+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Gruzínský černý čaj Kolkhida

Kód: 1809

Atraktivní nápoj pro celodenní popíjení – tak lze popsat tradiční gruzínský čaj Kolkhida. Speciální čajové lístky ze speciálního místa na rozhraní Evropy a Asie vám učarují jemnou a přitom vytrvalou chutí se sladovým, kořenitým a citronovým aroma. Zemědělci čajovníky sázejí pod nádherně kvetoucí paulovnie, takzvané císařské stromy, které jim vytvářejí ideální mikroklima a poskytují žádoucí stín.

Velká balení:
Malá balení:
491 Kč /250 g 196 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Gruzie
Region
Region:
Guria
Chuť
Chuť:
Jemná, Kořeněná, Sladová
Pro děti
Pro děti:
od 16 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
250 - 300m

Složení

Černý čaj Kolkhida 100%

Nálev a chuť čaje

Gruzínský černý čaj Kolkhida vyniká čistou, jakoby hustou chutí. Je sladký, mírně kořenitý a citronově voňavý. Jeho dochuť patří k těm skutečně dlouhým, takže si ho velmi snadno zapamatujete. V podkresu všech chutí, které nabízí, najdete i lehkou stopu kafru. Díky ní působí nápoj jemně peprně. Nálev má jantarovou barvu s pěknými odlesky a kořenitým, sladovým aroma.

Původ čaje

Hory, víno, čaj a pohostinní lidé. Takto nějak popisují Gruzii (gruzínsky Sakartvelo) nadšení turisté. Země u pobřeží Černého moře byla kdysi čtvrtým největším pěstitelem čaje na světě. Gruzínský čaj byl k mání v každé domácnosti tehdejšího Sovětského svazu. Když vzal SSSR zasvé, čajový průmysl (a nejen on) se v Gruzii zhroutil. Dnes se zemědělci snaží o jeho oživení. Věnují se organickému pěstování čajovníků čínských (Camellia sinensis), přičemž dávají přednost menším plantážím a ruční výrobě. Kvalitu považují za důležitější než kvantitu.

Gruzínský region Guria, ze kterého tento čaj pochází, leží v západní části země. Říká se, že jeho název znamená „země neklidných“ a odkazuje na dramatické události osmého a devátého století. Je však také možné, že vychází ze slova „guri“, což je v místním dialektu srdce. Ať tak nebo onak, Guria je oblastí s velmi dlouhou historií. Dnes je proslavená minerální vodou Nabeglavi a magnetickým pískem, vládnou jí cestovní ruch a zemědělství – především pěstování čaje.

Je dobré vědět, že gruzínský čaj ovlivňovaly jak čínské, tak ruské zájmy. Jeho výroba byla navíc postavena na anglické technologii. Původně se gruzínskému čaji říkalo „čaj ruských císařů“. Po roce 2000 se začali pěstování a výrobě čaje zemědělci znovu věnovat. Někteří vyrazili sbírat znalosti a zkušenosti do čínského Fujianu, v roce 2018 se 25 rolníků zapsalo ke studiu oboru Podpora rozvoje čajového průmyslu v Gruzii.

Gruzínský černý čaj Kolkhida je vyroben z lístků čajovníků Camellia sinensis Kolkhida, které jsou odolné vůči chladu a patří k elitním kultivarům s vysoký potenciálem, pokud jde o další šlechtění. Kolkhida Tea nese jméno Kolchidské nížiny, odkud tyto čajovníky pocházejí. Jde o lokalitu s nadmořskou výškou 330-500 metrů, historicky se v ní pěstovaly citrusy a právě čajovníky. Vlhčí nížiny a nízké teploty Kolkhidy dovolují čajovníkům rovnoměrný a pomalý růst. Před větrem je chrání stromy Paulownia tomentosa známé jako čínské císařské stromy.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 95 °C Doba přípravy 5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vodou o teplotě 95 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


GOLDEN NEPAL FTGFOP 1 SECOND FLUSH - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GOLDEN NEPAL FTGFOP 1 SECOND FLUSH - černý čaj

Už podle názvu je jasné, že tento čaj patří mezi světovou špičku. Vyrostl ve vysokých horách, byla mu věnována výjimečná péče a je vyroben z nejkvalitnějších lístků. Nepálský černý čaj má delikátní, měkkou a jemně květinovou příchuť. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
559 Kč /250 g 224 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024

Gruzínský oolong Guria
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Gruzínský oolong Guria

Čaj, který vyrostl obklopený voňavým lesem, v blízkosti květin a minerálních pramenů musí být jednoduše skvostný. A taky, že je! Gruzínský oolong Guria voní po medu, ovoci a bylinách, v chuti rozpoznáte hladkost, koření i svěží lesní plody. Pokud jde o čaj, vrací se Gruzie do světové topky. Obnovuje původní plantáže, vzdělává farmáře a pečuje o své přírodní zdroje. Tento čaj je důkazem, že se vydává na dobrou cestu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
616 Kč /250 g 246 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024

Gruzínský červený čaj Daisi
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Gruzínský červený čaj Daisi

Gruzínský červený čaj Daisi je dokonalým spojením tradice a inovací. Farmáři ho sklízejí ručně, za úplňku a novoluní, kdy čajovníkové absorbují více vody a zemi zvlhčuje více vláhy. Původní postupy kombinují s moderním přístupem. Není divu, že mají úspěch. Tento čaj je opravdu výjimečný – medový, kakaový a jemně kořeněný. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
437 Kč /250 g 175 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »