+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

China Fine Oolong

Kód: 1798

Kdo miluje částečně fermentované čaje, musí vyzkoušet i tenhle. A kdo k nim zatím nenašel cestu, teď se mu otevírá. China Fine Oolong z proslulé čajové provincie nabízí výraznou květinovou chuť a něžně sladké aroma. Popíjejte ho celý den – má schopnost probudit, osvěžit i uklidnit. Potěší, kdykoli to budete potřebovat.

Velká balení:
Malá balení:
233 Kč /250 g 93 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Fujian
Chuť
Chuť:
Nasládlá, Jemná
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
800 - 1000m

Složení

Oolong 100%

Nálev a chuť čaje

China Fine Oolong má barvu jantaru, po prvním doušku zanechá na patře naprosto skvělý dojem. Zalije vás nasládlou, květinovou chutí a ovane atraktivním aroma. Nezapře v sobě jakostní čínský zelený čaj, takže v něm najdete i příjemnou svěžest.

Původ čaje

Když se řekne Čína a čaj, musí se dodat – Fujian. Provincie na jihovýchodním pobřeží Číny je s čajem spojena nejméně dva tisíce let. Putoval přes ni totiž, spolu s hedvábím, cukrem a papírem, po Hedvábné stezce. Historikové uvádějí, že ho lidé tehdy vyváželi přes Mongolsko do Ruska, což zabralo několik dlouhých měsíců. Není divu, že největší čínsko-mongolská obchodní společnost v té době zaměstnávala 7 tisíc pracovníků a využívala 20 tisíc velbloudů. Každý velbloud přitom unesl náklad asi 180 kilogramů čaje! Mnohem později, během vlády dynastie Čching (1644-1911) přišli fujianští zpracovatelé čajových lístků s novým způsobem výroby – čaje nazvané wulong (oolong) nechávali oxidovat jen částečně. Tím dosáhli nové, jedinečné chutě i aroma a oolongy si velmi rychle našly cestu do celého světa.

Samotný Fujian je, pokud jde o čaj, považován za jednu z nejinovativnějších a nejrozvinutějších provincií v Číně. Nahrává tomu samozřejmě subtropické klima, sezónní letní deště a suché zimy, které umožňují pěstovat keře čajovníků s listy plnými bohatého aroma. O regionu se říká, že ho tvoří „osm dílů hor, jeden dl vody a jeden díl půdy“. Na severu se totiž tyčí pohoří s nadmořskou výškou dosahující až 2 000 metrů. Pod nimi leží okres Anxi, ze kterého jsme přivezli tento China Fine Oolong.

Jde o čaj z keřů čajovníku čínského (Camellia sinensis) kultivaru, který kombinuje druh Hairy Crab a Tie Kuan Yin. Právě první jmenovaný je pro zahrady okresu Anxi typický. V překladu znamená „chlupatý krab“, což odkazuje na chloupky, které lze vidět na čajových listech. Čaj má hustou a sladkou chuť a je považován za jeden z nejlepších. Odrůda Tie Kuan Yin je naproti tomu květinovější a má jemné aroma. Také ale pochází z okresu Anxi.

Oolongy nabízejí širokou škálu chutí a vůní, a to v závislosti jak na místě, odkud pocházejí, tak na způsobu zpracování. Důležitý je stupeň fermentace – na trhnu tak najdeme oolongy fermentované méně než z 20 procent, mezi 20 a 40 procenty i mezi 50 a 70 procenty. Výroba zahrnuje krátké zavadnutí naškubaných lístků, jejich mírné pohmoždění a „vytřásání zeleně“ (opakované prohazování čaje na ošatkách), které ukončí prudké zahřátí. Nakonec se oolongy tvarují a suší.

Herbář a blahodárné účinky:

Oolong
Oolong

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 80-90 °C Doba přípravy 5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Oolong zalijte vodou o teplotě 80-90 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


OOLONG TIE KUAN YIN, Železná bohyně milosrdenství
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

OOLONG TIE KUAN YIN, Železná bohyně milosrdenství

Nejšpičkovější sorty tohoto Oolongu patří po zásluze i k nejdražším. Železnou bohyni z čínského Fujianu vyhledávají zkušení čajomilci pro mimořádné chuťové a aromatické vlastnosti. Doporučuje se připravovat metodou Gong Fu Cha. Tehdy ze sebe vydá to nejlepší – bohatý charakter, dlouhou dochuť a maximální ušlechtilost. Teď to všechno můžete zažít i vy. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
328 Kč /250 g 131 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 9. 2023

OOLONG CHINA SE CHUNG
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

OOLONG CHINA SE CHUNG

Oolongy se v Číně popíjejí víc než 400 let. Částečně fermentované čaje vynikají znamenitou chutí a uhrančivým aroma. Konkrétně Se Chung je oxidovaný jen velmi mírně. Dává tedy jemný šálek s éterickou, květinovou vůní. S oblibou je podáván v čínských restauracích. Vyzkoušejte unikátní čaj z tradičních zahrad. Díky nízkému obsahu kofeinu si ho můžete dopřávat celodenně. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
250 Kč /250 g 100 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 9. 2023

FORMOSA OOLONG SUPERIOR
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

FORMOSA OOLONG SUPERIOR

Oolongy bývají jemné, výjimečně lahodné a kouzelně osvěžující. Formosa Superior není výjimkou. Lehounký čaj z tradičních čínských zahrad se hodí jak pro celodenní popíjení, tak ke vzácným chvilkám relaxace. V jeho chuti najdete květiny a ovoce, jeho vůně vás potěší hebkou nasládlostí zralých broskví. Dopřejte si pohodu! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
255 Kč /250 g 102 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »