+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

CHINA YUNNAN PINE NEEDLE - černý čaj

Kód: 1451
Hodnocení: vynikající, 2 recenze

Celý rok v oblacích. Za šumu ptačích křídel a pod dohledem zkušených dělníků vyrůstají čajovníky v zahradě Tuanjie Dazhai. Vysoko v horách čínského Yunnanu se každý den odehrává mnoho malých zázraků. Na jejich konci je hrst čajových lístků nádherné barvy a fantastické chuti. China Yunnan Pine Needle patří k těm, které by měl každý milovník čaje ochutnat. Raritní sorta pro výjimečné příležitosti.

Velká balení:
Malá balení:
603 Kč /250 g 241 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Yunnan
Chuť
Chuť:
Nasládlá, Koření
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1800m

Složení

Černý čaj CHINA YUNNAN PINE NEEDLE 100%

Nálev a chuť čaje

Pokud máme chuť čaje China Yunnan Pine Needle charakterizovat, pak se nelze vyhnout slovům jako jemný, něžný, lehký. Velmi příjemně sladký nápoj s atraktivně kořeněným závěrem je zkrátka skvělý po všech stránkách. Nálev má jasně hnědou barvu a květinovo-ovocnou vůni.

Původ čaje

O tom, že čínská provincie Yunnan dává světu čaj špičkové kvality, není třeba dlouze mluvit. Za zmínku však stojí, že tak činí už víc než sedmnáct set let a většina její produkce jsou tradičně čaje zelené. Černé, fermentované čaje začaly tamní zahrady vyrábět teprve v roce 1939. Skvělou pověst si ale získaly mimořádně rychle.


Čajové lístky pro China Yunnan Pine Needle sklízejí dělníci výhradně na jaře. Musejí je pečlivě vybírat, potřeba jsou pouze zavřené pupeny a první dva lístky. Díky tomu v čaji najdeme nádherné zlatavé tipsy a neobvykle dlouhé, ploché a jakoby válcové stočené listy. Právě ony daly čaji pojmenování – Pine Needle (borovicové jehličí).


Zásluhy lze připisovat mnoha faktorům. Velmi zásadní roli sehrává poloha Yunnanu. Nachází se na východním okraji himálajského pohoří. Jde o vápencovou náhorní plošinu protkanou nekonečnými řekami, které si hledají cestu v hlubokých soutěskách. Podnebí je v provincii mírné, příjemné. Ovlivňují ho jak Tichý, tak Indický oceán. Z pohledu klimatické klasifikace jde o subtropickou vysočinu nebo vlhkou subtropickou zónu.


Zimy jsou v Yunnanu teplé a mírné, léto je horké, ale díky vysoké vlhkosti dobře snesitelné. Nejvíce prší mezi červnem a srpnem, dalo by se však říci, že mlhy jsou pro Yunnan typické v kteroukoli roční dobu. Zřejmě díky nim jsou čajové lístky křehké a šťavnaté, přitom rostou pomalu a mají šanci „vyrobit“ co nejvíc chlorofylu a absorbovat vůně okolní přírody. Ta je ostatně velmi rozmanitá. Natolik, že se provincii přezdívá přírodní zoologická a botanická zahrada.


Spolu s vynikajícími přírodními podmínkami se na vysoké kvalitě tohoto černého čaje podílí samozřejmě vedení čajové zahrady. Tuanjie Dazhai patří k těm, jejichž manažeři se spoléhají na kombinaci tradičních postupů a koncepty moderního vědeckého přístupu. Podle nich například keře vysazují v přesně stanovených vzdálenostech od sebe, zamoření škůdci řeší nasazením biologických predátorů. Čajová zahrada Tuanjie Dazhai byla založena asi před 30 lety a její keře jsou nyní ve skvělé kondici. Kromě toho, že vyrůstají bez použití průmyslových hnojiv nebo ošetřujících přípravků, poskytují útočiště některým druhům ptáků.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 95 °C Doba přípravy 2-4 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vroucí vodou 100 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-4 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

14. 11.

Hodnocení: velmi dobrá
Velmi dobrý čaj. Je výrazný a jemný. Avšak lehce chuťově zajímavější, kvůli chuti ovoce, je Yunnan Black Mao Feng, který je dokonce o něco levnější. Každopádně Pine Needle vás nezklame.

21. 6.

Hodnocení: vynikající
Čaj je přesně takový, jak je uvedeno v jeho popisku. Famózní, úžasný, prostě veliké mňam! Těm, kdo si rádi pochutnají na černém čaji, jen doporučuji. Jsem již pravidelná zákaznice a tou také zůstanu.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží


Sítko na čaj permanent velikost M
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Sítko na čaj permanent velikost M

Speciálně vyvinuté sítko se stálého materiálu, který nepřenáší žádné pachy ani chutě. Pro ještě lepší požitek z hotového nápoje je sítko opatřeno pokličkou, která slouží k přikrytí čajového sítka v době lůhovaní a poté po vylouhování nápoje poklička poslouží k odložení sítka. Sitko je vhodné pro mytí v myčkách. Více na detailu zboží
221 Kč s DPH
Dodáme do středy, 6. 3. 2024

Filtr papírový S - do šálků
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Filtr papírový S - do šálků

Není nic jednoduššího, než si svůj šálek čaje připravit pomocí papírového filtru. Papírové filtry jsou vyrobeny z extra jemného materiálu, který nepohlcuje žádné chutě a pachy. Balení obsahuje 100 čajových filtrů. Více na detailu zboží
100 Kč s DPH
Dodáme do středy, 6. 3. 2024

Sítko na čaj kulaté ø 40mm + podstavec
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Sítko na čaj kulaté ø 40mm + podstavec

Usnadněte si přípravu Vašeho oblíbeného nápoje pomocí čajového sítka. Kulaté sítko na čaj je i s podstavcem, takže Vám urychlí přípravu čaje tím, že si vylouhovaný čaj v sítku můžete hned odložit na podstavec. Více na detailu zboží
109 Kč s DPH
Dodáme do středy, 6. 3. 2024
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - černý čaj

V čajových zahradách Assamu funguje zvláštní časové pásmo. Zavedli ho v dobách britské kolonizace, aby místní rolníci nezapomínali na předčasné svítání a byli připraveni brzy ráno vyrazit za prací. Tea Garden Time nebo Bagantime je posunutý o hodinu dopředu. Zkuste si na kvalitní černý čaj taky vyšetřit hodinku. Assam z Mokalbari je naprostou špičkou. Vaši pozornost si rozhodně zaslouží. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
651 Kč /250 g 260 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024

ASSAM TGFOP1 SECOND FLUSH MONIPUR - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ASSAM TGFOP1 SECOND FLUSH MONIPUR - černý čaj

Tomuto Assamu dáváme pět hvězdiček ve všech kategoriích! Místní ho pijí velmi silný a skutečně sladký. Přidávají do něj mléko, v Himálaji ho pak šperkují kardamonem a dalším kořením. Nalévají ho do malých šálků, podávají k němu sladké pečivo. V Indii je pití čaje středobodem dne, chvílí pro rozhovory i uzavírání obchodů. Nechejte se inspirovat! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
293 Kč /250 g 117 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024

DARJEELING TGFOP1 SILVERHILL - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

DARJEELING TGFOP1 SILVERHILL - černý čaj

Když jsme se dozvěděli o vynikajících vlastnostech tohoto Darjeelingu, museli jsme ho ochutnat. A protože je skvělý a naprosto unikátní, nakoupili jsme ho dost i pro vás. Když dojde, okamžitě vyrážíme k našemu indickému dodavateli pro čerstvou várku. Silverhill představuje kvalitní třídu prvního jarního sběru s mléčnou oblostí a špetkou povznášející pikantnosti. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
469 Kč /250 g 188 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »