pravdu. Jde o čaj příjemný, sladký a aromatický. Lístky pro jeho výrobu se sklízejí po celý rok, takže každá sorta je naprosto unikátní. Můžete si ho dopřávat jak horký, tak s kostkami ledu.

Velká balení:
Malá balení:
1 190 Kč /250 g 476 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 11. 7. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Taiwan
Region
Region:
Chiayi County
Chuť
Chuť:
Ovocná, Sladká, Aromatická
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1000m - 1500m

Složení

Oolong Taiwan Amber 100%

Nálev a chuť čaje

Taiwan Amber Oolong dává nálev jantarové barvy, který chutná mírně praženě a dřevitě, voní jemně po květinách a sladu. V chuti identifikujete nasládlost a tóny ovoce, svíravost je spíše nižší až střední.

Oolongy patří k čajům, které jsou výborné jak horké, tak ledové - můžete z nich přichystat báječné ice tea.

Původ čaje

Taiwanské oolongy jsou považovány za jedny z nejlepších na světě. První zmínky o nich pocházejí z dob před 400 lety a jejich popularita nikterak neklesá. Najdete je také pod názvem wu long tea, jde o čaje polofermentované, chuťově bohaté, obvykle medově sladké, s příjemnou, dlouhou dochutí.

Přírodní podmínky, které na Taiwanu panují, jsou pro pěstování čajovníků jako stvořené. Keře vysazované ve vysoké nadmořské výšce ovlivňuje jak kolísání denních a nočních teplot, tak časté mlhy a vysoká vzdušná vlhkost. Díky tomu, a také díky péči taiwanských rolníků, jsou místní oolongy skutečně špičkové.

Konkrétně Amber Oolong pochází z jihozápadní části země, oblasti nazývané Chiayi County. Většinu území lze popsat jako úrodné pláně, které se pomalu, od západu směrem na východ, zvedají do kopců. Region je známý díky dechberoucím pohledům na východ Slunce ze zvlněné krajiny, turisté ho navštěvují také kvůli odlehlým lesním stezkám, vodopádům a klidným údolím. Mezi čajomilci je Chiayi County místem, odkud pocházejí nejlepší vysokohorské taiwanské oolongy.

K zajímavostem patří, že lístky pro výrobu oolongů sklízejí farmáři pětkrát za rok, a to od dubna do prosince. Je zapotřebí velmi rychle zastavit fermentaci, která se v listech rozbíhá okamžitě po uškubnutí a jemném pomačkání. Jakmile se sklizeň dostane do zpracovatelského závodu, nechají ji dělníci jen krátce zavadnout v místnosti s teplotou kolem 25 ⁰C. Během několika desítek minut se z listů odpaří část vody a dojde k mírné změně jejich aroma.

Poté přichází na řadu natřásání, které naruší buněčné struktury a uvolní větší množství enzymů podporujících další fermentaci. Nejpozději do tří hodin od tohoto okamžiku je čaj vystaven vysoké teplotě, v jejímž důsledku se proces fermentace zastaví. Pak už zbývá jen čaj rolovat, usušit, vytřídit a zabalit.

Herbář a blahodárné účinky:

Oolong
Oolong

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 80-90 °C Doba přípravy 5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Oolong zalijte vodou o teplotě 80-90 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


Kuba Turquino Lavado - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Kuba Turquino Lavado - zrnková káva

Kubánská káva patří k chuťově výrazným a zároveň skvěle vyváženým. Exkluzivní Kuba Turquino Lavado je speciální nejen tóny čokolády, medu, koření a tabáku. Zároveň vyniká velmi nízkou kyselostí a její skutečně dlouhá dochuť vyznívá sametově sladce. Jde o nejlepší kávu, jakou můžete z kubánských plantáží ochutnat. Vyrostla ve stejných podmínkách jako jamajská Blue Mountain, a tak není divu, že je stejně skvostná a mezi kávomilci mimořádně populární. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
362 Kč /250 g 145 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 11. 7. 2022

Robusta Guatemala San Marcos - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Robusta Guatemala San Marcos - zrnková káva

Robusta je chuťově výraznější sestrou arabiky. Obsahuje víc kofeinu a výborně se hodí do espresso směsí nebo k přípravě skutečně silného šálku. Tóny Robusta Guatemala San Marcos vás budou bavit, ať už ji využijete k přimíchání do arabiky, nebo k sólo degustaci. Najdete v ní typickou zemitost, lehkou citrusovou svěžest a stopy oříšků. Nebojte se experimentovat! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
226 Kč /250 g 90 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 11. 7. 2022

Keňa Purple tea - fialový čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Keňa Purple tea - fialový čaj

Speciální keňský čaj vešel ve známost teprve nedávno, o to rychleji ale získává na popularitě. Fialové lístky vzácného čajovníku vynikají vysokým obsahem antokyanů a L-theaninu. Teinu v nich naopak moc není. Purple Tea chutná sladce, mírně dřevitě, je lehký a jemný. Hodí se pro celodenní popíjení. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
340 Kč /250 g 136 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 11. 7. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »