+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ČERVENÝ RYBÍZ S JAHODOU - bílý čaj

Kód: 1581
Hodnocení: dobrá, 1 recenze

O bílých čajích se říká, že je dříve směli popíjet jen císařovi nejbližší. Jsou totiž mimořádně jemné, lehké, něžné. Zkrátka pochoutka pro zmlsané jazýčky. My jsme tradiční bílý čaj Mao Feng zasypali spoustou ovoce. A výsledek? Skvostná kompozice lahodně se doplňujících tónů čaje, jahod, rybízu a ještě něčeho… Možná je to elegance růží nebo uhlazenost slézu, co do chuti čaje Červený rybíz s jahodou přidává onu vzácnou delikátnost.

Velká balení:
Malá balení:
368 Kč /250 g 147 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 5. 12. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Chuť
Chuť:
Jahoda, Rybíz
Pro děti
Pro děti:
od 10 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň

Složení

Bílý čaj China Mao Feng, Kandovaný ananas (ananas, cukr), Kandovaná papája (papája, cukr), Kandované mango (mango, cukr), Aroma přírodní, Červený rybíz 2%, Okvětní lístky růže, Kousky jahod 1%, Květy slézu, Kociánek dvoudomý

Nálev a chuť čaje

Bílý čaj Červený rybíz s jahodou dává nálev světlé, žlutooranžové barvy. Voní velmi příjemně po ovoci a teprve když ochutnáte, uvědomíte si také přítomnost jemného bílého čaje. Celkově tato směs působí lehce, svěže a nasládle zároveň. Nezapře mírnou svíravost, což ji činí velmi atraktivní.

Původ čaje

V překladu znamená Mao Feng ochmýřený vrcholek. Je tedy zřejmé, že tento bílý čaj se vyrábí jen z vrcholových pupenů, takzvaných tipsů. Právě díky nim vykazuje tolik jemnosti a nasládlé chuti. Bílými čaji se označují ty, které obsahují mladé lístky nebo přímo pupeny keřů čajovníků čínských (Camellia sinensis). Jejich zpracování musí být rychlé a citlivé, aby neztratily nic ze svých jedinečných chuťových vlastností.

Bílé čaje se obvykle sklízejí ručně a nechávají se buď jen zavadnout na slunci, nebo jsou krátce a rychle zahřáty (na velkých pánvích či v páře). Cílem je zastavit v lístcích přirozený proces oxidace, který se spouští hned po jejich utrhnutí nebo svinutí. Závěrem musí být ale čaj vždy usušen, pečlivě vytříděn a zabalen.

Důležitou ingrediencí, kterou v chuti tohoto čaje snadno rozpoznáte, je červený rybíz. Drobné kuličky kyselkavé chuti jsou zdrojem vitaminu C a vlákniny, používají se v lidovém léčitelství i v kuchyni. Rybíz je oblíbenou surovinou pro výrobu sirupů, marmelád i například vína. Bobule vyrůstají v malých hroznech na keřích rybízu červeného (Ribes rubrum), kterému se dobře daří v mírném podnebném pásu.

Jahody, plody jahodníku (Fragaria), se stejně jako rybíz vyskytují v plané formě, velmi často jsou však pěstovány jako kulturní plodina na velkých plantážích i v malých zahradách. Vytrvalé byliny plodí malé nažky uložené v dužnatém okvětním lůžku. Právě ona dužina je tím voňavým a chutným ovocem, které tak rádi vídáme v dezertech, marmeládách a dalších pochutinách. Jahody obsahují vitamin C, vitamin B a minerální látky jako železo, vápník a draslík.

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Bílý čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.

 

Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

21. 1.

Hodnocení: dobrá
V chuti převažuje mango, červený rybíz bych nepoznala. Čaj ale krásně voní.
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ELIXÍR VĚČNÉHO ŽIVOTA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ELIXÍR VĚČNÉHO ŽIVOTA - zelený čaj

Asie je plná tajemství. Podle všeho tam lidé žijí do stovky, neustále se usmívají, netrápí je rýma ani kašel a ještě ke všemu výborně vypadají. Jak to dělají? Hodně meditují, cvičí, zdravě jí a hlavně – celé dny popíjejí zelený čaj. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
368 Kč /250 g 147 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 5. 12. 2022

JEMNÁ TŘEŠEŇ - bílý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JEMNÁ TŘEŠEŇ - bílý čaj

Měkký plod složený ze sladké dužiny a pecky má červenou barvu, kulovitý tvar a dlouhou stopku. Díky vysokému obsahu vody je velmi šťavnatý. Ovocné cukry, vitaminy a minerály z něj dělají oblíbenou lahůdku. Už se vám sbíhají sliny? Třešně má rád snad každý. A když se doplní jemným bílým čajem z čínských hor, vznikne dobrota vpravdě královská. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
571 Kč /250 g 228 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 5. 12. 2022

BÍLÁ VIŠEŇ - bílý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BÍLÁ VIŠEŇ - bílý čaj

Višňové pivo, višňová bonboniéra… a co višňový čaj? Lehké a velmi příjemné popíjení přináší nejen slastný chuťový zážitek. Umí také osvěžit a zahnat řadu neduhů. Bílý, zelený i černý čaj používá tradiční čínská medicína jako skutečné elixíry života a mládí. Kdo si připraví Bílou višeň, bude se navíc těšit z laskavé vůně jasmínu a růží i svěží chuti višní korunované exotickým kokosem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
372 Kč /250 g 149 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 5. 12. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »