+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

China Fine Oolong

Kód: 1798

Kdo miluje částečně fermentované čaje, musí vyzkoušet i tenhle. A kdo k nim zatím nenašel cestu, teď se mu otevírá. China Fine Oolong z proslulé čajové provincie nabízí výraznou květinovou chuť a něžně sladké aroma. Popíjejte ho celý den – má schopnost probudit, osvěžit i uklidnit. Potěší, kdykoli to budete potřebovat.

Velká balení:
Malá balení:
232 Kč /250 g 93 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Fujian
Chuť
Chuť:
Nasládlá, Jemná
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
800 - 1000m

Složení

Oolong 100%

Nálev a chuť čaje

China Fine Oolong má barvu jantaru, po prvním doušku zanechá na patře naprosto skvělý dojem. Zalije vás nasládlou, květinovou chutí a ovane atraktivním aroma. Nezapře v sobě jakostní čínský zelený čaj, takže v něm najdete i příjemnou svěžest.

Původ čaje

Když se řekne Čína a čaj, musí se dodat – Fujian. Provincie na jihovýchodním pobřeží Číny je s čajem spojena nejméně dva tisíce let. Putoval přes ni totiž, spolu s hedvábím, cukrem a papírem, po Hedvábné stezce. Historikové uvádějí, že ho lidé tehdy vyváželi přes Mongolsko do Ruska, což zabralo několik dlouhých měsíců. Není divu, že největší čínsko-mongolská obchodní společnost v té době zaměstnávala 7 tisíc pracovníků a využívala 20 tisíc velbloudů. Každý velbloud přitom unesl náklad asi 180 kilogramů čaje! Mnohem později, během vlády dynastie Čching (1644-1911) přišli fujianští zpracovatelé čajových lístků s novým způsobem výroby – čaje nazvané wulong (oolong) nechávali oxidovat jen částečně. Tím dosáhli nové, jedinečné chutě i aroma a oolongy si velmi rychle našly cestu do celého světa.

Samotný Fujian je, pokud jde o čaj, považován za jednu z nejinovativnějších a nejrozvinutějších provincií v Číně. Nahrává tomu samozřejmě subtropické klima, sezónní letní deště a suché zimy, které umožňují pěstovat keře čajovníků s listy plnými bohatého aroma. O regionu se říká, že ho tvoří „osm dílů hor, jeden dl vody a jeden díl půdy“. Na severu se totiž tyčí pohoří s nadmořskou výškou dosahující až 2 000 metrů. Pod nimi leží okres Anxi, ze kterého jsme přivezli tento China Fine Oolong.

Jde o čaj z keřů čajovníku čínského (Camellia sinensis) kultivaru, který kombinuje druh Hairy Crab a Tie Kuan Yin. Právě první jmenovaný je pro zahrady okresu Anxi typický. V překladu znamená „chlupatý krab“, což odkazuje na chloupky, které lze vidět na čajových listech. Čaj má hustou a sladkou chuť a je považován za jeden z nejlepších. Odrůda Tie Kuan Yin je naproti tomu květinovější a má jemné aroma. Také ale pochází z okresu Anxi.

Oolongy nabízejí širokou škálu chutí a vůní, a to v závislosti jak na místě, odkud pocházejí, tak na způsobu zpracování. Důležitý je stupeň fermentace – na trhnu tak najdeme oolongy fermentované méně než z 20 procent, mezi 20 a 40 procenty i mezi 50 a 70 procenty. Výroba zahrnuje krátké zavadnutí naškubaných lístků, jejich mírné pohmoždění a „vytřásání zeleně“ (opakované prohazování čaje na ošatkách), které ukončí prudké zahřátí. Nakonec se oolongy tvarují a suší.

Herbář a blahodárné účinky:

Oolong
Oolong

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 80-90 °C Doba přípravy 5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Oolong zalijte vodou o teplotě 80-90 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


OOLONG TIE KUAN YIN, Železná bohyně milosrdenství
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

OOLONG TIE KUAN YIN, Železná bohyně milosrdenství

Nejšpičkovější sorty tohoto Oolongu patří po zásluze i k nejdražším. Železnou bohyni z čínského Fujianu vyhledávají zkušení čajomilci pro mimořádné chuťové a aromatické vlastnosti. Doporučuje se připravovat metodou Gong Fu Cha. Tehdy ze sebe vydá to nejlepší – bohatý charakter, dlouhou dochuť a maximální ušlechtilost. Teď to všechno můžete zažít i vy. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
327 Kč /250 g 131 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024

CHINA SENCHA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA SENCHA - zelený čaj

V historii zeleného čaje nacházíme milník, od něhož se odvíjí dlouhá tradice jeho pití a počátek velké oblíbenosti. Jde o Kissa Yojoki, Knihu čaje, která v roce 1191 popsala pět životně důležitých orgánů, které čaj pozitivně ovlivňuje. Ověřte si na vlastní kůži, že autor obsáhlého spisu, zenový mnich Eisai, nepsal jen tak do větru. Vyzkoušejte pravý čínský zelený čaj. Žádný prach, jen celé lístky! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
202 Kč /250 g 81 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024

PI LO CHUN - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PI LO CHUN - zelený čaj

Klidná snídaně na zahradě, odpolední setkání s přáteli… to jsou příležitosti jako stvořené pro dlouhé vychutnávání nejlepších zelených čajů. Proto by vám doma rozhodně neměl chybět Pi Lo Chun – magický nápoj jemně sladké chuti a květinového aroma. Roste mezi slivoněmi a broskvoněmi a sklízí se pouze jeden den v roce. Výjimečnost sama!   Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
289 Kč /250 g 116 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »