+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

China Da Hong Pao - oolong

Kód: 2115

Říká se mu Velké šarlatové roucho nebo taky Král všech čajů. Oolong China Da Hong Pao patří k nejlepším, jaké můžete ochutnat. Špičková sorta částečně fermentovaného čaje z čínského pohoří Wu Yi vás potěší silnou a vyváženou chutí zakončenou tóny ovoce a dřeva. Čím více nálevů, tím komplexnější aroma. V Číně tento skvost servírují nejvzácnějším hostům. Koho pozvete vy?

Velká balení:
Malá balení:
907 Kč /250 g 363 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 22. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Fujian
Chuť
Chuť:
Ovocná, Silná, Vyvážená
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň

Složení

Oolong China Da Hong Pao 100%

Nálev a chuť čaje

China Da Hong Pao – oolong dává po zalití horkou vodou nálev krásné žlutoooranžové až měděné barvy a mimořádně příjemné, svěže ovocné vůně. Chuť lze popsat jako harmonickou, komplexní a silnou. Najdete v ní stopy ovoce, které doplňují lehké dřevité tóny.

Původ čaje

Popíjení čaje China Da Hong Pao – oolong je jako procházka pohádkou. Jen si to představte… Vyrostl v pohoří Wuyi, které leží na severozápadě provincie Fujian. Je tak krásné, že bylo zapsáno na seznam UNESCO. Protínají ho dramatická údolí s divokými řekami, ohraničují sloupovité útesy, jeho východní partie dokonce rozsvěcuje červená barva pískovce. Vyrazit můžete do jeho hustých lesů, ale i starověkých chrámů. A samozřejmě, vždycky narazíte na svěže zelené čajové plantáže.

Narazit můžete i na tři velmi vzácné čajovníky. Podle legendy byl tento čaj pro své blahodárné účinky podáván matce vládce z dynastie Ming. Tehdy, ve 14. století, ji zbavily vážných obtíží a od těch dob jsou dlouhé listy oolongu považovány za posvátné. Z původních čtyř rostlin dnes zůstaly jen tři, ovšem díky pečlivému množení pomocí řízků se pěstují i v několika okolních zahradách. Tradiční a efektivní metoda umožnila rozšíření rostlin s jedinečnou DNA, a tak si čaj z jejich lístků můžeme dnes dopřávat i my.

Čaj přezdívaný Velké šarlatové roucho se v Číně těší obrovské úctě. Jehlo sklizeň je doslova ceremonií, zpracovává se pod bedlivým dohledem a dopřávat si ho může jen skutečně velmi málo lidí. Nejen proto, že pochází z legendárních čajovníků, ale také proto, že jeho množství je omezené.

Na závěr krátce zmiňme, jak se oolongy vlastně vyrábějí. Naškubané čajové lístky nechávají dělníci nejprve krátce zavadnout na slunci. Potom je buď na velkých ošatkách, nebo strojově „přehazují“ tak, aby došlo k narušení jejich struktury. Tím se v listech uvolní šťávy a spustí fermentace. Takzvané vytřásání zeleně je potřeba několikrát opakovat až do chvíle, kdy je dosaženo krásné květinové vůně. Aby se proces fermentace zastavil, je sklizeň vystavena vysoké teplotě a hned nato ochlazena. Nakonec jsou lístky rolovány nebo granulovány a sušeny.

Herbář a blahodárné účinky:

Oolong
Oolong

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 80-90 °C Doba přípravy 5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Oolong zalijte vodou o teplotě 80-90 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - černý čaj

V čajových zahradách Assamu funguje zvláštní časové pásmo. Zavedli ho v dobách britské kolonizace, aby místní rolníci nezapomínali na předčasné svítání a byli připraveni brzy ráno vyrazit za prací. Tea Garden Time nebo Bagantime je posunutý o hodinu dopředu. Zkuste si na kvalitní černý čaj taky vyšetřit hodinku. Assam z Mokalbari je naprostou špičkou. Vaši pozornost si rozhodně zaslouží. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
651 Kč /250 g 260 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 22. 5. 2024

CEYLON  HIGH GROWN OP - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CEYLON HIGH GROWN OP - černý čaj

Výborná kvalita za super cenu – to je cejlonský černý čaj, který jsme objevili na našich cestách po nejlepších čajových zahradách světa. Roste vysoko nad mořem, sbírá se ručně a charakterizuje ho nezaměnitelná vůně a decentní nasládlost. Přitažlivě elegantní Ceylon High Grow OP se může směle zařadit i do vašeho Top 10 černých čajů. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
350 Kč /250 g 140 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 22. 5. 2024

CEYLON OP 1 PETTIAGALLA - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CEYLON OP 1 PETTIAGALLA - černý čaj

Haló, haló! Přivážíme jemný, nasládlý a aromatický černý čaj z Cejlonu. Pravá Asie na váš stůl v nejvyšší čerstvosti a za krásnou cenu. Užijte si den plný energie, inspirace a veselé mysli. Cejlonské čaje osvěží a zahřejí. Jejich pitím předejdete záludným chorobám i špatné náladě. Kdo koupí, ten rozhodně neprohloupí. Konec hlášení! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
308 Kč /250 g 123 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 22. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »